Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 WYPRAWKA SZKOLNA - link

 

KLASY PIERWSZE  Ia- lista  Ib- lista

 

Artykuły

Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

2016-09-26

Dzieci są ciekawe świata, zadaja nam tysiące pytań. Na jedno z nich postanowiłam wspólnie z klasą 3 c  i klasą 3bi odpowiedzieć. Oto pytanie: czy w nasionach maku, lniu i słonecznika jest olej? Moi odkrywcy po wykonaniu doświadczenia znaleźli odpowiedź- TAK JEST OLEJ!  Po dzisiejszej lekcji na pewno zapamiętają że mak, słoneczmik i len to rośliny oleiste ;)

Czytaj więcej o: Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

Od ziarenka do bochenka

2016-09-26

Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

23 września uczniowie klasy 3c udali się na wycieczkę do piekarni Pana Karkowskiego i Pana Pływacza.  Podczas wizyty miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.  W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto,misa z zaczynem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na dzieciach ogromny piec, na 200 bochenków! Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Była to wspaniała lekcja w terenie, a dodatek zakończyła się "pysznie", degustacją  świeżutkich bułeczek.

Czytaj więcej o: Od ziarenka do bochenka

Zaczynamy kolejny rok współpracy

2016-09-25

Dnia 16 września 2016r. uczniowie z klasy IIIa, rozpoczęły wspólne zajęcia ze swoimi partnerami Dietrich-Heise-Schule Freie Evangelische Grundschule Görlitz. Wspólna nauka, praca, pląsy, tańce w sposób kreatywny uczą języka niemieckiego. Lubimy takie zajęcia. jak było, zobaczcie sami na zdjęciach.

Wychowawca IIIa Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Zaczynamy kolejny rok współpracy

Event klas trzecich

2016-09-22

Przy bardzo ładnej pogodzie i wyśmienitej atmosferze 16.09.2016 odbył się pierwszy w nowym roku szkolnym event lekkoatletyczny dla klas III. Zawody te zorganizowane zostały w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”.

Pięć klas trzecich rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych, czyli prawie 100 dzieci!

Zabawa była dla wszystkich wyśmienita, widoczny był wkładany wysiłek na miarę indywidualnych możliwości. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy! Po zakończeniu wspaniałej, pełnej pozytywnych emocji i radości rywalizacji sportowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!.

Czytaj więcej o: Event klas trzecich

Lekkoatletyka dla każdego klas drugich

2016-09-22

Dnia 19.09.2016 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się szkolne zawody sportowe w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”. Wzięło w nich udział 4 oddziały  klas drugich (85 uczniów). Po przeprowadzeniu rozgrzewki młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najwięcej punktów. Jednak najlepszą klasą okazała się klasa IIc, która wygrała prawie wszystkie konkurencje. We wkład w ostateczny wynik mieli również  kibice, którzy głośno dopingowali swoich kolegów . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego klas drugich

Zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w Lwówku Śląskim

2016-09-22

W dniu 21.09.2016 w Lwówku Śląskim odbyły się regionalne zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". W tych zawodach wzięło udział aż 12 uczniów z naszej szkoły z klas IV - VI. Największym zaskoczeniem jest indywidualny sukces Martyny Banachowicz z klasy IV c, która wywalczyła IV miejsce w biegu na 60m. Martyna również przyczyniła się wraz z kolegą z klasy Michałem Gajek i jeszcze dwoma zawodnikami z SP 3 i SP 5 do osiągnięcia III miejsca w sztafecie 4x200m klas IV! Na zawodach lekkoatletycznych wystąpili po raz pierwszy! Swój debiut na tych zawodach zaliczył również Kacper Kemfert z kl. IV a. Piątoklasistki również wypadły na tych zawodach bardzo dobrze: Amelia Szulc zajęła VI miejsce, Nikola Tetke IV miejsce, a Natalka Gogalińska zajęła II miejsce w skoku w dal w roczniku 2005. Ich koleżanka z klasy  Kinga Jezierska z bardzo dobrym wynikiem w skoku w dal w roczniku 2006 uplasowała się na II miejscu! Piotrek Ławrynowicz z kl. VIa uplasował się na V miejscu w skoku w dal, natomiast Damian Ramulewicz po bardzo zaciętej walce wywalczył sobie srebrny medal! Złoto dla naszej szkoły wywalczył Marek Kacper z kl. Vb w rzucie kulą Vortex oraz Piekarek Jakub z kl. VIa w skoku w dal oraz Małgorzata Mazur z VIc w biegu na dystansie 200m. Sztafeta klas V w której biegł Kacper Marek wraz z koleżankami i kolegą ze SP 3 i SP 5 wywalczyła I miejsce! Również I miejsce zajęła sztafeta klas VI, w której biegła Małgorzata Mazur i Damian Ramulewicz. Gratuluję wszystkim zawodnikom!

 

Opiekun grupy

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w Lwówku Śląskim

5c- dzieci z wielkim sercem!

2016-09-22

Uczniowie klasa 5c już po raz kolejny zorganizowała akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Dłużynie. Uczniowie zebrali 290zł, brawo!

                                              wychowawczyni Janina Rothkegel

Czytaj więcej o: 5c- dzieci z wielkim sercem!

Wycieczka do wioski indiańskiej!

2016-09-18

W środę uczniowie klasa IIIbi wybrali się na wycieczkę do w Trójcy. Zabraliśmy ze sobą znakomity humor i chęć do zabawy, a także zamówiliśmy pogodę J. W pięknym otoczeniu, wśród zieleni uczniowie przeobrazili się w indiańskich wojowników o specjalnych imionach np. Niedźwiedzia Łapa, Dwie Blizny. Dzieci utworzyły drużyny, które miały do wykonania szereg zadań: indiańską zupę, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, ogonki bizonów …  Zabawa była doskonała, prowadzący dostosowywali zajęcia do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci. Nikt się nie nudził i nie marudził. Zorganizowana animacja sprzyjała integracji całej klasy – i o to nam chodziło! Po konkurencjach wojownicy posilili się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami. Kiełbasa z patyka całkiem inaczej smakuje jak ta z grilla czy patelni!  Można także było pobawić się z kotkiem, pogłaskać konika i wykąpać pod zraszaczem. Zmęczeni i umorusani, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów.

Więcej zdjęć TU

Czytaj więcej o: Wycieczka do wioski indiańskiej!

Pamięć o przeszłości.

2016-09-12

12 września 2016r. uczniowie klasy 3 c wraz z nauczycielami, panią Beatą Burdzy oraz Grażyną Michalik- Wojtukiewicz wybrali się do Europejskiego Centrum Edukacyjno- Kulturalnego Zgorzelec- Goerlitz. Celem wycieczki było poznanie historii STALAGU VIII A. Lekcję historii "na żywo" przeprowadziła Pani Kinga Hartmann-Wóycicka oraz  Pan Jakub Sochoń. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści z okresu II wojny światowej. Oglądając film, prezentację multimedialną oraz wystawę, poznały życie w obozie jenieckim STALAG VIII A. Następnie z dachu budynku miały okazję zobaczyć teren obozu. Trzeciklasiści  wpisali sie do księgi pamiątkowej. Pan Jakub Sochoń  oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej, znajdującej się na terenie obozu.
Już wiemy, że pamięć o przeszłości naszego regionu jest ważna. Bardzo dziękujemy Pani Kindze Hartmann- Wóycickiej oraz Panu Jakubowi Sochoń za odkrycie młodemu pokoleniu ważnych kart historii.

Czytaj więcej o: Pamięć o przeszłości.

Pierwszy dzwonek

2016-09-01

1 września 2016 r., odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Po Mszy Świętej, która odbyła się w  Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu o godz. 10.15   uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się na placu szkolnym aby uczestniczyć w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.
Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto serdecznie powitała po wakacjach wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych  uczniów – z klasy 1a i 1b, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w szkole podstawowej. Pani Dyrektor zapewniała o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli, wychowawców i szkolnych pedagogów. Na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego przybył Burmistrz Miasta Zgorzelca Pan Rafał Gronicz, który również życzył wszystkim uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu.
Wszystkim uczniom życzymy wiary w siebie i w swoje możliwości! A nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, dobrego humoru  i sukcesów w nowym roku szkolnym!

Czytaj więcej o: Pierwszy dzwonek

Apel podsumowujący całoroczną prace klas 0-2

2016-06-23

Dnia 23 czerwca 2016r. odbył się uroczysty apel klas 0-2 podsumowujący pracę w roku szkolnym 2015/2016. Wzorowi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ksiązżkowe. Nagrodzono również najlepszych pływaków i czytelników biblioteki szkolnej. Podziękowano rodzicom za pracę na rzecz klasy i szkoły. Na koniec apelu  pani dyrektor Jadwiga Buciuto  życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.
                                              Dorota Klimczak

Tu można zobaczyć zdjęcia  https://goo.gl/photos/2uSoNbx4xhJCiE956

Czytaj więcej o: Apel podsumowujący całoroczną prace klas 0-2

Podsumowania całorocznych zmagań klas 0-3

2016-06-21

LIGA KLAS 4-6

2016-06-21

GRATULUJEMY!!!

2016-06-21

Międzyszkolne Zawody Pływackie Klas III zdominowane przez pływaków SP2!!!

2016-06-19

Trzy lata intensywnej nauki pływania i taki sukces! Nasi uczniowie zdobyli 3 złote medale w konkurecjach indywidualnych i 4 miejsca na podium wypływały sztafety!!! Najszybszą kraulistką okazała się Milena Leśniewska z IIIa; wśród chłopców triumfował Sebastian Bałdyga z IIIc; a wielką niespodzianką było zwycięstwo Adriana Wyrozumskiego z IIIc na 25 m stylem grzbietowym! Sztafety 4 x 25 m dziewcząt zajęły drugie i trzecie miejsce, a chłopcy 4 x 25 m zajęli pierwsze i trzecie miejsce! Cieszyli się wszyscy, kibice ze szkoły wraz z nauczycielami, a najwięcej  satysfakcji mieli prowadzący lekcje nauki pływania – Maria Czajkowska i Paweł Wróblewski!

Czytaj więcej o: Międzyszkolne Zawody Pływackie Klas III zdominowane przez pływaków SP2!!!

Letni koncert

2016-06-19

Bardzo dziękujemy uczniom i opiekunom Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu za całoroczną współpracę.

Więcej zdjęć https://goo.gl/photos/WKS347mWwc5tEZsN7

Czytaj więcej o: Letni koncert

Szkoła w obiektywie

2016-06-19

Podsumowanie 2015/2016

2016-06-18

Podsumowanie 2015/2016- SUPER LIGA

2016-06-18

Podsumowanie II półrocza 2015/2016

2016-06-18


Kalendarium

Środa, 2016-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Statystyki

  • Odwiedziny: 741616
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni