Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia2017/2018

Artykuły

Wycieczka do Drezna – klasa 2d

2017-12-18

Dnia 09.12.2017 w sobotę odbyła się klasowa wycieczka do Drezna. W wycieczce uczestniczyli również Rodzice. Organizatorem tej wycieczki była Pani Krystyna Pogłódek , a przewodnikiem jej syn Rafał , który opowiadając poszerzał naszą wiedzę o historii tego pięknego zabytkowego miasta. Drezno to jedno z najstarszych niemieckich miast będące wielkości Wrocławia, jest stolicą Wolnego kraju Saksonii położone nad rzeką Łabą. Centrum miasta wybudowano w stylu barokowym oraz rokoko i z tego względu nazywane jest Florencją Północy. Miasto słynie z pięknych zabytków np. Tarasów Bruhla promenady spacerowo -widokowej i masy muzeów i kościołów ,które mieliśmy okazję zobaczyć .
Pierwszym punktem na , który wszyscy patrzyli z podziwem był Dworzec Główny. Ozdobiony różnokolorowymi świątecznymi światełkami oraz innymi ozdobami wyglądał zadziwiająco i już od samego początku wprowadził nas w cudowny nastój. Zwiedziliśmy cale centrum Drezna , a w nim wszystkie warte uwagi zabytki, zwiedziliśmy Pałac Wettynów wraz ze znajdującym się w środku muzeum z bogatą kolekcją biżuterii, zegarów i kosztowności, komnatę turecką, zbrojownie i galerię sztuki którą posiadał zamek od obrazów z epoki baroku po sztukę nowoczesną, zobaczyliśmy także budynek komunistycznej partii NRD wraz z modernistycznym pawilonem na którym umieszczony był mural nawiązujący do czasów socjalizmu i tzw. „Żelaznej Kurtyny”, następnie zwiedziliśmy Bramę Łabską, zobaczyliśmy Plac Turniejowy, Hofkirche, Semperoper, Zwinger, Frauenkirche z Nowym Rynkiem i pałacem hrabiny Cosel, Krezukirche ślady po bombardowaniu Drezna z 13-14 lutego 1945 roku, kilkanaście pomników jak króla Jana, Fryderyka Augusta II i III, Marcina Lutra, Orszak Książęcy czy XIX wieczne budynki będące obecnie budynkami sądowymi i rządowymi w Saksonii oraz Albertinium a z oddali będąc na Tarasach Bruhla przewodnik pokazał nam także złoty pomnik Augusta Mocnego, most staromiejski, stylizowaną na meczet fabrykę tytoniu Yenidze a także nadbrzeże Łaby, jednak i tak myślę ,że największe wrażenie na wszystkich zrobił Jarmark Świąteczny który ciągnął się od Dworca przez całą ulicę Praską po Nowy Rynek. Mieliśmy tam aż 3 godziny wolnego czasu aby móc wszystko dokładnie obejrzeć oraz porobić zdjęcia, okazja była tym bardziej warta wykorzystania ponieważ przyjechaliśmy na otwarcie tego najstarszego w Niemczech jarmarku, zastała więc nas parada w historycznych strojach, kilka koncertów okolicznościowych w tym chóru w galerii Centrum ale także publiczne pieczenie wielkiego tradycyjnego ciasta na samym drezdeńskim rynku. Wycieczka się udała a my wróciliśmy do domu późnym wieczorem, ale zadowoleni ze mieliśmy okazję zobaczyć to piękne stare miasto .
Dziękujemy organizatorom za poświęcony czas i chęć pokazania nam tylu pięknych miejsc. kl.II d.- Wiktoria Leja


Czytaj więcej o: Wycieczka do Drezna – klasa 2d

Mikołajki w klasie 2d

2017-12-14

Dnia 6 grudnia z okazji tradycyjnych Mikołajek, każda uczeń i wychowawca klasy 2d otrzymał czekoladowego Mikołaja cukierki. Na zajęciach języka  angielskiego uczniowie opisywali św. Mikołaja i wykonali rysunki w grupach, które zostały umieszczone na gazetce klasowej.

Wychowawca klasy Krystyna Pogłódek

Czytaj więcej o: Mikołajki w klasie 2d

Projekt Osobliwości Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz

2017-12-14

Dnia 6.12.2017 roku po czwartej lekcji w środę uczniowie naszej szkoły na czele pani Krystyny Pogłódek wybrali się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Gorlitz. Uczestnicy wycieczki  widzieli proces powstawania kakao. Oglądali, słuchali i robili notatki o zwierzętach tropikalnych i domowych. Każdy uczeń miał za zadanie narysować organizm jego zdaniem najciekawszej, najładniejszej budowy i opisać je korzystając z informacji zdobytych podczas projektu oraz z dodatkowych źródeł. Po wyprawie do muzeum odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy i poszukiwali Mikołaja niestety z mizernym skutkiem.

Kinga Jakiel klasa 6c

Czytaj więcej o: Projekt Osobliwości Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

2017-12-13

W środę, 13.12.2017 r., w godzinach 16:00 - 19:00, podczas Dnia Otwartej Szkoły, w SP w Zgorzelcu, przy ul. Reymonta,
na holu szkoły, na I piętrze - duży budynek, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, organizują KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH.
Zebrane pieniądze dzieci pragną przeznaczyć na finansowanie inicjatyw podejmowanych na rzecz ludzi potrzebujących finansowego wsparcia.

Z góry dziękujemy za hojność i życzliwość!

Czytaj więcej o: KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Świąteczny nastrój u Świetliczaków

2017-12-11

W świetlicy odliczanie do świąt czas zacząć. Bombki, łańcuchy, świąteczne dekoracje wprowadzają nas wszystkich w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej o: Świąteczny nastrój u Świetliczaków

Konkurs plastyczny "Świąteczna kartka 2017"

2017-12-10
Dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w konkursie;
- Juli Bołądz z klasy IV b
- Mai Kryńskiej z klasy II a
 - Patrycji Kryńskiej z klasy IV b
- Bartkowi Grabowskiemu z klasy V d
- Liliannie Sindrewicz z klasy II a
- Sandrze Płonka z klasy VII b
oraz Amelce Szulc z klasy VIc
J. Rothkegel
Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny "Świąteczna kartka 2017"

Grali dla Maćka...

2017-12-08
Dziś ciąg dalszy Mikołajek w naszej szkole. Nauczyciele po raz drugi zaprezentowali swój spektakl mikołajkowy, tym razem dla klas 6 i 7 oraz 2 i 3 z oddziałów gimnazjalnych. Bo kto powiedział, że bajki są tylko dla dzieci...?
Dzisiejszy spektakl dedykowany był uczniowi z klasy 6 – Maćkowi, który podczas wakacji uległ wypadkowi i w dalszym ciągu nie chodzi do szkoły, bo walczy o zdrowie i sprawność. Choć Maciek pojechał na kolejne badania i nie było go w tym dniu z nami, to i tak była wielka moc! Przed, w trakcie i po spektaklu wspominaliśmy Maćka, życząc mu dużo wytrwałości i siły w powrocie do zdrowia. Słówko wsparcia i otuchy do Maćka powiedział również sam Mikołaj... ho ho ho...
 
 
 
Czytaj więcej o: Grali dla Maćka...

Nasza artystka Amelka Szulc

2017-12-07

Miło poinformować, że Amelia Szulc, uczennica klasy VI c zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "zNAJ Dolny Śląsk". Amelia wykonała do konkursu pracę przedstawiającą Zamek Książ.
GRATULACJE!!!

Czytaj więcej o: Nasza artystka Amelka Szulc

Mikołajki raz jeszcze :)

2017-12-07

W dniu 6 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Uczniowie i nauczyciele pojawili się w szkole w mikołajowych czapkach, dzięki czemu zrobiło się kolorowo i wesoło.  Przedstawiciele samorządu uczniowskiego i sam Mikołaj, rozdali wszystkim grzecznym: nauczycielom i uczniom cukierki. To z pewnością był wyjątkowy dzień.

Czytaj więcej o: Mikołajki raz jeszcze :)

Nocka filmowa klasy 2 a gimnazjum

2017-12-06

Dnia 1 grudnia klasa 2 a miała  nockę  filmową  w szkole. Była  szalona zabawa , dzikie tańce  i turniej ping ponga.O 22 standardowo przyjechała  pizza. Całą  noc uczniowie oglądali  filmy lub bawili się  w karaoke. Mimo nieprzespanej nocy  nad ranem wszyscy byli zadowoleni i już pytali o kolejną nockę.

Czytaj więcej o: Nocka filmowa klasy 2 a gimnazjum

FESTYN MIKOŁAJKOWY W SP2

2017-12-06

W dniu 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj. I w tym roku również wpadł do dzieci z wizytą - niespodziewanie i oryginalnie.

Nauczycielski Teatr FERWOR przygotował edukacyjny spektakl mikołajkowy, pt. „Powrót do przeszłości”. Autorem scenariusza i reżyserem była pani Marzena Kata – pedagog szkolny. Aktorzy (nauczyciele i rodzice) wspaniale przenieśli publiczność w fantastyczny świat wartości. Spektakl przekazywał treści edukacyjne, dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają, gdy zostają same w domu, albo w nieodpowiedni sposób korzystają z internetu. Spektakl zachęcał również rodziców do refleksji na temat wspólnie spędzanego czasu ze swoimi pociechami.
Zwieńczeniem przygody głównej bohaterki Karolinki była wizyta Mikołaja, w towarzystwie – tym razem nie elfów - ale najprawdziwszej Śnieżynki.
Mikołaj z radością rozdawał wszystkim klasom przygotowane prezenty i robił pamiątkowe zdjęcia.
Nie lada gratką były dla wszystkich uczniów przygotowane stoiska mikołajkowe (słodka kawiarenka, mikołajkowa loteria, kącik z ozdobami, gorąca czekoladą, mikołajkowa foto budka, itp.), o które zadbali rodzice, wspólnie z wychowawcami.
Wiele emocji wzbudziły mikołajkowe wyścigi, które wspaniale poprowadziła pani Danuta Śliwińska. Sala gimnastyczna w tym dniu przypominała piękną krainę Mikołaja, a nie miejsce do ćwiczeń, dzięki fantastycznym, świątecznym dekoracjom pani Beaty Burdzy.
Wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy. To dzięki takiej współpracy i zaangażowaniu dzieci na długo zapamiętają tę wyjątkową wizytę, tego wyjątkowego Dobrodzieja.
Więcej zdjęć na szkolnym fecebooku
 
Czytaj więcej o: FESTYN MIKOŁAJKOWY W SP2

Patron naszej szkoły- lekcja wychowawcza

2017-12-05

30 listopada 2017 r. klasa VI a przeprowadziła lekcję wychowawczą dla pozostałych klas szóstych.Tematem lekcji był patron naszej szkoły- Jarosław Iwaszkiewicz. Scenka przedstawiona przez uczniów klasy VI a przybliżyła wszystkim postać pisarza i jego drogę do kariery.

Czytaj więcej o: Patron naszej szkoły- lekcja wychowawcza

Euroweek

2017-12-04

W dniach 14-18.11.2017 uczniowie klasy 2 a i 2 b wraz z wychowawcami po raz kolejny spędzili czas na obozie językowym EUROWEEK. Tym razem uczniowie byli w Polanicy Zdrój. Po dotarciu uczniowie mieli już wieczorem zajęcia z wolontariuszami, którzy przybyli z różnych  krajów na świecie: Wietnam,Chiny, Indie, Pakistan. Na drugi dzień, zaraz po śniadaniu odbyły się gry i zabawy w języku angielskim, dołączyli uczniowie z innych  szkół i wszyscy stworzyli naprawdę zgrany zespół. Każdego  dnia dzieciaki miały zajęcia z wolontariuszami w formie projektów, zadań grupowych, a wieczorem dyskoteka. Dużo wrażeń i emocji przyniósł show Mam Talent, każdy przedstawiał coś, w czym jest  dobry. Nie obyło się również od wycieczki po Polanicy .Mnóstwo zabawy i śmiechu przyniosła znana już gra „Misja Specjalna”-każdy zespół musiał wykonać otrzymane zadanie. Ostatniego dnia wieczorem odbyło się spotkanie z wszystkimi wolontariuszami i rozdanie certyfikatów. Pozostały piękna wspomnienia i oczekiwanie na kolejny Euroweek

 

Czytaj więcej o: Euroweek

I Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen"

2017-12-03

Dn. 29.11.2017 odbył się etap szkolny I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen". Uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny na poziomie A2.  osoby, które uzyskają 75% punktacji przechodzą do  etapu regionalnego. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

Czytaj więcej o: I Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen"

Zaprzęgi reniferów

2017-12-03

Na zajęciach dla klas trzecich wykorzystywane są nietypowe przybory. Dziewczynki z klasy 3d na zajęciach 1 grudnia bawiły się w "zaprzęgi renifera" a naszymi saniami były koce. Jednak najfajniejszą zabawą była gra w piłkę, ale łapać i odrzucać można było za pomocą koca.

Czytaj więcej o: Zaprzęgi reniferów

Andrzejki w 4a

2017-12-03

Klasa 4a miała nietypową lekcję wychowawczą. Uczniowie na tę lekcję zamienili się we wróżki i wróżbitów, czarodziejki i czarowników, przygotowali wróżby andrzejkowe. Uczniowie wywróżyli sobie przyszłość, przyszłą żonę lub męża. Było gwarnie i zabawnie! Szkoda tylko, że to tylko raz w roku.

Czytaj więcej o: Andrzejki w 4a

Teatrzyk w naszej szkole

2017-11-28

27.11.2017r. w naszej szkole pod patronatem PGE odbył się teatrzyk pt ” Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Przedstawienie to skierowane było do uczniów klas I-III. W sposób humorystyczny przybliżony został bardzo  ważny temat bezpieczeństwa podczas używania urządzeń elektrycznych.
Aktorzy mieli świetny kontakt z najmłodszymi widzami. Spektakl zakończył się krótkim „egzaminem” wiedzy, który został zaliczony przez uczniów na „szóstkę”.

Czytaj więcej o: Teatrzyk w naszej szkole

Teraz My!

2017-11-28

Dziewczynki z klasy 3c niczym Cheerleaderki Turowa na zajęciach ćwiczą układy taneczne. Ciężko pracują, aby im dorównać. Ćwiczą "gwiazdy", szpagaty i "mostki", które uatrakcyjniają pokaz taneczny.

Czytaj więcej o: Teraz My!

Kanapkowo

2017-11-26

Już od pierwszej klasy dzieci poznają zasady zdrowego żywienia. We wtorek 21 listopada uczniowie przygotowali zdrowe i smaczne kanapki z dużą ilością warzyw. Mali kucharze pracowali z wielkim zaangażowaniem a efekty ich pracy ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Czytaj więcej o: Kanapkowo

Misie w SP2

2017-11-25

Misie na dobre zagościły w naszej szkole. Wszyscy je kochamy Śmiech

Czytaj więcej o: Misie w SP2Kalendarium

Poniedziałek, 2017-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1240708
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 186 dni