Tydzień bibliotek

Tegoroczne Święto Bibliotek (8 – 15 maja 2012) przebiegało pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze” i poprzedzało „Mini Euro – Zgorzelec2012”, a także czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012, do którego nasze społeczeństwo przygotowuje się zarówno pod względem sportowym jak i kulturalnym.  

Do udziału w szkolnym święcie zaprosiłam nauczycieli wychowania fizycznego.

Pan Marcin Filozof, pasjonat piłki nożnej, opowiadał o Euro 2012.  Przedstawił stadiony i drużyny piłkarskie imprezy, a także różne ciekawostki związane z tą dyscypliną sportową. Spotkanie zakończyło się quizem. Poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone słodkościami.

Pani Danuta Śliwińska czytała maluchom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Uczniowie wysłuchali „Bajek Słowian Zachodnich”. ze zbioru „Śpiewająca lipka”.

Niespodzianką dla dzieci było dwukrotne spotkanie z fanem - jednego z największych piłkarzy świata -  Pawłem Pietrykiem z klasy II c. O Leo Messim (nie grającym niestety w Euro) dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego. Na koniec Paweł sprawdził, co uczniowie zapamiętali z jego opowieści. Właściwe odpowiedzi nagrodził słodyczami i plakatami z najlepszymi piłkarzami ostatnich lat. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

E. Lisiecka