archiwum 2017/2018

V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

2018-01-06

W tym roku odbył się już V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli w naszych nadgranicznych miastach Görlitz-Zgorzelec. Orszak rozpoczął się o godzinie 13.00 przed kościołem Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz, a zakończył przy MDK w Zgorzelcu. W wydarzeniu tym, wzięli udział mieszkańcy obu miast, a także duchowni, samorządowcy i grono gości. Tradycyjnie były scenki biblijne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, zapowiadane i komentowane w dwóch językach: polskim i niemieckim. .Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Po ostatniej odegranej scenie Pokłonu Trzech Króli, reprezentujących Europę Azję i Afrykę, uczestniczący w tym święcie, mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w tegorocznym Orszaku.

Czytaj więcej o: V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

Czwartek, 2018-11-15