Jesteś tutaj: Start / Informator / Psycholog

Pani Iwona Meller

gabinet nr 11 a (duży budynek- I piętro)

Godziny pracy:

poniedziałek          8.55 – 12.30 SP nr 2 przy ul. Reymonta,

wtorek               8.00 – 14.15 SP nr 2 przy ul. Reymonta,

środa                13.30 – 15.05 SP nr 2 przy ul. Reymonta,

czwartek             8.00 – 14.15 SP nr 2 przy ul. Reymonta,

piątek                8.55 – 13.20 SP nr 2 przy ul. Reymonta.

Pani Katarzyna Szczygieł

Godziny pracy:

środa                  8.00 – 14.20 SP nr 2 przy ul. Orzeszkowej,

czwartek              11.30 – 15.05 SP nr 2 przy ul. Orzeszkowej,

piątek                 8.00 – 9.50 SP nr 2 przy ul. Orzeszkowej.

Psycholog szkolny

2018-03-19

Zadania psychologa w szkole:

1. Prowadzenie zajęć z uczniami o charakterze terapeutycznym, wspierającym, relaksacyjnym i motywującym.
  2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych uczniów, które uniemożliwiają bądź utrudniają naukę oraz uczestniczenie w życiu szkoły.
  3. Podejmowanie działań profilaktycznych.
  4. Diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów (określenie mocnych stron).
  5. Współpraca z rodzicami/ opiekunami w udzielaniu wsparcia uczniom oraz w celu rozwiązywania trudności wychowawczych (konsultacje, porady).
  6. Współpraca z nauczycielami, wychowawcami klas  w udzielaniu pomocy psychologiczno- pedagogicznej uczniom.

Kto może się zgłosić:

- uczeń,

- rodzic/ opiekun,

- nauczyciel.

Drogi uczniu przyjdź jeśli:

- chciałbyś z kimś porozmawiać,

- masz trudności z nauką,

- masz problemy w relacjach z rówieśnikami,

- jesteś w trudnej sytuacji i nie wiesz co zrobić,

- chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz jak.

Szanowni rodzice/ opiekunowie, zapraszam jeśli:

- chcielibyście lepiej zrozumieć swoje dziecko,

- potrzebujecie porady w trudnej sytuacji,

- martwicie się zachowaniem swojego dziecka.

Psycholog szkolny- Katarzyna Szczygieł

Czytaj więcej o: Psycholog szkolny