Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

   

PODRĘCZNIKI 2015-2016       do pobrania

 

 

 

Artykuły

I miejsce dla Zgorzelca!

2015-10-08

Uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI w sobotę 3.10.2015 (sobota) reprezentowali Ośrodek Kids Athletics Zgorzelec we Wrocławiu (Stadion Olimpijski) w zawodach lekkoatletycznych. Wzięli udział w tych zawodach sportowych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". Ciężka praca zawodników na zajęciach opłaciła się nasz ośrodek zgorzelecki zajął I miejsce!!! Startowało 750 zawodników z 27 Ośrodków. Razem z nami byli również zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 5. Gratulujemy!!!
Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: I miejsce dla Zgorzelca!

ZAJĘCIA TEATRALNE- ZAPRASZAMY

2015-10-08

Zajęcia teatralne!

Serdecznie zapraszam chętnych uczniów z klas IV,V,VI na zajęcia teatralne:

wtorki – od 15.00 do 15.45 (lekcja 9)

                              czwartki – od 14.10 do 14.55 (lekcja 8)

Spotykamy się w dużym budynku pod gabinetem 11 o godz. 14.10.

Zajęcia prowadzi pedagog szkolny Marzena Kata

              Zapraszam!

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA TEATRALNE- ZAPRASZAMY

Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

2015-10-08

W środę 30. 09.2015r chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w zawodach piłki nożnej – Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP”.  Była to już II runda eliminacji wojewódzkich, która odbyła się w Bolesławcu. Rywalami naszej szkoły byli uczniowie z Bolesławca, Lwówka oraz Podgórzyna. Po bardzo dobrym i wyrównanym turnieju uplasowaliśmy się na 3 miejscu. Szkołę Podstawową nr. 2 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowali: Amadeusz Oleszkiewicz, Kacper Marek, Piotr Ławrynowicz, Damian Ramulewicz, Kacper Charyszyn, Radosław Reniewicz, Mikołaj Piotrowski, Marcin Olczyk oraz Miłosz Czupryński.

Czytaj więcej o: Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

Ognisko 2a

2015-10-07

W sobotę 26.09.2015 roku, dzieci z rodzicami z klasy II a spotkali się na wspólnym ognisku. Były smażone kiełbaski, smakowite ciasta i słodyczne. Dzieci były zachwycone jazdą konną i karmieniem zwierząt. Rodzicom- dziekujemy!
Wychowawca Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Ognisko 2a

Multisport !!!

2015-09-29

Zajęcia odbywają się we:

Wtorek - 13.30-15.00
Czwartek - 15.00 - 16.30
Piątek - 14.00 - 15.30

                              Zapraszamy

Czytaj więcej o: Multisport !!!

Mały Mistrz 2015/2016

2015-09-27

Uczniowie klas I i II naszej szkoły, którzy są uczestnikami programu "Mały Mistrz" już od początku roku szkolnego bardzo ciężko pracują na zajęciach wychowania fizycznego. Większość z nich już zaliczyła pierwszy test jakim jest bieg na dystansie 600m. Przed nami jeszcze bieg wahadłowy i zwis na drążku o ramionach ugiętych.  Powodzenia na testach!

Czytaj więcej o: Mały Mistrz 2015/2016

Gimnastyka korekcyjna

2015-09-27

Zapraszamy!

2015-09-27

KONKURS SMART

2015-09-25


Na pewno wykorzystujecie tablety, smartfony i internet w zabawie i nauce. Pokażcie to na rysunku i fotografii. Wystarczy wziąć udział w konkursie plastycznym. W programie graficznym  należy przedstawić możliwość wykorzystania urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach- do zabawy, nauki i rozwoju. 

Wykonaną prace plastyczną lub zdjęcie zeskanujcie i zapiszcie w formacie jpg. Następnie oddajcie na dysku pani Janinie Rothkegel  lub pani Grażynie Michalik-Wojtukiewicz (gabinet nr 5) w terminie do 6 listopada 2015r. 
Czekają na Was wspaniałe nagrody. Więcej informacji na stronie smart.itwedukacji.pl

Czytaj więcej o: KONKURS SMART

Nasz Julek

2015-09-23

Nazywam się Julian Murmyło. Jestem uczniem klasy 3a. Interesuję się piłką nożną. Trenuję piłkę nożną. Moje sukcesy to: udział w Turnieju Żaków w Bogatyni oraz drugie miejsce podczas Święta Grzybòw w Węglińcu, gdzie strzelilem 3 bramki.

 

Czytaj więcej o: Nasz Julek

Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

2015-09-18

W dniu 15 września na naszym przyszkolnym boisku odbyła się już 6. edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Organizatorami byli Animatorzy Orlika oraz Urząd Miasta Zgorzelec. Barwy naszej szkoły w  turnieju piłki nożnej  reprezentowały dziewczęta z klas VI. Nie miały łatwo, bo ich przeciwniczkami były koleżanki z I klasy gimnazjum. Grały bardzo wytrwale walczyły do końca, ale przegrana z Gimnazjum nr 2 zadecydowała o drugim miejscu w turnieju. Gratulujemy!

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

WZOROWA ŁAZIENKA

2015-09-18

UWAGA KONKURS!!!
Nasza szkoła dołączyła do programu Wzorowa Łazienka, w którym można wygrać remont łazienek szkolnych o wartości 30 000 zł lub 100 rocznych zestawów produktów Domestos.
Remont zostanie przeprowadzony w szkole, która zbierze największą liczbę głosów.
Zapraszamy do udziału w projekcie!
Każdy uczeń na stronie www.wzorowalazienka.pl może zgłosić do galerii szkoły swój pomysł na projekt łazienki, lustra, drzwi, które chciałoby zobaczyć w łazience w swojej szkole.    
Głosowanie!
Każdy może oddawać głos (jeden raz dziennie z jednego komputera) na szkołę, która jego zdaniem ma najciekawszą galerię "Wzorowych Łazienek". Te szkoły, które zbiorą najwięcej głosów - wygrywają!
 Uczniów SP 2 zapraszamy do zgłaszania swoich pomysłów, a wszystkich do oddawania głosów na galerię prac uczniów z naszej szkoły.
Zapraszamy:)

Czytaj więcej o: WZOROWA ŁAZIENKA

Event

2015-09-17

17.września w naszej szkole odbył się kolejny event sportowy w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Wzięli w nim udział uczniowie klas II (91uczniów) i III (61uczniów). Ponieważ pogoda dopisała sportowe zmagania odbyły się na szkolnym Orliku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach. Czuć było ducha sportu. W nagrodę nasi mali sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Event

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

2015-09-01

1 września w  naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 Mszą Świętą. O godzinie 10.00 wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się przed szkołą, gdzie miała miejsce część oficjalna.
    Swoją obecnością uroczystość zaszczycił Ks. Kanonik Marian Oleksy, Ks. Sławomir Lewandowski, Pani doktor Alicja Skibińska – Sośniak, oraz Pani Kinga Przygodzińska (Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu).
    Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy.  Na akademii przygotowanej przez uczniów klas IV-VI, prowadzonej przez Panią Katarzynę Mańkowską i Pana Tomasza Stypczyńskiego, wspominaliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jednak poza poważnymi wspomnieniami pojawiły się łąki, lasy, góry i inne wakacyjne miejsca, a także nowe przyjaźnie. Za oprawę muzyczną apelu odpowiadała Pani Izabela Borkowska. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Jadwiga Buciuto. Kolejnym punktem było przedstawienie przez Panią Beatę Burdzy uczniów zerówki oraz klas pierwszych. Wysłuchaliśmy też przepięknej recytacji uczennic z klasy czwartej.
    To już za nami–teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. Trudno zatem nie zgodzić się z słowami poety:

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy...
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za – czy – na – my!

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pożegnanie szóstoklasistów SP2 w MDK

2015-06-28

Po raz kolejny w gościnnych murach MDK w Zgorzelcu spotkali się tegoroczni szóstoklasiści z wychowawcami, pracownikami szkoły i najbliższymi, aby uroczyście zakończyć pierwszy etap nauki – szkołę podstawową. Spotkaniu towarzyszyły łzy radości, a jednocześnie żal za czymś, co właśnie się skończyło! Piosenki, wiersze i przemówienia, a do tego super niespodzianka,   przygotowana przez Dyrekcję, nauczycieli i niezastąpionych Rodziców zakończyła wspólne spotkanie! Udanych wakacji i powodzenia!

Czytaj więcej o: Pożegnanie szóstoklasistów SP2 w MDK

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

2015-06-26

Dnia 26 czerwca 2015 r.  uczniowie klas IV i V uroczystym apelem zakończyli i podsumowali kolejny rok nauki. Na początku  apelu zaprezentowali się utalentowani tancerze z klasy IV a – Julia Pławska i Kacper Charyszyn. Później nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły przez szóstoklasistów nowemu pocztowi sztandarowemu reprezentowanemu przez uczniów klasy V b. Uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i zachowaniu z poszczególnych klas otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy z rąk wychowawców i Pani Dyrektor Jadwigi Buciuto. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla Rodziców, którzy otrzymali dyplomy Przyjaciela Szkoły. Całą uroczystość uświetniły wesołe wakacyjne piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pani Izabeli Borkowskiej. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor skierowała kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli, przypomniała o bezpieczeństwie zabaw w czasie wakacji i wszyscy rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa. 

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

Apel klas 0-2

2015-06-25

25 czerwca 2015 roku uczniowie klas 0-2 w odświętnych strojach, spotkali się na apelu, aby podsumować rok szkolny 2014/2015. W naszej szkole każdy uczeń na miarę swoich możliwości osiągnął sukces. Został on nagrodzony plakietką. Byli więc: wzorowi uczniowie, uczniowie na medal, mistrzowie: czytania, pisania i ortografii, miłośnicy przyrody, świetni artyści i sportowcy. Nagrodzono też dobrych kolegów i dobre koleżanki.
 Następnie pani Maria Czajkowska i  pan Paweł Wróblewski podsumowali całoroczną pracę Ligi Pływackiej. Były dyplomy i niespodzianki. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy z wielkim zaangażowaniem włączają się w życie szkoły. Otrzymali z rąk Pani Dyrektor podziękowania i dyplomy Przyjaciel Szkoły. Był też czas na krótki program artystyczny, uczeń klasy IIc Tadeusz Chodorowski pięknie deklamował wiersz „Zły sen”. Natomiast Błażej Obuchowski  z tej samej klasy zagrał na akordeonie piękne melodie. Jaś Tokarczyk z klasy IIa przygotował dla dzieci zagadkę muzyczną.  Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto pogratulowała osiągniętych sukcesów wszystkim uczniom i  przypomniała o bezpiecznych zabawach podczas wakacji.  Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali pożegnalną piosenkę pt. „Złap lato”. Jeszcze jutro tylko świadectwa i upragnione WAKACJE!!!

Czytaj więcej o: Apel klas 0-2

Zakończenie roku szkolnego klas 3

2015-06-25

25 czerwca 2015 roku na uroczystym apelu podsumowaliśmy rok szkolny 2014/2015. Był to jednocześnie czas pożegnania klas trzecich, które od września rozpoczynają nowy etap edukacyjny w naszej szkole:

klasa 3A- wychowawczyni pani Małgorzata Marek- Konopska

klasa 3B- wychowawczyni pani Ewelina Gałkowska

klasa 3C- wychowawczyni pani Danuta Konieczna

Na apelu każdy uczeń został doceniony i nagrodzony plakietką za swoje wiadomości i umiejętności w różnych dziedzinach. Byli więc: uczniowie wzorowi i uczniowie na medal. Dołączyli do nich mistrzowie pisania, czytania i ortografii, świetni sportowcy, artyści oraz miłośnicy przyrody. Nagrodziliśmy super koleżanki i super kolegów. Apel ubogacili swoimi występami:

Jan Tokarczyk- uczeń klasy 2A, pianino

Błażej Obuchowski- uczeń klasy 2C, akordeon

Patryk Topolnicki- uczeń klasy 5C, pianino

Pani Elżbieta Lisiecka podsumowała czytelnictwo w roku szkolnym 2014/2015 w klasach 1-3. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Kamila Rędzia z klasy 3B. Drugie miejsce zajął uczeń Dominik Ławrynowicz z klasy 3A. Pani Maria Czajkowska i pan Paweł Wróblewski podsumowali Szkolna Ligę Pływacką klas 3. Były nagrody i dyplomy. Z rąk Pani Dyrektor podziękowania otrzymali Rodzice, którzy wspierali nas przez 3 lata angażując się w życie klasy i szkoły. Na zakończenie Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto pogratulowała wszystkim sukcesów oraz przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Nasz uroczysty apel prowadziła pani Beata Burdzy. Dziękujemy!Uśmiech                                     
Pożegnalną piosenkę pt: „Razem z Polą i Oskarem” wspólnie zaśpiewali uczniowie klasy 3A, 3B, 3C.                                                                                        
  Do zobaczenia po wakacjach już w klasie czwartej!!! UśmiechUśmiechMrugnięcie

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego klas 3

NAJLEPSI CZYTELNICY 2014/2015

2015-06-25

Podsumowanie 2014/2015

2015-06-25


Kalendarium

Piątek, 2015-10-09

Imieniny: Arnolda, Ludwika

Statystyki

  • Odwiedziny: 411036
  • Do końca roku: 83 dni
  • Do wakacji: 259 dni

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma