Medale w Bautzen

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu Krystian Nowakowski oraz Karol Franczak 22 marca wystartowali w 16. Oberlausitz-Cup. W zawodach rywalizowało 245 adeptów koreańskiej sztuki walki z ponad trzydziestu klubów z Niemiec, Czech oraz Polski. Walki przeprowadzono na pięciu matach z użyciem elektronicznego systemu zliczania punktów, który zapewnia klarowną rywalizację. Zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec wykazali się świetnym przygotowaniem technicznym oraz doskonałą formą. Debiutant w zagranicznym turnieju taekwondo olimpijskiego Karol Franczak  w kategorii -41 kg wywalczył pierwsze miejsce, a Krystian Nowakowski staną na drugim miejscu podium. Odniesione sukcesy nie są dziełem przypadku - intensywne treningi oraz to, że w 2014 roku zawodnicy klubu trzykrotnie brali udział w konsultacjach sparingowych, dało wymierne efekty!

Gratuluję

Wojciech Pawłowski