Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wycieczka-Tierpark w Goerlitz

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

  W dniu 02-10-2017 odbyła się wycieczka klasowa do Tierparku w Goerlitz. Na miejsce dotarliśmy po długim marszu. Pogoda jednak dopisała , nie było ani gorąco ani zimno. Po wejściu na obiekt nasza wychowawczyni dała nam do wykonania zadanie. Nie chodziliśmy więc po zoo beztrosko lecz z zamiarem wykonania dobrze powierzonego zadania. Jednym wyszło dobrze innym mniej. Jednak zabawa była udana. Obejrzeliśmy wiele zwierząt, zapoznaliśmy się  z informacjami na ich temat. Mieliśmy tez czas wolny , każdy mógł sobie kupić coś do zjedzenia w miejscowym barze. Po zwiedzeniu i wykonaniu zadania udaliśmy się do domu, uprzednio robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.
Taka informacja dodatkowa  Rok 2017  w ZOO w Goerlitz  jest rokiem PAPUGI   KAKADU

 

 

 

Czytaj więcej o: Wycieczka-Tierpark w Goerlitz

Nowy rok szkolny, a współpraca trwa...

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

W dniu 4 października 2017 r. uczniowie z SP 2 po raz kolejny odwiedzili mieszkańców DPS OSTOJA w Zgorzelcu w ramach wspólnego projektu ,,Junior – Senior, czyli między nami pokoleniami”.
Tym razem to jesienne ognisko było okazją  do międzypokoleniowego spotkania,  wspólnej zabawy i biesiadowania. Dzięki spotkaniu seniorzy mieli okazję wysłuchać kilku młodzieżowych hitów z najnowszych list przebojów w wykonaniu naszych uczniów i poznać kilka tańców integracyjnych. Zaś nasi uczniowie byli zaczarowani polskimi szlagierami z dawnych lat w wykonaniu mieszkańców DPS-u.
Dzięki tej współpracy realizujemy cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u dzieci szacunku wobec osób starszych, rozwijamy wrażliwość na potrzeby innych.  Otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie.
Nasi uczniowie wykazali się ogromną empatią i zrozumieniem wobec potrzeb i oczekiwań seniorów, czego dowodem może być fotorelacja ze spotkania. I już ustalono kolejne spotkanie, podczas którego  uczniowie zapoznają mieszkańców z nowinkami technologicznymi – tablet, smart-fon, laptop. Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji i personelowi Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”za ciepłe przyjęcie i zaangażowanie w wzajemną współpracę.
Marzena Kata

Czytaj więcej o: Nowy rok szkolny, a współpraca trwa...

Nasi piłkarze :)

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

Fryszer Miłosz, Furmańczyk Miłosz oraz Ramulewicz Jakub to uczniowie klasy 4as, którzy w miniony weekend grali w Turnieju Orliku OPZN. Bardzo duży udział mieli we zwycięstwo  w całym turnieju, ponieważ zdobyli po 5 bramek w turnieju. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne medale.

Czytaj więcej o: Nasi piłkarze :)

Wyjście do Multikina

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

4 października 2017 klasy czwarte i piąte po 3 lekcjach wyruszyły w stronę Multikina. Po drodze uczniowie przypominali sobie bądź zapoznawali kierunki geograficzne i "trenowali" wytrzymałość podczas marszobiegu. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie obejrzeli film "Gang wiewióra 2". Po seansie filmowym była chwila relaksu, jedni wykorzystali to na lody inni na grę w piłkarzyki. Ten dzień uznajemy za bardzo udany i na pewno go powtórzymy.

Czytaj więcej o: Wyjście do Multikina

Bieg po zdrowie

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

Po raz kolejny w tym roku szkolnym przystępujemy do realizacji profilaktycznego Ogólnopolskiego Programu  Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej ,,BIEG PO ZDROWIE” przeznaczonego dla klas IV. Głównym celem programu jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Szkolnym koordynatorem i realizatorem w klasie 4d jest p. Marzanna Stelmasik, w klasie 4a p. Danuta Śliwińska, w klasie 4b p. Aleksandra Piotrowska i w klasie 4c p. Bogusława Piekarska.
Uczniowie klas czwartych odbędą sześć spotkań o następującej tematyce:

  • Wprowadzenie. Palenie jest niezdrowe.
  • Jak się nie dać złowić nałogowi?
  • Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów?
  • Palenie szkodzi.
  • Jak to zrobić, żeby nie palić?
  • Jak to zrobić,  inni nie palili? Podsumowanie zajęć.

Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Planowane są także dwa spotkania z udziałem rodziców.

Czytaj więcej o: Bieg po zdrowie


Kalendarium

Sobota, 2018-07-21

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1573877
  • Do końca roku: 163 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Ilosc zapytan : 254