Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2013/2014

Artykuły

APEL ŚWIĄTECZNY KLAS 4-6

2014-11-04

                W piątek 20 grudnia 2013r. na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Jak co roku uczniowie i nauczyciele spotkali się, aby życzyć sobie udanych i radosnych Świąt. Prowadzący: Paulina Łata oraz Filip Kukuć zrealizowali projekt pt. "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe". W jasny i przejrzysty sposób przypomnieli znaczenie najważniejszych, głębokich w swojej wymowie i pięknych tradycji związanych z obchodami świąt Narodzenia Pańskiego.

Na zakończenie Małgorzata Ostrowska odczytała wiersz Tadeusza Kubiaka pt. „Wieczór wigilijny”, z prostym i pięknym końcowym przesłaniem – „bądź dobry dla ludzi”, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Paulina Łata oraz zastępca Sandra Wojtków złożyły na ręce Pani Dyrektor życzenia a wraz z nimi opłatek.

     Tegoroczną część artystyczną złożoną zarówno z kolęd jak i polskich piosenek świątecznych przygotował zespół muzyczny pod kierunkiem p. I.Borkowskiej. 

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy rozeszli się do klas by świętować w swoim gronie.

 

Czytaj więcej o: APEL ŚWIĄTECZNY KLAS 4-6

Koncert kolęd 2013

2014-11-04

Przed zimową przerwą świąteczną 20 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert kolęd klas 0-III.

Koncert był kontynuacją Wigilii klasowych, dzielenia się opłatkiem - symbolem pojednaniai bliskości z Bogiem, składania sobie nawzajem życzeń związanych z narodzeniem Jezusa i wiary w Niego. W chrześcijańskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia to ulubione święta, które kojarzą się z Wieczorem Wigilijnym i rozważaniem tajemnicy Bożego Narodzenia. Tego roku, przypomnieliśmy ten Święty Czas – Boże Narodzenie, śpiewając tradycyjne kolędy.

   Uczniowie klasy 2b przebrani za 3 Króli, śpiewem kolędy ,,Mędrcy świata monarchowie'' zaprosili zebranych do uczestnictwa w Orszaku 3 Króli w dniu 6 styczna 2014r., który po raz pierwszy przejdzie ulicami Zgorzelca, a nasza szkoła bierze udział tworząc orszak króla Baltazara.                       
Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia, prosząc byśmy dobroć i płynącą ze spotkania zanieśli do swoich rodzinnych domów.

 

                                                                                     Katechetka K. Kozłowska

Czytaj więcej o: Koncert kolęd 2013Kalendarium

Poniedziałek, 2017-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1240674
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 186 dni