Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim

25 marca (środa) odbył się w naszej szkole Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim. Konkurs został przeprowadzony dla uczczenia J.R.R. Tolkien Reading Day, czyli Światowego Dnia Czytania Tolkiena.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV, V i VI. Spotkał się z dużym zainteresowaniem. Komisja w składzie: p. Tomasz Stypczyński, p. Anita Fink-Wojtków oraz p. Elżbieta Górecka przesłuchała łącznie 33 uczniów z sześciu klas. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Celem konkursu było zachęcenie naszych uczniów do czytania literatury oraz uświadomienie, że nauka języków obcych ma wielką wartość i nie jest czymś, z czym trzeba się zmagać tylko dla szkolnych stopni, ale że jest to przepustka do świata, zarówno realnego, jak i fantastycznego.

Po dwóch godzinach wspólnego czytania "Hobbita" w języku angielskim zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:

W kategorii klas czwartych:

I miejsce - Sandra Wojtków (klasa 4b)

II miejsce - Szymon Kret (klasa 4b)

III miejsce - Łukasz Radziun (klasa 4a)

wyróżnienie - Jakub Wasilewski (klasa 4a)

W kategorii klas piątych:

I miejsce  - Paulina Łata (klasa 5a)

II miejsce - Jakub Pietruszka (klasa 5a)

III miejsce - Paweł Kurzępa (klasa 5a)

wyróżnienie - Krystian Nowakowski (klasa 5a)

W kategorii klas szóstych:

I miejsce - Tomasz Bałdyga (klasa 6a)

II miejsce - Bartłomiej Smoch (klasa 6c)

III miejsce - Szymon Rawiak (klasa 6c)

wyróżnienie - Ada Dworak (klasa 6a)

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczniom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu. Liczymy na jeszcze większe zainteresowanie konkursem w przyszłym roku!!!

Opracował p. Tomasz Stypczyński