Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia2017/2018

Artykuły

Slime

2018-05-18

W dniu 16 maja uczniowie 6c na lekcji przyrody w ramach realizacji przygotowanego przez uczniów projektu pt. Slime mogli samodzielnie wykonać doświadczenie i otrzymać ciekawią masę plastyczną. Przekonali się że można się uczyć bawiąc.

Czytaj więcej o: Slime

20-lecie Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz

2018-05-15

Z okazji dwudziestolecia ustanowienia Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz z inicjatywy  lokalnych samorządów obydwu państw zorganizowany został QUIZ z zakresu historii powstania i działalności Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz dla uczniów szkół ze Zgorzelca i Goerlitz. W formie zabawy interaktywnej uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą z historii lokalnej. Uczniowie bardzo dobrze się bawili a widownia miała możliwość utrwalić sobie najważniejsze wydarzenia z ostatniego dwudziestolecia naszego miasta. Spotkanie zorganizowane zostało w synagodze, jedynym takim sakralnym obiekcie w naszym regionie co dodało uroku spotkaniu.

Czytaj więcej o: 20-lecie Europa Miasto Zgorzelec/Goerlitz

Koncert

2018-05-15

14 maja 2018r. uczniowie klas 1-3 byli na koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Mali artyści to uczniowie zgorzeleckich szkół, pięknie zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Koncert poprowadziła pani Małgorzata Duda, dziękujemy!

Czytaj więcej o: Koncert

Pomagamy

2018-05-06

Wzorem ubiegłego roku, w ramach akcji charytatywnej, w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska z Dłużyny Górnej. Zbiórka organizowana była przez opiekunów Ligi Klas. Zebraliśmy  mnóstwo puszek i opakowań z mokrą i suchą karmą oraz koce dla zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca. DZIĘKUJEMY!!!

Czytaj więcej o: Pomagamy

TRZECIOTEŚCIK

2018-04-27

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich- klasa 3A,3B,3C,3D i 3E przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Wszystkim dzieciom powodzenia i sukcesów życzyły Pani Dyrektor Kinga Chuda-Jaworska, Pani Wicedyrektor Violetta Szymczak i Pani Wicedyrektor Brygida Stefaniach. Uczniowie pisali testy z języka polskiego i matematyki zatytułowane "Pierwszy lot". Za swoich uczniów trzymały kciuki wychowawczynie: Pani Małgorzata Marek-Konopska- klasa 3A Pani Ewelina Gałkowska- klasa 3B Pani Danuta Konieczna- klasa 3C Pani Elżbieta Protasiewicz- klasa 3D Pani Bożena Jankowska- klasa 3E.

Czytaj więcej o: TRZECIOTEŚCIK

Lekcja wychowawcza w klasie Vc

2018-04-27

Rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, budowanie zaufania do rówieśników z zespołu klasowego, a wszystko poprzez świetną wspólną zabawę

Czytaj więcej o: Lekcja wychowawcza w klasie Vc

TRZECIOTEŚCIK

2018-04-25

75. rocznica wybuchu powstania w getcie w Warszawie

2018-04-22

Dnia 19 kwietnia uczennice i uczniowie klas 5b i 5c wraz z wychowawcami Jadwigą Proniewicz-Hasiak i Tomaszem Stypczyńskim odwiedzili Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura. Centrum to mieści się w miejscu, gdzie nazistowskie władze Niemiec ulokowały obóz przeznaczony dla jeńców wojennych €“ Stalag VIIIA. Podczas spaceru ze szkoły do Stalagu wiele interesujących wiadomości o historii tego miejsca przekazał pan Stypczyński.
Organizatorzy Centrum prowadzą szeroko zakrojoną działalność edukacyjną i kulturalną głównie dla młodzieży polskiej i  niemieckiej. Dzisiaj były uroczystości upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie w Warszawie. Na początku przedstawiono film dokumentalny „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, a potem odbył się w koncert muzyki żydowskiej, który  wykonali wspaniali artyści: pani Sonia Markiewicz - fortepian i pan Karol Lipiński-Brańka  skrzypce.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był poczęstunek.                                

Warto odwiedzić to miejsce, w którym 15 stycznia 1941 roku Olivier Messiaen wraz z muzykami-współwięźniami wykonał po raz pierwszy swój znany dziś na całym świecie „Kwartet na koniec czasu”.

 

Czytaj więcej o: 75. rocznica wybuchu powstania w getcie w Warszawie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

2018-04-18

Drodzy uczniowie i rodzice.
W kwietniu w naszej szkole trwa wielka społeczna akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” tzw. dolnośląskie pospolite ruszenie pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny - Telewizja Wrocławska.
W związku, z czym zwracam się do wszystkich o wsparcie akcji symboliczną złotówką do ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Wielu młodych ludzi o tym nie wie, nie pamięta. Takiej świadomości nie przekazały rodziny. Ale jest okazja poznać historię swego rodu, a tym samym dzieje swojego narodu. Jest okazja, aby przeżyć swoistą lekcję patriotyzmu.
Symboliczne złotówki będą zbierane 12.04 ulica Reymonta i 13.04 ulica Orzeszkowej

Informacje o akcji można znaleźć na www.studiowschod.org.pl/mogily.htm

Czytaj więcej o: Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Gramy w szachy!

2018-04-18

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, uczy abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Wpływa również na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Mało? No to dorzucamy: nauka myślenia strategicznego, umiejętność rozwiązywania problemów, doskonalenie zmysłu obserwacji i prawidłowej oceny sytuacji, koncentracja, cierpliwość, opanowanie i wyciszenie. Jeżeli szachy mają tyle zalet, to dzieci z klasy 3 c postanowiły nauczyć się tej królewskiej gry. W każdy piątek rezerwujemy sobie czas na zajęcia szachowe, podczas których uczymy się podstaw tej królewskiej gry. Co z tego wyniknie? Czas pokaże…, może pojawią się następcy szachowych arcymistrzów - Garriego Kasparowa albo Anatolija Karpowa? Powodzenia!
Wychowawca klasy 3 C Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Gramy w szachy!

Wielkanocne pisanki w 1b

2018-03-30

Narzędzia edytora grafiki Paint nie są już tajemnicą dla uczniów klasy 1b. Na lekcji informatyki przy ich pomocy dzieci projektowały wielkanocne pisanki.

Czytaj więcej o: Wielkanocne pisanki w 1b

Warsztaty wielkanocne w 1c

2018-03-30

„Pisanki, kraszanki, jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.  Wiedzą o tym uczniowie klasy 1c.W środę uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, podczas, których dzieci wykonały piękne pisanki. Oto efekty ich pracy.

Czytaj więcej o: Warsztaty wielkanocne w 1c

Wiosenny apel i wybór Pary Wiosennej - Miss Wiosny i Mistera Wiosny2018

2018-03-29

W pierwszym Dniu Wiosny  21.03.2018o dbył się wiosenny krótki apel przygotowany przez klasę 2d połączony z wyborem Pary Wiosennej- Miss i Mistera Wiosny'. Wcześniej w klasach odbyły się klasowe wybory Wiosennych Par a na apelu powołane Jury i publiczność wybrały Parę Wiosenną szkoły- Miss Wiosny 2018 i Mistera Wiosny 2018 oraz Wicemiss Wiosny 2018 i Wicemistera Wiosny 2018.
Poszczególne klasy reprezentowały następujące Pary Wiosenne:
Klasa 6a- Julia Żwirska  i Eryk Potyczka.
Klasa 6b-Dominika Pawlik, Szymon Drabikowski
Klasa 6c Martyna Łazińska, Kacper Jasiukiewicz
Klasa 2a Katarzyna Kancik, Konrad Krzywonos
Klasa 2b: Julia Niziołek, Gracjan  Szawuła
Klasa2c Aleksandra Szymkowiak Michał Rudnik
Klasa2d Zuzanna Migdał , Oliwer Boreczek
Klasa 3a Kornelia Polis, Kornel Kamiński
Klasa 3c Sara Stawowa, Krystian Gruchalski
Klasa3d Nikola Małecka, Marcel Mielnik

Wyniki Konkursu wyborów Miss.

Parą Wiosenną szkoły zostali:

Uczniowie z klasy 3b- Kornelia Polis -Miss Wiosny i -Kornel Kamiński- Mister Wiosny

Wicemiss Wiosny i Miss Publiczności została Julia Zwirska

Wicemister Wiosny i Mister Publiczności został Eryk Potyczka- Para Wiosenna z klasy 6a.

Pary te najpiękniej prezentowały się miały piękne nakrycia głowy i elementy kwiatowe stroju.

 Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy i pamiątkowe szarfy.

Było miło, sympatycznie- super zabawa.

            

        Opiekun uczniów; Krystyna Pogłódek

Czytaj więcej o: Wiosenny apel i wybór Pary Wiosennej - Miss Wiosny i Mistera Wiosny2018

Pierwsza pomoc przedmedyczna

2018-03-29

Zbliża się sezon rowerowy do którego uczniowie z klasy 4a szykują się pełną parą Rozpoczęli przygotowania od zdobycia karty rowerowej. W dniu 26.03.2018 przyszli rowerzyści rozpoczęli pierwszy etap przygotowań od  pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadziła Nasza pielęgniarka szkolna pani Bożena Rożek. Opowiedziała klasie jak należy się zachować w przypadku krwotoku, różnych ran, czy też przy złamaniach oraz poznali pozycję bezpieczną ustaloną. Uczniowie próbowali na sobie zabezpieczyć chustą "złamaną" kończynę górną, jak i na fantomie poćwiczyć schemat w przypadku zatrzymania krążenia - reanimacja. Zajęcia były bardzo ciekawe i najważniejsze bardzo potrzebne!!!

Czytaj więcej o: Pierwsza pomoc przedmedyczna

Święto Wiosny w naszej szkole, przebiegło w atmosferze dobrej i wesołej zabawy.

2018-03-28

21 marca uczniowie nie musieli iść na wagary, ponieważ atrakcyjniejsze zajęcia czekały na nich w szkole. Najpierw odbyły się wybory Mis i Mistera Wiosny, przygotowane przez panią Krystynę Pogłódek oraz klasę 2D Gim. a  później odbył się koncert gwiazd... czyli muzyczny konkurs, pn. Wiosenny Playback Show. Tegoroczna edycja odbyła się w klimacie... disco polo. Zestaw artystów przyprawiał o mocniejsze bicie serca. W konkursowe szranki stanęli znani, lubiani i podziwiani ze szklanego ekranu. Jakim cudem udało się zgrać ich zawodowe kalendarze? Na jednej scenie stanęli m.in. Sławomir, Zenek Martyniuk, Piękni i Młodzi, Czadoman....

Było kolorowo, radośnie a momentami spontanicznie. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili – zarówno wykonawcy, jak i publiczność, której udzielił się koncertowo-estradowy nastrój. 

Fotorelacja: Patryk Prokopiuk klasa 3 D Gim.

więcej zdjęć  na szkolnym fecebooku

Czytaj więcej o: Święto Wiosny w naszej szkole, przebiegło w atmosferze dobrej i wesołej zabawy.

Pierwszy Dzień Wiosny

2018-03-26

Z okazji Pierwszego Dnia Kalendarzowej Wiosny Samorząd Uczniowski przygotował w naszej szkole Fotobudkę. Wszystkie chętne klasy wraz z nauczycielami mogły zrobić sobie wiosenne zdjęcia. Kolorowe tło i liczne gadżety sprawiły, że zdjęcia były naprawdę udane. Zachęcamy do oglądania.

Agnieszka Gryganiec

Czytaj więcej o: Pierwszy Dzień Wiosny

Święta tuż, tuż

2018-03-25

W Niedzielę Palmową dziewczęta ze Scholii Małe Wody Jordanu - uczennice naszej szkoły i nie tylko - przy parafii św. Jana Chrzciciela rozprowadzały Palmy własnoręcznie robione a także ozdoby świąteczne z pochodzące z XVI Rodzinnego - Dekanalnego i Powiatowego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez naszą szkołę. Serdecznie podziękowania kierujemy do Wszystkich zaangażowanych w pomoc przy kiermaszu. Duże podziękowania ślemy w stronę Rodziców, którzy z otwartym sercem nas wpierają.

 

Czytaj więcej o: Święta tuż, tuż

Dziecięca Eskorta Turowa z SP2!

2018-03-22

18 marca 2018r. podczas meczu uczniowie klasy 5a naszej szkoły jako Dziecięca Eskorta Turowa podczas meczu PGE TURÓW- POLPHARMA STARGARD SZCZECIŃSKI wyprowadzali zawodników. Brawo dzieciaki!!!

Czytaj więcej o: Dziecięca Eskorta Turowa z SP2!

Brawo! Wielki sukces sceniczny uczniów SP2!!!

2018-03-22

20 marca w Bogatyni odbył się XIII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim. Na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury 102 uczniów z 17 szkół przedstawiło 29 prezentacji. W kategorii szkół podstawowych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli DRUGIE MIEJSCE!!!  Skecz pt. "Not Enough Parachutes" (Za mało spadochronów") przedstawili uczniowie klasy 5c: Nina Niemirska, Martyna Banachowicz, Tadeusz Chodorowski, Michał Gajek i Błażej Obuchowski.

 Uczniów przygotował nauczyciel języka angielskiego pan Tomasz Stypczyński.

Serdecznie gratulujemy sukcesu scenicznego!

Czytaj więcej o: Brawo! Wielki sukces sceniczny uczniów SP2!!!

1c wita wiosnę!

2018-03-21

Dzisiaj pierwszaki przywitały Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło. Wybraliśmy Miss i Mistera Wiosny. Było dużo zabaw ruchowych. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Na koniec były zabawy na szkolnym podwórku. Szukaliśmy również pierwszych zwiastunów Wiosny.
Natalia Kubala

Czytaj więcej o: 1c wita wiosnę!Kalendarium

Środa, 2018-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Statystyki

  • Odwiedziny: 1523270
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 30 dni