Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia2017/2018

Artykuły

Olimpus z matematyki i fizyki: klasy 6,7 SP i 2, 3 Gim

2018-03-19


 Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z matematyki odbędzie się 20.03.2018r. wtorek na lekcji 4 w gab. 12.  
 Zapraszam wszystkich uczniów, którzy zapisali się na konkurs.
 Olimpiada Olimpus z fizyki odbędzie się 22.03.2018 czwartek na lekcji 5, gab. 12.

Koordynator konkursu:Anna Marszał

Czytaj więcej o: Olimpus z matematyki i fizyki: klasy 6,7 SP i 2, 3 Gim

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP2

2018-03-19

21 marca w Dniu Kalendarzowej Wiosny - odbędą się wybory - Pary Wiosennej - Miss i Mistera Wiosny poszczególnych klas uczęszczających do budynku przy ul. Orzeszkowej. Proszę o wybory Par Wiosennych w poszczególnych klasach  w poniedziałek zgłoszenie się do pani Krystyny Pogłódek. We wtorek o godzinie 15.00 serdecznie zapraszam na próbę wyborów Miss do naszej auli. Ocenie podlegać będzie wystrój głowy i elementy wiosenne na ubiorze oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Życzę powadzenie i miłej zabawy.

Czytaj więcej o: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP2

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2018

2018-03-18

W czwartek  15 marca 2018r. odbyła się w naszej szkole XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Z klas  II-V brało w nim udział 48 uczniów, którzy przez 75 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Każdy z uczestników za udział w konkursie otrzymał upominek w postaci logicznej drucianej zabawki. Już teraz gratulujemy wszystkim uczniom i z niecierpliwością czekamy na wyniki - nauczyciele matematyki.

Opracowała: Jadwiga Proniewicz-Hasiak.

Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2018

Zabawy w 1c

2018-03-18

Dzieci uwielbiają budować z klocków. Tym razem puściły wodze fantazji i na sali gimnastycznej pojawiły się ciekawe budowle. Nie zabrakło również zabaw na piłkach. Jak widać po minach wszystkim się bardzo się podobało

Czytaj więcej o: Zabawy w 1c

Dzień Szalonej Fryzury w świetlicy

2018-03-18

Dzisiaj od rana wśród Świetliczaków panował wesoły nastrój. Oskar był naszym fryzjerem i stylizował tych, którzy zapomnieli o tym dniu. Z pewnością wielu zapunktuje w lidze klas Uśmiech Świetliczaki wykazały się wielką kreatywnością w ruch poszła bibuła i peruki. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

Czytaj więcej o: Dzień Szalonej Fryzury w świetlicy

Wiosna tuż tuż

2018-03-14

Świetliczaki szykują się do przywitania wiosny! Poznajemy jej pierwsze zwiastuny i przelewamy na pracę plastyczną. W roli głównej przebiśniegi!

Czytaj więcej o: Wiosna tuż tuż

Dzień Kobiet w SP2

2018-03-14

Dzień Kobiet - święto, w którym wszystkim kobietom należą się życzenia i upominki. Dnia 8 marca w naszej szkole także  obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły wyjątkowo przebrani.  Kobiety miały na sobie spódnice lub sukienki, a mężczyźni krawaty lub muszki. Znaleźli się też  wśród Panów odważni, którzy ubrali  damskie kreacje. Tego dnia w szkole było bardzo miło i wesoło.

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w SP2

Ogólnopolski Dzień Matematyki

2018-03-13

W poniedziałek 12 marca drużyny uczniowskie z klas czwartych i piątych obchodziły Ogólnopolski Dzień Matematyki.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej. W tym roku uczniowie rozwiązywali zagadnienia matematyczne o tematyce kulinarnej. Sprawiało im to wielką satysfakcję, gdyż zadania nie wymagały większej wiedzy matematycznej, wystarczył otwarty umysł i chęć zabawy. W klasach czwartych zwyciężyła damska drużyna z klasy 4c w składzie:
Hania Brzozowska, Natalia Nowak, Oliwia Rasławska, Ala Sawicka i Hania Zwolak.Z klas piątych zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 5c: Tadek Chodorowski, Amelia Biel, Szymon Gałkowski, Szymon Pomorski, Michał Gajek i Błażej Obuchowski. Każdy z uczestników Dnia Matematyki otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy symboliczne nagrody. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą matematyczną zabawę i zapraszamy do świętowania za rok????
Maria Czajkowska, Małgorzata Sochalec, Jadwiga Proniewicz- Hasiak, Katarzyna Przybyś - nauczycielki matematyki

Opracowała Jadwiga Proniewicz-Hasiak

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Dzień Matematyki

Warsztaty pierwszej pomocy w 4d

2018-03-13

4d bardzo intensywnie przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową. Bardzo ciekawe, praktyczne zajęcia poprowadziła zaprzyjaźniona z nami pielęgniarka szkolna p. Bożena Rożek. Na I warsztatach nauczyliśmy się tamować rany oraz jak postępować w przypadku różnych złamań kończyn górnych i dolnych. Na II warsztatach p. pielęgniarka pokazała nam np. jak postępować w przypadku omdleń. Fajnie, że każdy mógł ćwiczyć na fantomach. Zajęcia praktyczne zweryfikowały naszą wiedzę. Wszyscy uczniowie zaliczyli egzamin praktyczny.

Czytaj więcej o: Warsztaty pierwszej pomocy w 4d

Lekcja przyrody w 6b

2018-03-13

My uczniowie klasy 6b w II semestrze bieżącego roku szkolnego na lekcjach przyrody z p. Marzanną Stelmasik odbyliśmy bardzo długą wycieczkę. Zwiedziliśmy następujące krajobrazy świata: puszczę równikową, sawannę, pustynie, krajobraz śródziemnomorski, lasy liściaste i mieszane, stepy, tajgę, tundrę oraz krajobrazy okołobiegunowe. Podróż zakończyliśmy poznaniem krajobrazu astrefowego –wysokogórskiego. Każdy typ krajobrazu omawialiśmy według stałych punktów: położenie, klimat, szata roślinna, świat zwierząt, bogactwa naturalne, zajęcia ludności oraz osobliwości danego terenu. Na koniec podróży w grupach 2-4 osobowych wykonaliśmy plakaty tematyczne. Wszyscy zostaliśmy docenieni i nagrodzeni za wykonaną pracę oceną bardzo dobrą

Czytaj więcej o: Lekcja przyrody w 6b

Brawo Oliwer Basiak !!!

2018-03-09

   Dnia 7 marca 2018 roku w MDK w Zgorzelcu odbył się XVII Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu. Temat, który przewodniczył Konkursowi to: „Górnik świdrem węgiel kopie”.

   Niezmiernie miło nam jest poinformować, iż w kategorii klas IV-VII nasz uczeń OLIWER BASIAK zdobył zaszczytne I miejsce recytując wiersz Tadeusza Kubiaka „Górnik świdrem węgiel kruszy”.

Natomiast 26 marca, Oliwer wystąpi w Wałbrzychu, gdzie odbędzie się XXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych.

 Życzymy powodzenia i GRATULUJEMY!!!

  

  Joanna Małdrzykowska

Czytaj więcej o: Brawo Oliwer Basiak !!!

Lekcja wychowawcza w klasach 5

2018-03-07

Dnia 1 marca uczniowie klas 5a, 5b i 5c brali udział w lekcji wychowawczej: „Asertywności można się nauczyć” prowadzonej przez panią Jadwigę Proniewicz-Hasiak. Celem zajęć było wyjaśnienie pojęcia asertywności jako jednego ze stylów zachowania się człowieka. Wypełniając „kwestionariusz asertywności” uczniowie sami mogli przekonać się, czy są asertywni, czy też nie. W czasie wspólnych dyskusji stwierdzono, że bycie asertywnym nie jest takie łatwe, ale że można się tego nauczyć. Dość prostym zadaniem dla uczniów było rozpoznawanie zachowań asertywnych w różnych sytuacjach. Największą frajdę sprawiło  odgrywanie scenek przedstawiających zachowanie uległe, agresywne i asertywne. Zajęcia podobały się uczniom i mam nadzieję, że zapamiętają, iż asertywność jest  kluczową umiejętnością, gdy trzeba się oprzeć naciskom pojedynczej osoby, grupie osób- jest sztuką mówienie „nie” bez wyrzutów sumienia, złości, lęku.

Opracowała: Jadwiga Proniewicz-Hasiak.

Czytaj więcej o: Lekcja wychowawcza w klasach 5

Plastuś w 1a

2018-03-05

Dzieci zainspirowane spektaklem  Narodowego Teatru Edukacji ,,Plastusiowy Pamiętnik" ulepiły własnego Plastusia. W klasie mamy piękna kolorową makietę przedstawiającą śmiesznego pomarańczowego ludzika. Dzieci wykazały się pomysłowością i oryginalnością. Nasze Plastusie są wyjątkowe. Dzieci wiedzą, że nie warto oceniać innych po pozorach.

Czytaj więcej o: Plastuś w 1a

Sowy i pingwiny

2018-02-21

Dziś w świetlicy praca plastyczna pt."Sowa i pingwin". Nic się u nas nie zmarnuje, nawet stare pożółkłe książki znajdą nowe przeznaczenie. Pracochłonne zajęcie ale Świetliczaki poradziły sobie wzorowo!

Czytaj więcej o: Sowy i pingwiny

LEKCJA PROFILAKTYCZNA W KLASIE 4A

2018-02-20

  Na ostatniej godzinie wychowawczej klasa 4a miała lekcję profilaktyczną w ramach programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” poprowadzoną przez wychowawcę klasy Danutę Śliwińską. Tematem tej lekcji było „Palenie jest niezdrowe”. Uczniowi mieli okazje powąchać i  doświadczyć jak śmierdzą niedopałki zamknięte w słoiku. Ponadto wyliczyli ile palacz wydaje pieniędzy na papierosy przez tydzień, miesiąc i rok. Przekonali się, że za tak duże pieniądze można bardzo dużo rzeczy kupić a nawet pojechać na wakacje. Uczniowie również dowiedzieli się, że w dymie papierosowym jest około 4000 różnych, w większości szkodliwych substancji . Oprócz tego, że palenie szkodzi zdrowiu ustaliliśmy w formie warsztatowej co to znaczy być zdrowym. Lekcja podobała się uczniom, a najważniejsze że uświadomili sobie iż nie tylko palenie jest niezdrowe, ale również dym papierosowy.

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: LEKCJA PROFILAKTYCZNA W KLASIE 4A

Przedwiośnie w 1 a

2018-02-20

Dzisiaj dzieci sadziły rośliny cebulowe. Każdy dostał swoją podpisaną ekologiczną doniczkę, kubeczek z kamyczkami do podłoża, ziemię oraz narcyza niebieskiego. Oczywiście wszystko w gumowych rękawiczkach. Nie obyło się bez bałaganu, ale radość dzieci była bezcenna. Teraz codziennie będziemy podlewać roślinkę i czekamy aż parapet stanie się kolorowy.

Natalia Kubala

Czytaj więcej o: Przedwiośnie w 1 a

DZIEŃ KOTA

2018-02-16

17 lutego obchodzimy Dzień Kota.Z tej okazji świetliczaki na swojej tablicy przedstawiły podobizny swoich puchatych pupili(tych prawdziwych i tych wymarzonych).

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ KOTA

DZIEŃ SZALONEGO KAPELUSZA

2018-02-16

15 lutego 2018r. w naszej szkole był DZIEŃ SZALONEGO KAPELUSZA. Nasi uczniowie zaskoczyli wszystkich pomysłowością Uśmiech

Czytaj więcej o: DZIEŃ SZALONEGO KAPELUSZA

ŚWIĘTO KLASY IC

2018-02-13

W klasie pierwszej nie tylko się uczymy, ale też  świętujemy. 13 luty to nasze Święto Klasy. Był  tort, tradycyjne STO LAT!  Wspominaliśmy pierwsze miesiące nauki. Atrakcją imprezy było samodzielne zrobienie kisielu.
Brawo Pierwszaki już niedługo Drugaki!!!   Jak ten czas szybko leci…

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO KLASY IC

Dzień Bezpiecznego Internetu

2018-02-06

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy I c podczas zajęć poznali zagrożenia związane z korzystaniem przez nich z Internetu, telefonów komórkowych i innych technologii. W tematykę zajęć wprowadziły dzieci kreskówki "Owce w Sieci", zakończeniem każdej bajki był morał, mówiący o tym jak unikać zagrożeń w sieci. Był też czas na tematyczną kolorowankę.

Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego InternetuKalendarium

Poniedziałek, 2018-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Statystyki

  • Odwiedziny: 1393974
  • Do końca roku: 287 dni
  • Do wakacji: 95 dni