Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Gratulacje!

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

Miło jest mi poinformować, że w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY 2018. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy 3C: Joanna Puchalska oraz Laura Michalak.

Szkolny koordynator konkursu-Jadwiga Proniewicz- Hasiak.

Czytaj więcej o: Gratulacje!

MŁODZIEŻOWE Zawody wędkarskie

2018-05-16

W dniu 13.05.2018 r.odbyły się  zawody Młodzieżowej  Szkółki Wędkarskiej ESSOX-2-ZG w dyscyplinie spławikowej na zalewie  Czerwona Woda w Zgorzelcu o Puchar Burmistrza  Miasta Zgorzelec. W zawodach pod okiem  doświadczonych wędkarzy instruktora Pana Adama Rebigera ,Prezesa Koła PZW Zgorzelec Pana Piotra Kękusia i dwóch sędziów uczestniczyło 12 zawodników  w tym dwóch kolegów  z Bogatyni i jeden kolega z Görlitz .

Z grupy  zgorzeleckiej z naszej szkoły  drugie miejsce  zajął  Paskal  Pegen  i czwarte miejsce  Michał  Przystaś. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy a najlepsi nagrody.

Uczestnicy  zawodów:

Paskal Pegen, Michał  Przystaś,Hubert Kapkowicz,Piotr Ławrynowicz,Artur Wojtukiewicz,Konrad Obuchowski,Filip Skibiński(Görlitz),Maciej Hęś (Bogatynia ),Maksymilian  Wyrwał (Bogatynia),Kacper Grałek,Mikołaj  Kopiński,Tomasz Dąbkowski.

Czytaj więcej o: MŁODZIEŻOWE Zawody wędkarskie

Lekkoatletyka dla każdego! - brawo SP2!

2018-05-16

W dniu 28.04.2018 roku (sobota), na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbyły się zawody w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! 

Dzieci startowały w konkurencjach indywidualnych: 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz 600 m i 1000 m, w podziale na kategorie wiekowe.

Naszą szkołę z sukcesami reprezentowali uczniowie z klasy sportowej - 4a. Laura Pająk jako jedyna dziewczynka w naszej reprezentacji zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Również III miejsce w rzucie piłeczką palantową zdobył Marcel Olszanowski. Dużą konkurencję mieli: Jakub Zwierzyński oraz Łukasz Wilczyński przy skoku w dal, ponieważ o medalu zdecydowały centymetry. Kuba o 1 cm przegrał srebny medal, natomiast Łukasz również 1 cm zdecydował, że przegrał rywalizację o brązowy medal!!! Miłosz Fryszer wywalczył w biegu na 60m również brązowy medal!

Na starcie pojawiły się reprezentacje z następujących ośrodków: Bogatynia, Bolesławiec, Bolków, Bielawa, Jawor, Jelenia Góra, Lubin, Olszyna, Polkowice, Rakowice, Węgliniec i Zgorzelec. Za miejsca I-III, w każdej konkurencji i kategorii wiekowej, dzieci otrzymywały pamiątkowe medale.

W sumie, w zawodach wzięło udział blisko 140 dzieci, więc dorobek czterech brązowych medali na pięciu zawodników uważam za sukces. Gratuluję wszystkim zawodnikom  życzę dalszych sportowych sukcesów.

 

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego! - brawo SP2!


Kalendarium

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 186