Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

Kodowanie to świetna zabawa!

2017-10-08Przygotowania do tegorocznego Tygodnia Kodowania w toku. Tydzień kodowania w naszej szkole  rozpoczyna się 7 października i trwa do 20 października 2017. Europejski Tydzień Kodowania to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Ww naszej szkole na lekcjach zajęć komputerowych w klasach VI SPi VII SP i na lekcjach informatyki  w klasach II gimnazjalnych, uczniowie będą programować na platformie CodeCombat.  Platforma ta wykorzystuje doskonale ostatnio popularną grywalizację w celu zwiększenia zaangażowania  ludzi w każdym wieku. 
…czyli grając w CodeCombat   uczniowie zdobędą podstawy programowania w Python  :)
Zajęcia odbędą się w ramach Code Week Polska, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. W  tym roku akcja odbywa się już po raz czwarty. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 4616 wydarzeń promujących kodowanie. Mnogość wydarzeń sprawiła, że Polska znalazła się na podium spośród krajów europejskich, biorących udział w Tygodniu Kodowania. W tym roku, już po raz drugi nasza szkoła będzie częścią ogólnopolskiego projektu. Mam nadzieje, że będzie to dla Was świetna zabawa i nauka.
Joanna  Mielnik
Więcej informacji o Code Week na stronie:  http://codeweek.eu/
Joanna Mielnik

 

Czytaj więcej o: Kodowanie to świetna zabawa!

Akcja na rzecz Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej "Psu na Budę "

2017-09-27

Sprzątanie świata- ,,Nie ma śmieci – są surowce”

2017-09-27

Sprzątanie Świata – Polska 2017

            Dnia 15 września po zajęciach szkolnych o godzinie 15.10 młodzież ucząca się w budynku przy ul Orzeszkowej 60  w Zgorzelcu -klasy 2 i 3 Gimnazjum oraz klasy 7 Szkoły Podstawowej nr.2 w Zgorzelcu  uczestniczyła w 27 edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. W sprzątaniu wzięło udział 18 uczniów, udało się zebrać 6 worków śmieci.
Uczniowie uczestniczący w akcji sprzątania to:

Igor Dąbrowski kl.2b,

Julia Niziołek kl.2b

Sandra Słabicka kl.2b

Kacper Kunicki kl.2b

Marcin wysocki kl.2b.

Paulina Gałach kl.2b.

Filip Olszanowski kl.2b

Gaspar Błaszczyk kl.2c.

Dawid Jaśkiewicz kl.2c

 Kacper Suszyński kl.2c.

Artur Przygodziński kl.2c

Oliwer Boreczek kl.2d.

Urszula Miś kl.3a.

 Martyna Stecyna kl.3b.

Kinga Herbut kl.3b.

Margarita Sieradzka kl.3b.

Jaśkiewicz Edyta kl.3c.

Oliwia Obuchowska kl.3d.

Mając na celu rozpropagowanie idei czystego środowiska młodzież wykonała 2 plakaty informujące o haśle przewodnim tegorocznej akcji Sprzątania Świata.

Hasło przewodnie to ,, Nie ma śmieci – są surowce”

 Bardzo dziękuję młodzieży za zaangażowanie – Organizator; Krystyna Pogłódek

Czytaj więcej o: Sprzątanie świata- ,,Nie ma śmieci – są surowce”

Zakładka dla pierwszaka

2017-09-27

Przygoda z językiem angielskim

2017-09-27

Kiedy zaczynasz swoją przygodę ze szkołą podstawową a na podwórku odkrywasz świat i poznajesz nowych przyjaciół, dwa pytania wydają się wtedy najważniejsze: Jak masz na imię? (What's your name?) oraz: Ile masz lat? (How old are you?) Nasze pierwszaki mają już ten temat opanowany. Co więcej, potrafią nawet na te dwa kluczowe w życiu młodego człowieka  pytania odpowiedzieć po angielsku :-)

 

Czytaj więcej o: Przygoda z językiem angielskim

W krainie kolorowych klocków

2017-09-26

Na świetlicy jest wesoło, jest czas na naukę i czas na zabawę. Tym razem nasze kreatywne świetliczaki budowały z kolorowych klocków pojazdy i nie tylko. Zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: W krainie kolorowych klocków

Mamy fitness rodziny

2017-09-19

W ramach pierwszego obywatelskiego budżetu obywatelskiego przy szkolnym placu zabaw powstał fitness rodzinny. Cieszy się on dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Czytaj więcej o: Mamy fitness rodziny

Gry planszowe

2017-09-18

Spotkanie z policjantem

2017-09-14

13 września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, panem Jarosławem Szatkowskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali odblaski.

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem

Dzień Chłopca w 3a

2016-10-12

To był wesoły i słodki dzień. Najpierw dziewczynki wybierały najsympatyczniejszego chłopca w klasie. Został nim Igor Kruszewski. Następnie wszyscy delktowaliśmy się pysznym tortem z okazji Dnia Chłopca.

Wychowawczyni Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Dzień Chłopca w 3a

Podziękowanie

2016-10-05

Od ziarenka do bochenka

2016-09-26

Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

23 września uczniowie klasy 3c udali się na wycieczkę do piekarni Pana Karkowskiego i Pana Pływacza.  Podczas wizyty miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.  W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto,misa z zaczynem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na dzieciach ogromny piec, na 200 bochenków! Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Była to wspaniała lekcja w terenie, a dodatek zakończyła się "pysznie", degustacją  świeżutkich bułeczek.

Czytaj więcej o: Od ziarenka do bochenka

Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

2016-09-26

Dzieci są ciekawe świata, zadaja nam tysiące pytań. Na jedno z nich postanowiłam wspólnie z klasą 3 c  i klasą 3bi odpowiedzieć. Oto pytanie: czy w nasionach maku, lniu i słonecznika jest olej? Moi odkrywcy po wykonaniu doświadczenia znaleźli odpowiedź- TAK JEST OLEJ!  Po dzisiejszej lekcji na pewno zapamiętają że mak, słoneczmik i len to rośliny oleiste ;)

Czytaj więcej o: Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

5c- dzieci z wielkim sercem!

2016-09-22

Uczniowie klasa 5c już po raz kolejny zorganizowała akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Dłużynie. Uczniowie zebrali 290zł, brawo!

                                              wychowawczyni Janina Rothkegel

Czytaj więcej o: 5c- dzieci z wielkim sercem!

Zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w Lwówku Śląskim

2016-09-22

W dniu 21.09.2016 w Lwówku Śląskim odbyły się regionalne zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". W tych zawodach wzięło udział aż 12 uczniów z naszej szkoły z klas IV - VI. Największym zaskoczeniem jest indywidualny sukces Martyny Banachowicz z klasy IV c, która wywalczyła IV miejsce w biegu na 60m. Martyna również przyczyniła się wraz z kolegą z klasy Michałem Gajek i jeszcze dwoma zawodnikami z SP 3 i SP 5 do osiągnięcia III miejsca w sztafecie 4x200m klas IV! Na zawodach lekkoatletycznych wystąpili po raz pierwszy! Swój debiut na tych zawodach zaliczył również Kacper Kemfert z kl. IV a. Piątoklasistki również wypadły na tych zawodach bardzo dobrze: Amelia Szulc zajęła VI miejsce, Nikola Tetke IV miejsce, a Natalka Gogalińska zajęła II miejsce w skoku w dal w roczniku 2005. Ich koleżanka z klasy  Kinga Jezierska z bardzo dobrym wynikiem w skoku w dal w roczniku 2006 uplasowała się na II miejscu! Piotrek Ławrynowicz z kl. VIa uplasował się na V miejscu w skoku w dal, natomiast Damian Ramulewicz po bardzo zaciętej walce wywalczył sobie srebrny medal! Złoto dla naszej szkoły wywalczył Marek Kacper z kl. Vb w rzucie kulą Vortex oraz Piekarek Jakub z kl. VIa w skoku w dal oraz Małgorzata Mazur z VIc w biegu na dystansie 200m. Sztafeta klas V w której biegł Kacper Marek wraz z koleżankami i kolegą ze SP 3 i SP 5 wywalczyła I miejsce! Również I miejsce zajęła sztafeta klas VI, w której biegła Małgorzata Mazur i Damian Ramulewicz. Gratuluję wszystkim zawodnikom!

 

Opiekun grupy

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w Lwówku Śląskim

Wycieczka do wioski indiańskiej!

2016-09-18

W środę uczniowie klasa IIIbi wybrali się na wycieczkę do w Trójcy. Zabraliśmy ze sobą znakomity humor i chęć do zabawy, a także zamówiliśmy pogodę J. W pięknym otoczeniu, wśród zieleni uczniowie przeobrazili się w indiańskich wojowników o specjalnych imionach np. Niedźwiedzia Łapa, Dwie Blizny. Dzieci utworzyły drużyny, które miały do wykonania szereg zadań: indiańską zupę, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, ogonki bizonów …  Zabawa była doskonała, prowadzący dostosowywali zajęcia do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci. Nikt się nie nudził i nie marudził. Zorganizowana animacja sprzyjała integracji całej klasy – i o to nam chodziło! Po konkurencjach wojownicy posilili się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami. Kiełbasa z patyka całkiem inaczej smakuje jak ta z grilla czy patelni!  Można także było pobawić się z kotkiem, pogłaskać konika i wykąpać pod zraszaczem. Zmęczeni i umorusani, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów.

Więcej zdjęć TU

Czytaj więcej o: Wycieczka do wioski indiańskiej!

Apel podsumowujący całoroczną prace klas 0-2

2016-06-23

Dnia 23 czerwca 2016r. odbył się uroczysty apel klas 0-2 podsumowujący pracę w roku szkolnym 2015/2016. Wzorowi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ksiązżkowe. Nagrodzono również najlepszych pływaków i czytelników biblioteki szkolnej. Podziękowano rodzicom za pracę na rzecz klasy i szkoły. Na koniec apelu  pani dyrektor Jadwiga Buciuto  życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.
                                              Dorota Klimczak

Tu można zobaczyć zdjęcia  https://goo.gl/photos/2uSoNbx4xhJCiE956

Czytaj więcej o: Apel podsumowujący całoroczną prace klas 0-2

Szkoła w obiektywie

2016-06-19

Letni koncert

2016-06-19

Bardzo dziękujemy uczniom i opiekunom Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu za całoroczną współpracę.

Więcej zdjęć https://goo.gl/photos/WKS347mWwc5tEZsN7

Czytaj więcej o: Letni koncert

Mamy certyfikat!

2016-06-16

Uczniowie naszej szkoły potrafią wysłać e-mail oraz znają zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

                                                      Janina Rothkegel

Czytaj więcej o: Mamy certyfikat!Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1676609
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 206