Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2017/2018

Artykuły

Klasa 3c w Muzeum Łużyckim

2017-12-14

Stowarzyszenie Kuźnia i Muzeum Łużyckie zorganizowały w dniu 7.12.2017 r. warsztaty dla uczniów klasy 3c oraz ich niemieckich kolegów. Cały projekt został dofinasowany ze środków Euroregionu Nysa. Tematem przewodnim spotkania były legendy łużyckie i region Górnych Łużyc. Uczniowie brali udział w zajęciach manualnych, na których tworzyli swoje maskotki, zwiedzali muzeum, a na warsztatach poznawali niektóre polskie tańce ludowe oraz tradycje typowe dla Górnych Łużyc. Najciekawszym punktem programu okazały się mroczne legendy pochodzące ze Zgorzelca, Görlitz i okolic. By ich wysłuchać, uczniowie musieli  odnaleźć kilka skrytek i sekretnych przejść, a dodatkowo same legendy wywoływały dreszczyk emocji. Była to fajna i atrakcyjna dla uczniów lekcja muzealna.

Czytaj więcej o: Klasa 3c w Muzeum Łużyckim

Klasa 2b z wizytą w Görlitz

2017-12-14

W dniu 24.11.2017 r. mieliśmy kolejne spotkanie w ramach współpracy polsko – niemieckiej. Tym razem to my udaliśmy się do Görlitz, aby z naszymi kolegami brać udział w zajęciach językowych. Na pierwszej lekcji ćwiczyliśmy w parach wymowę i pisownię nazw odzieży zimowej. Następne zajęcia łączyły ze sobą ruch i naukę. Rywalizowaliśmy w grupach jednocześnie utrwalając liczebniki i kolory. Taka forma nauki bardzo nam się spodobała.

Czytaj więcej o: Klasa 2b z wizytą w Görlitz

Dziecięca podróż do muzyki

2017-12-05

W dniach od 13 do 18.11.2017 r. uczniowie klasy 3 c z wychowawcą p. Danutą Konieczną i nauczycielem języka niemieckiego p. Moniką Mazur – Heider wzięli udział polsko-niemieckim projekcie muzycznym „Dziecięca podróż do muzyki”. Naszą bazą była miejscowość Seifhennersdorf, gdzie w uroczo położonym pensjonacie przygotowywaliśmy się do wystawienia musicalu pt. „Gdzie jest Susi?”. Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenki, dialogi i taniec. Cała treść utworu wyrażona jest poprzez słowo, muzykę, ruch oraz elementy techniczne, które tworzą jedną, spójną całość. Aby to osiągnąć, przez cały nasz pobyt ciężko pracowaliśmy podczas warsztatów aktorskich, tanecznych i wokalnych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, aktorów i choreografów z Polski i Niemiec. Efekt naszej pracy można było zobaczyć podczas przedstawienia, które zostało zaprezentowane 19.11.2017 r. w Karli-Haus w Seifhennersdorf. Obecni na premierze nasi najbliżsi nie kryli wzruszenia widząc nas na scenie tańczących oraz recytujących i śpiewających w dwóch językach. Poczuliśmy, co to znaczy być gwiazdą J. To była dla nas jedyna w swoim rodzaju, niezapomniana przygoda.

                               Wychowawca klasy 3 c  Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Dziecięca podróż do muzyki

Współraca polsko-niemiecka klas 4a i 4b

2017-12-05

25.10.2017  i 28.09.2017 . uczniowie klasy 4 a i b uczestniczyli w zajęciach polsko- niemieckich  w szkole partnerskiej Freie Evangelische Grundschule w Górlitz. Tym razem tematem zajęć był Mój kraj- Mein Land oraz Ich mag Sport-Lubię sport. Uczniowie podzieleni na grupy, wspólnie z niemieckimi uczniami pracowali nad zadaniami polsko-niemieckimi, tworzyli wspólne prace na temat swoich  krajów oraz dyscyplin sportowych . Druga grupa miała zajęcia sportowe, podczas których grali i bawili się z niemieckimi partnerami. Po wspólnym śniadaniu grupy wymieniły się i brali udział w zabawach i projektach językowych. Zabawa była wspaniała ale nadszedł czas pożegnania. Kolejne spotkanie z naszymi niemieckimi partnerami dopiero w lutym 2018.

 

Czytaj więcej o: Współraca polsko-niemiecka klas 4a i 4b

WSPÓLNA NAUKA Z NASZYMI KOLEGAMI Z GOERLITZ

2017-11-05

W dniu 27.10.2017r. rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy z kolegami i koleżankami z Goerlitz. Po tak długiej przerwie nie mogliśmy się doczekać spotkania. Tematem naszych lekcji była „Jesień”. Po pierwszych nieśmiałych przywitaniach ruszyliśmy do wspólnych zadań. Poznaliśmy kilka przydatnych zwrotów i zrobiliśmy jesienny kolaż. Na koniec pani przygotowała dla wszystkich „dar jesieni” – przepyszne jabłka.

Czytaj więcej o: WSPÓLNA NAUKA Z NASZYMI KOLEGAMI Z GOERLITZ

Uczniowie klasy 3c u przyjaciół za Nysą

2017-09-30

W piątek, 22 września 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią panią Danutą Konieczną i nową germanistką jako pierwsi wyruszyli do Görlitz na spotkanie z kolegami ze szkoły Dietrich-Heise-Schule. Pomimo wakacyjnej przerwy pary tandemowe natychmiast się odnalazły. Natychmiast wspólnie przystąpiły do pracy zarówno w języku polskim jak i niemieckim, ponieważ nasi koledzy z Niemiec uczą się języka polskiego. Tym razem tematem przewodnim zajęć było „Ty + ja = my“. Nasze spotkanie w Görlitz zorganizowane w ramach współpracy polsko-niemieckiej szybko dobiegło końca, ale za miesiąc się znowu zobaczymy.

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy 3c u przyjaciół za NysąKalendarium

Poniedziałek, 2017-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1240702
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 186 dni