Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Projekty / MAŁY MISTRZ

MAŁY MISTRZ

Artykuły

Lekcja z Mistrzem!

2014-12-19

W ramach programu "Mały Mistrz" dzisiaj tj. 17 grudnia br. w małej sali gimnastycznej odbyły się nietypowe lekcje wychowania fizycznego dla klas pierwszych. Nietypowe...., bo poprowadziła je Mistrzyni Polski w zapasach pani Klaudia Pilipczuk! Jej największymi sukcesami w tej dziedzinie to: I miejsce na mistrzostwach Polski w każdej grupie wiekowej (kadet, junior, senior), V miejsce na mistrzostwach Świata i Europy juniorów. Uczniowie mogli potrenować na macie zapaśniczej (materacach), nauczyć się podstawowych zasad rozgrzewki jak i poznać kluczowe chwyty zapaśnicze. Pani Klaudia przybliżyła dzieciom zasady i rodzaje zapasów. Na koniec zajęć każdy uczeń mógł zaprezentować swoje krótkie popisowe umiejętności , włożyć prawdziwy kostium reprezentacji Polski, zawiesić na szyi cenne medale z najważniejszych imprez sportowych w kraju i na Świecie, jak i obejrzeć plakietki z uczestnictwa w mistrzostwach Świata, Europy i zawodów międzynarodowych. 

Czytaj więcej o: Lekcja z Mistrzem!

Wyprawa I a

2014-11-17

Korzystając z pięknej, słonecznej, jesiennej pogody uczniowie klasy 1 "a" wybrali się z opiekunami na pieszą wędrówkę. Celem wycieczki było zapoznanie się z mapą naszego miasta. Dzieci potrafiły również wskazać na planie miasta budynek naszej szkoły, Dom Kultury oraz swój dom. Podczas wycieczki uczniowie poznawali również znaki drogowe oraz zasady ruchu drogowego.

Danuta Śliwińska i Marcin Filozof

Czytaj więcej o: Wyprawa I a

Turysta

2014-11-17

Spacerując po terenie Zgorzelca z mapą w rękach klasa 1c trenuje umiejętności turystyczne, bowiem uczniowie chcą zdobyć odznakę TURYSTY. Dzieci już świetnie orientują się gdzie położona jest ich szkoła, basen, czy też Miejski Dom Kultury i potrafią bezbłędnie wskazać te miejsca na planie miasta. Uczniowie bardzo często mają lekcje "w terenie", bardzo lubią piesze wycieczki. Podczas tych wycieczek mogą poznać tajniki historii miasta jak i znaleźć "skarby" przyrody. Dzieci bardzo lubią taką formę nauki.

 

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Turysta

Październikowe testy

2014-11-17

W październiku br. uczniowie klasy Ia i Ic w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Mały Mistrz" wykonali trzy testy sprawnościowe. Pierwszą próbą najbardziej dopingowaną przez współuczestników był bieg wahadłowy. Pierwszoklasiści musieli jak najszybciej pokonać dystans 5 metrów i to 10 razy (10x5m)!!! Drugą próbą był zwis na drążku o ugiętych ramionach (wersja I) lub zwis o prostych ramionach - tzw. zwis bierny (wersja II). Możemy zdradzić, że najlepszym zawodnikiem był uczeń z klasy Ic, który również był najlepszy w biegu wahadłowym. Ostatnią najtrudniejszą próbą był marszobieg na 600m. Dzielnie wszyscy uczniowie z pierwszej klasy pokonali ten dystans.

 

Danuta Śliwińska i Marcin Filozof

Czytaj więcej o: Październikowe testy

Pierwsze testy

2014-11-17

22.10.2014 klasa Ic miała pierwsze testy w ramach programu Mały Mistrz. Mogli się sprawdzić podczas zwisu na drążku. Próba polegała, aby jak najdłużej wytrzymać w zwisie się na drążku o ramionach ugiętych w stawach łokciowych.

Czytaj więcej o: Pierwsze testyKalendarium

Poniedziałek, 2017-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1240959
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 186 dni