Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 1 WRZEŚNIA (CZWARTEK) 2016 r.

 

HARMONOGRAM DNIA:

 

9.00-   Msza Św. W Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu.

 

10.15- Apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w szkole.

 

 

 

Artykuły

Apel podsumowujący całoroczną prace klas 0-2

2016-06-23

Dnia 23 czerwca 2016r. odbył się uroczysty apel klas 0-2 podsumowujący pracę w roku szkolnym 2015/2016. Wzorowi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ksiązżkowe. Nagrodzono również najlepszych pływaków i czytelników biblioteki szkolnej. Podziękowano rodzicom za pracę na rzecz klasy i szkoły. Na koniec apelu  pani dyrektor Jadwiga Buciuto  życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.
                                              Dorota Klimczak

Tu można zobaczyć zdjęcia  https://goo.gl/photos/2uSoNbx4xhJCiE956

Czytaj więcej o: Apel podsumowujący całoroczną prace klas 0-2

Podsumowania całorocznych zmagań klas 0-3

2016-06-21

LIGA KLAS 4-6

2016-06-21

GRATULUJEMY!!!

2016-06-21

Międzyszkolne Zawody Pływackie Klas III zdominowane przez pływaków SP2!!!

2016-06-19

Trzy lata intensywnej nauki pływania i taki sukces! Nasi uczniowie zdobyli 3 złote medale w konkurecjach indywidualnych i 4 miejsca na podium wypływały sztafety!!! Najszybszą kraulistką okazała się Milena Leśniewska z IIIa; wśród chłopców triumfował Sebastian Bałdyga z IIIc; a wielką niespodzianką było zwycięstwo Adriana Wyrozumskiego z IIIc na 25 m stylem grzbietowym! Sztafety 4 x 25 m dziewcząt zajęły drugie i trzecie miejsce, a chłopcy 4 x 25 m zajęli pierwsze i trzecie miejsce! Cieszyli się wszyscy, kibice ze szkoły wraz z nauczycielami, a najwięcej  satysfakcji mieli prowadzący lekcje nauki pływania – Maria Czajkowska i Paweł Wróblewski!

Czytaj więcej o: Międzyszkolne Zawody Pływackie Klas III zdominowane przez pływaków SP2!!!

Letni koncert

2016-06-19

Bardzo dziękujemy uczniom i opiekunom Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu za całoroczną współpracę.

Więcej zdjęć https://goo.gl/photos/WKS347mWwc5tEZsN7

Czytaj więcej o: Letni koncert

Szkoła w obiektywie

2016-06-19

Podsumowanie 2015/2016

2016-06-18

Podsumowanie 2015/2016- SUPER LIGA

2016-06-18

Podsumowanie II półrocza 2015/2016

2016-06-18

Brawo COLOR DANCE !!!

2016-06-18

W dniu 15 czerwca 2016 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w dorocznym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół Miasta Zgorzelec, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury.  W tym dniu prezentowały się zespoły taneczne i wokaliści. Nasz nowo powstały zespół COLOR DANCE  pod kierunkiem pani pedagog Marzeny Katy zaprezentował układ taneczny z elementami nowej formy aerobiku Drums Alive i .... wytańczył nagrodę główną w kategorii szkół podstawowych!!!
Zespół COLOR DANCE reprezentowały uczennice z klas 6:
Wiktoria Leja
Michalina Maligrand
Zuzanna Migdał
Izabella Pertkiewicz
Aleksandra Skrzypińska
Inka Staszak
Joanna Witowska

Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: Brawo COLOR DANCE !!!

Wycieczka klasy II b

2016-06-16
W poniedziałek 13.06.2016r. klasa IIb wybrała się na ekologiczną wycieczkę do Nadleśnictwa Ruszów. Mimo mało sprzyjających warunków pogodowych wycieczka była bardzo udana. Pomiędzy kroplami , a nawet strugami deszczu, udało się zrobić ognisko, pobiegać po trawie, pooglądać edukacyjne tablice .... Niestety pogoda nie pozwoliła na wyprawę w głąb lasu. Nadrobimy to następnym razem! Wszystkie dzieci (i dorośli) zachwycone były eksponatami w sali edukacyjnej oraz ciekawymi opowieściami pana leśnika Jacka Okonia. Bardzo dziękujemy!
PS.A czy wy wiecie co to jest niedolisek? My już tak:)
Zdjęcia można pobrać tu  https://goo.gl/photos/6oULPPubyUhsvKGv7
Czytaj więcej o: Wycieczka klasy II b

Mamy certyfikat!

2016-06-16

Uczniowie naszej szkoły potrafią wysłać e-mail oraz znają zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

                                                      Janina Rothkegel

Czytaj więcej o: Mamy certyfikat!

MINI EURO ZGORZELEC- nowe zdjęcia

2016-06-15

Wycieczka klasy IIa- Liberec!

2016-06-15

Dnia 25.maja 2016r.  dzieci z klasy 2a udały się na całodniowa wycieczkę do Liberca. Najpierw zwiedziliśmy Iqlandię, czyli centrum naukowe, w którym dzieci i dorośli bawią się nauką. Tam spędziliśmy niezapomniane chwile. Tu poznawaliśmy świat wszystkimi zmysłami. Wycieczkę w kosmos odbyliśmy w Planetarium. Potem bawilśmy sie w centrum zabaw Babilon. Wieczorem pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Obejrzyjcie zdjęcia- one mówią wszystko.
              Wychowawczyni klasy 2a Dorota Kilmczak

Zdjęcia można również zobaczyć tu  https://goo.gl/photos/Q6NZVpstwVreBNhB9

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy IIa- Liberec!

MINI EURO 2016 ZGORZELEC-FILM

2016-06-11

Bardzo dziękujemy panu Marcinowi Brac - naszemu absolwentowi za wspaniały film. Zapraszam do obejrzenia https://youtu.be/1Vgfe9A8xdE

Czytaj więcej o: MINI EURO 2016 ZGORZELEC-FILM

Lekkoatletyka dla każdego

2016-06-11

W dniu 10.06.2016 r. dzieci z klasy Ic, II c i III a naszej szkoły wzięły udział w kolejnej edycji programu sportowego „Lekkoatletyka dla każdego”. Na terenie boisk Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbyły się zawody, w których uczestniczyły wszystkie zgorzeleckie podstawówki. 15 - osobowe drużyny miały do pokonania 12 konkurencji sprawdzających szybkość, skoczność, siłę i celność. Osiągnięte wyniki były sumowane i zliczane w celu wyłonienia zwycięzców. Okazało się, że nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zajęli III miejsce na podium. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Czekamy na kolejną edycję, bo nasz apetyt rośnie…

 Wszystkie zdjęcia mozna zobaczyć tu https://goo.gl/photos/WKS347mWwc5tEZsN7

                                                                                               Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego

Mini Euro – Zgorzelec 2016

2016-06-06

Była to już 5 edycja turnieju piłki nożnej „Mini Euro – Zgorzelec 2016”. Ten turniej rozpoczął się 9 maja w tym dniu rozegrała I grupa swoje mecze (przypominamy że grup było 4). Do ćwierćfinałów awansowały 2 zespoły z każdej grupy, czyli 8 grup przyjechało do nas 1 czerwca. Turniej rozpoczął się uroczystym wejściem na płytę boiska przy akompaniamencie Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Turów pod batutą Jerzego Bzowskiego, która swoją obecnością uświetniła i muzycznie wzbogaciła imprezę.  Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto razem z Panem Burmistrzem Rafałem Groniczem. Natomiast Pan Piotr Borowy przedstawiciel sieci restauracji McDonald przybliżył zawodnikom jaką nagrodę ufundował dla Króla Strzelców w tym turnieju – Bilet na mecz Polska – Ukraina ME 2016 w Marsylii!!! Po uroczystym otwarciu turnieju rozpoczął się pierwszy mecz, a pierwszy gwizdek turnieju usłyszały szkoły SP2 i SP3. Wszystkie mecze sędziował Pan Zenon Licki, który jest z nami od samego początku, czyli 5 lat!

Puchar przechodni na rok będzie cieszył uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pieńsku. Uroczyste wręczenie tego pucharu przez Pana Burmistrza i sponsorów Pana Piotra Borowego i Arkadiusz Olejnika i oczywiście organizatorów turnieju odbędzie się 9 czerwca o 8.30 w SP w Pieńsku.

Wyniki:

miejsce V, VI, VII, VIII – SP Węgliniec, SP 3, SP 2 (2), SP 'Tęcza

IV miejsce – ZSSP Zawidów

III miejsce – SP 2

II miejsce – SP 5

I miejsce SP Pieńsk

Wyróżnienia:

Najlepszy bramkarz – Filip Ciaciek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu

Najlepszy obrońca – Filip Gryglak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu

Król strzelców – Szymon Karasiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku 

Dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki, nim  mogliśmy zorganizować ten turniej, a każdy zawodnicy mógł otrzymać nagrodę za trud i wysiłek włożony w grę.

 

 1. Burmistrz Miasta Zgorzelec
 2. Piotr Borowy McDonald
 3. Arkadiusz Olejnik Sparkasse
 4. Witold Jaśkiewicz Biuro projektowe
 5. Elektrownia Turów
 6. Maria Chmara Kaufland
 7. Leszek Borkowski  i Henryk Szeremeta – piekarnia w Sławnikowicach
 8. Armin Hübner – Hübner Baker Horkaü

 

Organizatorzy:

Danuta Śliwińska i Marcin Filozof 

Dziękujemy!!!

Czytaj więcej o: Mini Euro – Zgorzelec 2016

NASZ FESTYN RODZINNY

2016-06-03

            W dniu 1 czerwca 2016 r. równolegle z turniejem piłki nożnej ,,Mini Euro” 2016 na terenie naszej Szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Na dzieci czekały liczne atrakcje: koło fortuny, salon piękności, salon tatuażu, pokazy strażackie, pokazy sprzętu straży granicznej, występy artystyczne, zabawy na dmuchanych zamkach, ogromne bańki mydlane, balonowe wariacje, zabawy sportowe. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

            Rodzice zadbali o stoiska z ciastami, kiełbaskami, grochówką, napojami, lodami, owocowymi sałatkami i koktajlami. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, szczególnie Radzie Rodziców SP 2 Zgorzelec, Stowarzyszeniu Zintegrowani, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, Komendzie Powiatowej Policji, Placówce Straży Graniczej w Zgorzelcu, Stowarzyszeniu Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej panu Pawłowi Czaplińskiemu, pani Grażynie Kociełowicz z firmy Tech-Bud          w Zgorzelcu.

Dziękujemy również wszystkim Uczniom SP 2. Wielu z Was okazało się prawdziwymi Gospodarzami i dzielnie włączyło się do pomocy Rodzicom, Nauczycielom i innym Pracownikom szkoły.

            Nasz festyn oraz turniej piłkarski ,,Mini Euro” stał się okazją do wspólnego zamanifestowania życia bez uzależnień. Przy zorganizowanej strefie profilaktyki dokładnie o godzinie 12.00 dzieci z naszej szkoły dzięki przedstawicielom KPP w Zgorzelcu przyłączyły się do akcji pod hasłem ”Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. W ramach programu „Profilaktyka a Ty” przez 60 sekund wykonywały gest bicia serca – jako symbol „Zrywu Wolnych Serc”. Ten znak to deklaracja młodych ludzi, że są wolni od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych   i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Czytaj więcej o: NASZ FESTYN RODZINNY

MINI EURO 2016 I FESTYN RODZINNY W OBIEKTYWIE

2016-06-02

 

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie. Zdjęcia są również tu  https://goo.gl/photos/sQg8keJC7WTiUoK57

Czytaj więcej o: MINI EURO 2016 I FESTYN RODZINNY W OBIEKTYWIE


Kalendarium

Piątek, 2016-08-26

Imieniny: Ireneusza, Konstantego

Statystyki

 • Odwiedziny: 707866
 • Do końca roku: 127 dni
 • Do wakacji: WAKACJE!!!

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma