Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Współpraca polsko-niemiecka w klasie 1 b

2018-05-13
Powiększ zdjęcie

W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Tym razem klasa pierwsza 1b gościła uczniów z Görlitz w Zgorzelcu. Tematem spotkania była „Wiosna“. Formuła dnia wspólnych zajęć jest już doskonale znana pierwszakom. Jak zwykle zostali oni podzieleni na dwie mieszane grupy. Jedna grupa pracowała w parach tandemowych pod czujnym okiem nauczycielki języka niemieckiego nad słownictwem związanym z wiosną. Uczniowie wspólnie wypełniali arkusze pracy, ćwiczyli wymowę nowych wyrazów. W tym samym czasie druga grupa brała udział w zabawach ruchowych, które przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy 1 b pani Iwona Makowska-Rybak. Po wspólnej przerwie śniadaniowej nastąpiła wymiana grup na zajęciach. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali w parach, a podczas rywalizacji sportowej walczyli o każdy punkt dla swojej grupy, chociaż nie walczyli ani o kufer złota ani o medale ani o oceny. Nagrodą dla wszystkich była dobra zabawa oraz miło spędzony czas.

Czytaj więcej o: Współpraca polsko-niemiecka w klasie 1 b

Słodka niespodzianka dla klasy 2b

2018-05-13
Powiększ zdjęcie

W dniu 27 kwietnia 2018 r. odwiedziliśmy już po raz kolejny niemieckich kolegów. Nasz wyjazd do Görlitz odbył się w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Na samym początku spotkania dowiedzieliśmy się, że czeka na nas niespodzianka, ale nikt nie chciał zdradzić nam więcej szczegółów. Byliśmy bardzo ciekawi, co to za niespodzianka. Najpierw mieliśmy jednak - zresztą tak jak zawsze - zajęcia w dwóch mieszanych grupach. Połowa uczniów brała udział w grach i zabawach ruchowych, tym razem na boisku szkolnym. Byliśmy podzieleni na dwie drużyny. Naszym zadaniem było jak najszybciej pokonać tor przeszkód i wypełnić kartę do gry w bingo w taki sposób, aby mieć wykreślonych pięć cyfr obok siebie. Ta część z nas, która została w sali lekcyjnej, miała zajęcia językowe. My także graliśmy w bingo, ale tylko rzucaliśmy dwoma kostkami w czterech grupach, mówiliśmy liczbę oczek po polsku lub po niemiecku i skreślaliśmy je na naszej karcie pracy. Naszym zadaniem było wykreślenie aż wszystkich cyfr. Zwycięzcy jako pierwsi poznali smak niespodzianki. Na każdego z nas czekała słodziutka wata cukrowa. Okazało się, że nasza partnerska szkoła posiada specjalne urządzenie do produkcji waty cukrowej, a ponieważ był to ostatni dzień wspólnych zajęć tandemowych w tym roku szkolnym, zaplanowano słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Ten pomysł bardzo nam się spodobał! Po przerwie śniadaniowej tradycyjnie każda grupa udała się na inne zajęcia. Ci z nas, kórzy poszli na zajęcia językowe, wiedzieli już od kolegów, jaka niespodzianka na nas czeka. To bardzo motywowało do pracy, bo każdy z nas chciał jak najszybciej spróbować słodkiej waty cukrowej. Czas spędzony w ten piątek w Görlitz minął nam bardzo szybko. Za miesiąc pojedziemy razem na wycieczkę do Wyspy Kultury Einsiedel. Ciekawe, czy tam też będą czekały na nas jakieś niespodzianki?

Czytaj więcej o: Słodka niespodzianka dla klasy 2b

Z wizytą w Muzeum Łużyckim

2018-05-13
Powiększ zdjęcie

10 maja klasa 5c wybrała się do Muzeum Łużyckiego, aby zwiedzić wystawę „Trójnogi pies i inne legendy łużyckie”. Była to wspaniała przygoda, dzięki której uczniowie zostali wprowadzeni w świat miejscowych baśni.Akcja sześciu wybranych na potrzeby wystawy historii rozgrywa się w Zgorzelcu/Görlitz lub w pobliskich miejscowościach. Każdą legendę/baśń zwiedzający mogli poznać w specjalnie to tego zaaranżowanym wnętrzu. Po zwiedzaniu wystawy uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, poprowadzonych przez pracowników muzeum.

Czytaj więcej o: Z wizytą w Muzeum Łużyckim


Kalendarium

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 186