Święto Niepodległości

Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła postanowiła uczcić trochę nietypowo.
Dla dzieci z klas IV-VI została zorganizowana patriotyczna ekspozycja, po której przewodnikiem był nauczyciel historii, pan Piotr Zubrzycki. Była prezentacja multimedialna oraz opowieści o dziejach Polski, które często były dla Polaków tragiczne. Dla uczniów klas 0-III podobne warsztaty patriotyczne zostaną przeprowadzone w dniach 13-14 listopada. Natomiast w piątek, 7 listopada, wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje,  dumnie uczestniczyli w lekcjach dla Ojczyzny, na której podkreślono rangę Święta Niepodległości. Śpiewano hymn narodowy oraz polskie pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie mieli przypięte własnoręcznie wykonane kotyliony, które są oznaką dumy z polskiej historii oraz szacunku do naszych symboli narodowych. Najpiękniejsze kotyliony zostały zaprezentowane na tablicach w holach obu budynków szkoły.

Poniedziałek, 2018-07-16

Imieniny: Eustachego, Mariki