Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2017/2018

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego2017/2018 klas 1-2 oraz klas 4-5

2018-06-27

Zakończenie klas 3

2018-06-25

21 czerwca 2018 r. pierwszy etap nauki zakończyły klasy trzecie. Zapraszamy do fotorelacji!

Czytaj więcej o: Zakończenie klas 3

APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET

2018-03-19

Dnia 8 marca 2018 roku, w auli szkolnej przy ulicy E. Orzeszkowej, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez uczniów klasy 2 C gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Renatą Andrzejewską. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili typy kobiet, omawiając je, jak również pokazując ciekawe przebrania, a także wcielili się w rolę wykonawców ponadczasowych piosenek takich jak np.: „Być kobietą” czy „Najwięcej witaminy”.

Czytaj więcej o: APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET

Wigilia u Karoliny

2017-12-22

22 grudnia w naszej szkole mogliśmy zobaczyć jasełka w wykonaniu uczniów kl 4 i 5 pt: " Wigilia u Karoliny". Zanim rozpoczął się spektakl dla młodszych klas uczeń z kl 3c Jan Kasza otrzymał nagrodę za udział w plastycznym konkursie ogólnopolskim pt: "Jezus moim Królem". Na konkurs wpłynęło ponad 600 prac. Jasiu otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy. W tym dniu nasza sala gimnastyczna stała się na kilka godzin prawdziwym teatrem ze sceną i widownią. Zgromadzili się Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i Dziadkowie. W jasełkach Główna bohaterka miała bardzo duże zmartwienie, ponieważ nikt z jej rodziny nie pamiętał o nadchodzących Świętach. Tato w Wigilię miał wyjechać w zastępstwie do Indii do pracy, mama zajęta ciągłymi zakupami, a starsza siostra umówiona z koleżanką na oglądanie kolejnego serialu w TV. Karolina w gniewie targa rysunek, który przedstawiał jej Anioła Stróża. Ten nieoczekiwanie daję się poznać Karolinie w ludzkiej postaci i obiecuje, że Wigilia będzie taka jak dawniej - w rodzinnej atmosferze. Ku zaskoczeniu dziewczynki przychodzą też inne Anioły, które bardzo chętnie włączają się w przygotowania do Świąt. Kiedy wszystko w domu jest gotowe jako pierwsza do domu przychodzi Święta Rodzina, potem Pasterze przyprowadzają mamę, jeden z Aniołów w pląsach prowadzi siostrę Karoliny, a na końcu do domu przybywa tato w towarzystwie Trzech Mędrów. Przychodzący Jezus wprowadza na nowo do rodziny: Miłość, Zgodę, Radość i Pokój. Karolina jest szczęśliwa, że może wspólnie z najbliższymi świętować narodziny Chrystusa. Pamiętajmy, Anioły są wśród nas, przychodzą nam z pomocą abyśmy byli bliżej Boga i bliżej drugiego Człowieka. s. Agnieszka

Czytaj więcej o: Wigilia u Karoliny

Dzień Nauczycieli w SP2

2017-10-17

Piątek 13 października był dniem szczególnym w naszej szkole ponieważ obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły były przekazane na czterech uroczystych apelach: w SP 2 przy ul. Reymonta montaż słowno-muzyczny przygotowała Pani Izabela Borkowska angażując w to wydarzenie uczniów z klasy VD, VB i VC. Pierwszy przedstawiony był dla klas I-III, drugi dla IV-V. Kolejne apele odbyły się przy ul. Orzeszkowej, gdzie program przygotowała Pani Katarzyna Mańkowska z klasą VIB. Wesoły program artystyczny wpomagali śpiewem uczniowie klas VIA, VIIA i VIIB. Tutaj również pierwsza część była przeznaczona dla klas VI i VII, natomiast drugą część obejrzeli gimnazjaliści. Wszystkim nauczycielom mali aktorzy życzą jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Czytaj więcej o: Dzień Nauczycieli w SP2

Jesienne potyczki pierwszaków

2017-09-29

Jesień na dobre zagościła w naszej szkole i zaprosiła 28 września 2017 najmłodszych uczniów naszej szkoły na „Jesienne potyczki pierwszaków”. Pani Jesień przygotowała zadania, które nasze dzieci zaliczyły śpiewająco. Już wiemy, że pierwszaki posiadają wiedzą na temat darów jesieni, pięknie układają wyrazy, liczą i z wielkim zaangażowaniem śpiewają piosenki.
Pani Dyrektor Kinga Chuda-Jaworska pogratulowała dzieciom już zdobytej wiedzy i umiejętności i stwierdziła, że test Pani Jesień zdały śpiewająco.
Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Następnie uczniowie otrzymali birety i jabłka od Pani Jesieni.  Pan Radosław Baranowski- Zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec, pogratulował pierwszakom i na ręce Pani Dyrektor przekazał słodką niespodziankę. Był czas na pamiątkowe zdjęcia i prezenty. Ten dzień na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Dziękujemy za przygotowanie uroczystości pani Beacie Burdzy, pani Iwonie Meller, nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyniom klas, panu Marcinowi Filozofowi oraz rodzicom.

Czytaj więcej o: Jesienne potyczki pierwszakówKalendarium

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1673322
  • Do końca roku: 46 dni
  • Do wakacji: 218 dni

Ilosc zapytan : 190