Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Nasza szkoła w jesiennym obiektywie

2016-10-22

Jesień na dobre zagościła do naszej szkoły. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej o: Nasza szkoła w jesiennym obiektywie

CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- W KRAINIE LABIRYNTÓW

2016-10-22

19 października, w ramach Tygodnia Kodowania zaprosiliśmy dzieci do Krainy Labiryntów. Początkowo zadania wydawałały się proste, dzieci szybko wyznaczały drogi od startu do celu. Był to to pierwszy etap naszych zmagań. Następny polegał na zakodwaniu wyznaczonej drogi. Uczniowie poradzili sobie znakomicie!

Czytaj więcej o: CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- W KRAINIE LABIRYNTÓW

CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- DWÓJKOWE ROBODANCE

2016-10-22

Tanecznym krokiem uczniowie klasy 3c rozpoczęli Tydzień Kodowania w naszej szkole. Na początku uczniowie ułożyli kod naszego tańca. Następnie według własnej inwencji twórczej, dzieci stworzyły swoje stroje i zatańczyły taniec Robodance. Brawo!

Czytaj więcej o: CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- DWÓJKOWE ROBODANCE

CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- ORTOGRAFIA W RUCHU

2016-10-22

Ortografia w ruchu to zadanie przygotowowane dla uczniów uczęszczających na zajęcia Koła Kodowania. Na terenie szkoły zostały pochowane koperty z zadaniami. Dzieci otrzymały instrukcję ich wykonania. Krok po kroku odnajdowały koperty i rozwiązywały zadania z trudnością ortograficzną. Za prawidłowo wykonane zadanie uczestnicy orzymywali punkty, które następnie zamieniały się w słodką niespodziankę.

Czytaj więcej o: CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- ORTOGRAFIA W RUCHU

CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- SAŁATKA KODOJADKA

2016-10-22

Zabawy z kodowaniem czas dalszy. W środę uczniowie klasa 3c wykonali sałatkę Kodojadka. Kulinarne zmagania poprzedziło wspólne ułożenie instrukcji  a następnie zapisanie na tablicy  przepisu na  sałatkę. To smaczne i ciekawe zajęcia z elementami kodowania.

Czytaj więcej o: CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- SAŁATKA KODOJADKA

CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- DYKTANDO GRAFICZNE

2016-10-22

Kto z nas lubi  dyktanda ortograficzne? Na to pytanie większość odpowie -NIE JA! Natomiast dyktandem graficznym zachwycała się cała klasa 3c podczas zajęć zorganizowanych z okazji Tygodnia Kodowania.

Czytaj więcej o: CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- DYKTANDO GRAFICZNE

Lekcje na basenie

2016-10-22

Raz w tygodniu pakujemy swoje stroje i jedziemy na basen. Tam czeka na nas pani M. Czajkowska i pan P. Wróblewski. Już trzeci rok uczą nas pływać. W trzeciej klasie pływamy na średnim i dużym basenie. Doskonalimy już techniki pływa. To ciekawe lekcje, które wszyscy lubią.          

Czytaj więcej o: Lekcje na basenie

CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

2016-10-21

18 października 2016r, odbył się Dzień Gier Planszowych. Okazało się, że nie tylko gry komputerowe są atrakcyjne dla naszych uczniów, gry planszowe są również interesujące. Dzieciom pomysł bardzo się spodobał, na pewno powtórzymy taki dzień, może zaprosimy naszych rodziców?

Czytaj więcej o: CODEWEEK-TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE- DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

DZIEŃ CHŁOPAKA

2016-10-21

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Najserdeczniejsze życzenia
naszym drogim mężczyznom
i tym małym, i tym dużym,
szczęścia, zdrowia, radości  - składa żeńska  społeczność z naszej szkoły.


                    Historia święta ma swój początek w 1999 roku,

kiedy pierwszy raz obchodzono Dzień Chłopaka na wyspach Trinidad i Tobago

w Ameryce Południowej.
                    Dzień Chłopaka jest obchodzony w wielu krajach na świecie,

 jednak 30 września świętuje się go głównie w Polsce.

 

W naszej szkole również obchodziliśmy to święto.

Ten wyjątkowy dzień został upamiętniony apelem i przedstawieniem

przygotowanym przez uczniów klasy 5b i 5c.
        Największy entuzjazm wzbudził konkurs,

podczas którego nasi Panowie - nauczyciele

musieli wykazać się umiejętnością zaplecenia warkocza.

 


Dziękujemy za wspólną zabawę:)

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA

MARSZ SYBIRAKÓW

2016-10-21

DZIEŃ SYBIRAKAW dniu 16.09.2016 r.

uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą

uczestniczyli w uroczystości

z okazji 77. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę

oraz „Dnia Sybiraka” w 18. rocznicę odsłonięcia Pomnika Sybiraka

na Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu

przed Pomnikiem Orła.

Czytaj więcej o: MARSZ SYBIRAKÓW

APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

2016-10-21

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Uczniowie naszej szkoły z klasy 5b pod kierownictwem Pani Katarzyny Mankowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie. O oprawę muzyczną zadbała Pani Izabela Borkowska. Wszyscy świetnie się bawili.

 

 

 

Czytaj więcej o: APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

Dzień Chłopca w 3a

2016-10-12

To był wesoły i słodki dzień. Najpierw dziewczynki wybierały najsympatyczniejszego chłopca w klasie. Został nim Igor Kruszewski. Następnie wszyscy delktowaliśmy się pysznym tortem z okazji Dnia Chłopca.

Wychowawczyni Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Dzień Chłopca w 3a

KARTA ROWEROWA

2016-10-12

Dnia 10 października 2016 r. w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Wcześniej uczniowie klas V i VI na lekcji zajęć komputerowych przygotowywali się do egzaminu teoretycznego oraz dzięki pani pielęgniarce zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej przystąpili do egzaminu pisemnego z zasad ruchu drogowego.

 Gratulacje

Czytaj więcej o: KARTA ROWEROWA

Dzień Gier Planszowych

2016-10-12

18 października 2016r. (wtorek), to  DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH w naszej szkole.
                                    W związku z tym proszę powiedzieć dzieciom żeby przyniosły gry planszowe.

                                   Na 4 godzinie lekcyjnej, w salach lekcyjnych cała szkoła „gra”.

Czytaj więcej o: Dzień Gier Planszowych

W piekarni

2016-10-09

Dnia 29 września 2016r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Dorotą Klimczak wybrali się do piekarni Państwa Karkowskich w Zgorzelcu. Tu zapoznały się z procem powstawania pieczywa. Pan Karkowski pokazał nam maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Dzieci były zachwycone! Największe wrażenie zrobił na wszystkich olbrzymi piec chlebowy. Na koniec właściciel przygotował dla nas słodką niespodziankę i poczęstował nas słodkimi  bułeczkami. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję!

Czytaj więcej o: W piekarni

Kartoflane Party 2016

2016-10-09

3 października 2016r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu zaprosił uczniów klas 3bi, 3c, 3e oraz 5a na Kartoflane Party, które odbyły się nad Zalewem Czerwona Woda. Pogoda była piękna i humory dzieciom dopisywały. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych: skoki w workach,  wyścigi na nartach, łowienie "rybek", rzut do celu workiem oraz zabawy  z chustą animacyjną. Mieliśmy okazję zjeść pyszną kiełbaskę oraz kartofelkiz ogniska. Na zakończenie dzieci otrzymały zadanie na szóstkę. Klasy miały ułożyć hasła profilakty z przygotowanych materiałów. Nie sprawiło im to żadnego kłopotu. Oto nasze hasła: Nie piję, nie palę i żyję wspaniale! SP2 o zdrowie dba!  Nie palę, nie piję, zdrowo żyję!  Bardzo dziękujemy!

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć    https://goo.gl/photos/jZ2t1ztm6mxBAhhe7

Czytaj więcej o: Kartoflane Party 2016

Jesienne potyczki pierwszaków

2016-10-06

W dniu 6 października   2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.  Od samego rana panowała uroczysta atmosfera. Przepięknie udekorowana sala, pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, a to wszystko po to, by ich ślubowanie wypadło jak najlepiej
    Na akademię przybyły panie dyrektor: Jadwiga Buciuto, Marzanna Stelmasik, Aleksandra Piotrowska,  nauczyciele, uczniowie klas drugich oraz rodzice.
    Po przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie  klas pierwszych - Violettę Szymczyk i Grażynę Mackiewicz. O oprawę muzyczną zadbała pani Izabela Adamowska, a uroczystość ślubowania poprowadziła pani Beata Burdzy.  Podczas części artystycznej na pierwszaków czekała miła niespodzianka – w tak uroczystym dla nich dniu odwiedziła ich sama Pani Jesień, która przygotowała kilka konkursów sprawdzających  wiedzę i umiejętności, zdobyte w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Program artystyczny nosił tytuł Jesienne potyczki pierwszaków.  Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Potwierdzała to również przewodnicząca Szkolnego Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Mazur, która oficjalnie przywitała pierwszaków w społeczności uczniowskiej.
  Po programie artystycznym  dzieci w obecności wszystkich zgromadzonych odważnie złożyły przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Jadwiga Buciuto przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem, życząc uczniom  sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
   Na zakończenie  uroczystości uczniowie klas drugich zaśpiewali piosenkę dla swoich młodszych kolegów.  Wierzymy, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.
 
Wychowawczynie klas pierwszych serdecznie dziękują wszystkim rodzicom uczniów klas pierwszych za przybycie na uroczystość.

Link do wszystkich zdjęć     https://goo.gl/photos/drm9J9D7sSUFuMZTA

Czytaj więcej o: Jesienne potyczki pierwszaków

Podziękowanie

2016-10-05

Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

2016-09-26

Dzieci są ciekawe świata, zadaja nam tysiące pytań. Na jedno z nich postanowiłam wspólnie z klasą 3 c  i klasą 3bi odpowiedzieć. Oto pytanie: czy w nasionach maku, lniu i słonecznika jest olej? Moi odkrywcy po wykonaniu doświadczenia znaleźli odpowiedź- TAK JEST OLEJ!  Po dzisiejszej lekcji na pewno zapamiętają że mak, słoneczmik i len to rośliny oleiste ;)

Czytaj więcej o: Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

Od ziarenka do bochenka

2016-09-26

Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

23 września uczniowie klasy 3c udali się na wycieczkę do piekarni Pana Karkowskiego i Pana Pływacza.  Podczas wizyty miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.  W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto,misa z zaczynem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na dzieciach ogromny piec, na 200 bochenków! Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Była to wspaniała lekcja w terenie, a dodatek zakończyła się "pysznie", degustacją  świeżutkich bułeczek.

Czytaj więcej o: Od ziarenka do bochenka


Kalendarium

Poniedziałek, 2016-10-24

Imieniny: Arety, Marty

Statystyki

  • Odwiedziny: 765443
  • Do końca roku: 68 dni
  • Do wakacji: 242 dni