Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2017/2018

Artykuły

Dzień Nauczycieli w SP2

2017-10-17

Piątek 13 października był dniem szczególnym w naszej szkole ponieważ obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły były przekazane na czterech uroczystych apelach: w SP 2 przy ul. Reymonta montaż słowno-muzyczny przygotowała Pani Izabela Borkowska angażując w to wydarzenie uczniów z klasy VD, VB i VC. Pierwszy przedstawiony był dla klas I-III, drugi dla IV-V. Kolejne apele odbyły się przy ul. Orzeszkowej, gdzie program przygotowała Pani Katarzyna Mańkowska z klasą VIB. Wesoły program artystyczny wpomagali śpiewem uczniowie klas VIA, VIIA i VIIB. Tutaj również pierwsza część była przeznaczona dla klas VI i VII, natomiast drugą część obejrzeli gimnazjaliści. Wszystkim nauczycielom mali aktorzy życzą jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Czytaj więcej o: Dzień Nauczycieli w SP2

Jesienne potyczki pierwszaków

2017-09-29

Jesień na dobre zagościła w naszej szkole i zaprosiła 28 września 2017 najmłodszych uczniów naszej szkoły na „Jesienne potyczki pierwszaków”. Pani Jesień przygotowała zadania, które nasze dzieci zaliczyły śpiewająco. Już wiemy, że pierwszaki posiadają wiedzą na temat darów jesieni, pięknie układają wyrazy, liczą i z wielkim zaangażowaniem śpiewają piosenki.
Pani Dyrektor Kinga Chuda-Jaworska pogratulowała dzieciom już zdobytej wiedzy i umiejętności i stwierdziła, że test Pani Jesień zdały śpiewająco.
Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Następnie uczniowie otrzymali birety i jabłka od Pani Jesieni.  Pan Radosław Baranowski- Zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec, pogratulował pierwszakom i na ręce Pani Dyrektor przekazał słodką niespodziankę. Był czas na pamiątkowe zdjęcia i prezenty. Ten dzień na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Dziękujemy za przygotowanie uroczystości pani Beacie Burdzy, pani Iwonie Meller, nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyniom klas, panu Marcinowi Filozofowi oraz rodzicom.

Czytaj więcej o: Jesienne potyczki pierwszakówKalendarium

Poniedziałek, 2017-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1240701
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 186 dni