Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

„Mini Euro 2018 Zgorzelec” w grupie 3

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

W czwartek 10.05.2018 r. zostały rozegrane eliminacje do turnieju „Mini Euro 2018 Zgorzelec” w grupie 3. W zawodach wzięły udział Szkoła Podstawowa „Tęcza” ze Zgorzelca, Szkoła Podstawowa nr 3 ze Zgorzelca , Szkoła Podstawowa z Osieka Łużyckiego oraz po raz pierwszy „Prymus” Zgorzelec.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się „Tęcza”  z miejsca pierwszego oraz SP 3 Zgorzelec z miejsca drugiego.

Wszystkim drużynom biorącym udział serdecznie gratulujemy.

Wyniki:

„Tęcza” – „Prymus”    7:1

„Tęcza” – SP 3     2:1

„Prymus” – Osiek Łużycki    3:3

„Tęcza” - Osiek Łużycki    11 : 0

SP 3 – „Prymus” 11 : 0

SP 3 - Osiek Łużycki    3 : 1

Czytaj więcej o: „Mini Euro 2018 Zgorzelec” w grupie 3

Tydzień zdrowia – 7- 12 maj 2018

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

W budynku przy ulicy Orzeszkowej w dniach 7-11 maj miał miejsce ,,Tydzień zdrowia|”

Młodzież aktywnie uczestniczyła  w następujących działaniach:
- wykonali plakaty i hasła
- brali udział w zajęciach na basenie
- uczestniczyli w zdobyciu Landeskorony w Goerlitz
- przygotowali zdrowe dania
- przedstawili cały projekt podczas apelu w czwartek na lekcji 6 w którym uczestniczyli: Pani Dyrektor Kinga Chuda – Jaworska, Przedstawiciele Sanepidu: Maria Podolska i Grażyna Niedziela oraz nauczyciele z klasami : wszystkie II gimnazjum, oraz VI i VIII SP.

W piątek uczniowie  uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem w biegu 100 okrążeni naszego stadionu na 100 lecie niepodległości Polski.
Tak trzymajcie formę dalej.
Organizator Tygodnia zdrowia i aktywny uczestnik wszystkich wydarzeń - Krystyna Pogłódek

Czytaj więcej o: Tydzień zdrowia – 7- 12 maj 2018

Czytać każdy może, ale Mistrz jest tylko jeden ….

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

W piątek 11 maja w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania, podczas którego 27 uczniów z klas I-III walczyło o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Zadaniem uczestników w pierwszej części było przygotowanie dowolnego fragmentu prozy i zaprezentowanie go przed czteroosobowym jury. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć półtorej minuty. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in.: Jaś i Małgosia, Żółw i zając, Dziewczynka z zapałkami, przygody Martynki, Neli, Mikołajka czy Krecika, Kwiat paproci, Dukat, Księga dżungli, Srebrny dzwoneczek, Kuba i Buba, czyli…, Białóśnieżka i Różyczka, Ania z Zielonego Wzgórza czy Mały Książę. 

W drugiej części uczniowie mieli przeczytać fragment tekstu z książki Astrid Lindgren pt.: „Dzieci z Bullerbyn”. Trudność w tej rundzie polegała na tym, że uczestnicy nie znali wcześniej tekstów, z którymi musieli się zmierzyć.

Podczas oceny jury oceniało: właściwy dobór tekstu do osoby, płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację czytanego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy etap podlegał osobnej ocenie.

Po podsumowaniu wyników z rundy pierwszej i drugiej okazało się, ze Mistrzem, a właściwie Mistrzynią Pięknego Czytania została uczennica klasy Ia HANIA WIERNICKA, która zaprezentowała fragment historii pt. „Skarby na strychu” zdobywając 171 punktów na 180 możliwych. Tuż za zwyciężczynią ze 170 punktami uplasował się pierwszy wicemistrz - Krystian Tryliński z klasy IIIa z utworem „Lewy, chłopak, który zachwycił świat”. Suma 167 punktów dała tytuł drugiego wicemistrza Nataszy Królikiewicz z kl. Ic, która zachwyciła jury swoją interpretacją Czerwonego Kapturka. Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia dla: Dawida Koputa z kl. Ib, Roksany Podłużnej z kl. IIIa oraz Adama Leszczuka także z kl. IIIa.

Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z nieznanym wcześniej tekstem „Dzieci z Bullerbyn”, presją czasu ale także tremą i stresem związanym z występem przed komisją. Podziękowania także należą się rodzicom oraz jury.

                                                          

Czytaj więcej o: Czytać każdy może, ale Mistrz jest tylko jeden ….

Koncert

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

14 maja 2018r. uczniowie klas 1-3 byli na koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Mali artyści to uczniowie zgorzeleckich szkół, pięknie zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Koncert poprowadziła pani Małgorzata Duda, dziękujemy!

Czytaj więcej o: Koncert

20-lecie Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

Z okazji dwudziestolecia ustanowienia Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz z inicjatywy  lokalnych samorządów obydwu państw zorganizowany został QUIZ z zakresu historii powstania i działalności Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz dla uczniów szkół ze Zgorzelca i Goerlitz. W formie zabawy interaktywnej uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą z historii lokalnej. Uczniowie bardzo dobrze się bawili a widownia miała możliwość utrwalić sobie najważniejsze wydarzenia z ostatniego dwudziestolecia naszego miasta. Spotkanie zorganizowane zostało w synagodze, jedynym takim sakralnym obiekcie w naszym regionie co dodało uroku spotkaniu.

Czytaj więcej o: 20-lecie Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz


Kalendarium

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 194