Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2016/2017

Artykuły

Pierwszy dzwonek

2016-09-01

1 września 2016 r., odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Po Mszy Świętej, która odbyła się w  Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu o godz. 10.15   uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się na placu szkolnym aby uczestniczyć w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.
Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto serdecznie powitała po wakacjach wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych  uczniów – z klasy 1a i 1b, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w szkole podstawowej. Pani Dyrektor zapewniała o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli, wychowawców i szkolnych pedagogów. Na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego przybył Burmistrz Miasta Zgorzelca Pan Rafał Gronicz, który również życzył wszystkim uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu.
Wszystkim uczniom życzymy wiary w siebie i w swoje możliwości! A nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, dobrego humoru  i sukcesów w nowym roku szkolnym!

Czytaj więcej o: Pierwszy dzwonek

Pamięć o przeszłości.

2016-09-12

12 września 2016r. uczniowie klasy 3 c wraz z nauczycielami, panią Beatą Burdzy oraz Grażyną Michalik- Wojtukiewicz wybrali się do Europejskiego Centrum Edukacyjno- Kulturalnego Zgorzelec- Goerlitz. Celem wycieczki było poznanie historii STALAGU VIII A. Lekcję historii "na żywo" przeprowadziła Pani Kinga Hartmann-Wóycicka oraz  Pan Jakub Sochoń. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści z okresu II wojny światowej. Oglądając film, prezentację multimedialną oraz wystawę, poznały życie w obozie jenieckim STALAG VIII A. Następnie z dachu budynku miały okazję zobaczyć teren obozu. Trzeciklasiści  wpisali sie do księgi pamiątkowej. Pan Jakub Sochoń  oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej, znajdującej się na terenie obozu.
Już wiemy, że pamięć o przeszłości naszego regionu jest ważna. Bardzo dziękujemy Pani Kindze Hartmann- Wóycickiej oraz Panu Jakubowi Sochoń za odkrycie młodemu pokoleniu ważnych kart historii.

Czytaj więcej o: Pamięć o przeszłości.

APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

2016-10-21

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Uczniowie naszej szkoły z klasy 5b pod kierownictwem Pani Katarzyny Mankowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie. O oprawę muzyczną zadbała Pani Izabela Borkowska. Wszyscy świetnie się bawili.

 

 

 

Czytaj więcej o: APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

Apel klas 4-6 z okazji zakończenia roku szkolnego

2017-06-25

Ostatni dzień roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy uczestnictwem w uroczystej  Mszy św. O godzinie 900 prowadząca apel – Pani Katarzyna Mańkowska, rozpoczęła spotkanie, witając serdecznie wszystkich zebranych. W dalszej części miało miejsce przemówienie Pani Dyrektor i pożegnanie uczniów klasy IV - VI szkoły podstawowej. Koledzy i koleżanki przygotowali dla nich ciekawe, pełne humoru inscenizacje. Następnie miało miejsce uroczyste wręczanie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród dla uczniów.  Mamy nadzieję,  że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 przeniesie się na czas wakacyjny.

   Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody
i niezapomnianych wrażeń, a także ochoczego powrotu do szkoły.

 

 

 

Katarzyna Mańkowska

Czytaj więcej o: Apel klas 4-6 z okazji zakończenia roku szkolnego

Pożegnanie klas trzecich

2017-06-25

W czwartek 22 czerwca 2017 roku DZIĘKUJĘ, powiedzieli trzecioklasiści swoim nauczycielom, wychowawcom, rodzicom podczas uroczystego apelu kończącego ich pierwszy etap nauki.
To wzruszające chwile dla wszystkich, to czas podsumowań. Pani M.Czajkowska i P. Wróblewski nagrodzili najlepszych pływaków oraz wręczyli karty pływackie. Pani E. Lisiecka wyróżniła najlepszą czytelniczkę, którą została Marta Pękala z klasy 3d. Następnie wychowawcy klas wręczyli dyplomy i nagrody książkowe najlepszym uczniom. Podczas apelu Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami podziękowała rodzicom. Było również symboliczne przekazanie elektronicznych dzienników klas trzecich na ręce Pani Dyrektor. Klasa 3c przypomniała wszystkim o bezpieczeństwie podczas wakacji, recytując wiersz „Bezpieczne wakacje”. Nasza szkolna recytatorka Natalka Nowak  z klasy 3bi wprowadziła wszystkich w letnie klimaty recytując wiersz pt. „Lato”. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Zawołało lato”. Kochane dzieci odpoczywajcie i do zobaczenia 4 września!

Czytaj więcej o: Pożegnanie klas trzecich

Apel z okazji Dnia Kobiet

2017-03-13

„Co tu grać, co tu kryć... trudno bez kobiet żyć!”

Dnia 07.03.2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. W związku z tym uczniowie naszej szkoły zorganizowali przedstawienie uświetnione wokalnymi występami dziewczyn z klas 4-6. Realizacja ta została nagrodzona gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, a publiczność była zadowolona

Czytaj więcej o: Apel z okazji Dnia KobietKalendarium

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1673304
  • Do końca roku: 46 dni
  • Do wakacji: 218 dni

Ilosc zapytan : 190