Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2017/2018

Artykuły

Spacer krajobrazowy

2018-11-08

    W sobotę 20 października br. w Dniu Krajobrazu odbył się Spacer Krajobrazowy pod hasłem ,,Spaceruję, oglądam, podziwiam i poznaję miejsce swojego zamieszkania – Zgorzelec”.

 

Celem spaceru było:

- poznanie historii powstania Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu;                                                                                                                                                             - spacer Parkiem Nadnyskim;                                                                                                                                                                                                                              - zapoznanie z projektem ,,Edukacja ekologiczna szansą na zachowanie potencjału środowiskowego Zgorzelca. Modernizacja zabytkowego Parku w Zgorzelcu”;             - odszukanie Kapsuły czasu;
-
odpowiedz na pytanie: Dlaczego dzięcioły nie doznają wstrząsu mózgu?;                                                                                                                                                      - kim był Andrzej Błachaniec, patron parku przylegającego do MDK?;                                                                                                                                                           
- zapoznanie z ogrodem zmysłów, podziwianie nowych fontann;

 

Punktem zbiórki był Dom Kultury. W spacerze brali udział uczniowie klasy 7b. Miło i ciekawie spędziliśmy czas.

 

 

Organizator spaceru: Krystyna Pogódek

 

Czytaj więcej o: Spacer krajobrazowy

Wycieczka 1c

2018-06-19

12 czerwca to dzień pełen wrażeń dla uczniów klasy 1c. To ich pierwsza wycieczka! Na początku dzieci poznały  historię wieży rycerskiej w Siedlęcinie. Następnie zobaczyły zaporę wodną we Wrzeszczynie. W Kowalowych Skałach dzieci uczestniczyły w warsztatach filcowania. Tu usłyszały opowieść o owieczce wrzosówce i historii sztuki filcowania. Potem obejrzały pokaz gręplowania czyli czesania wełny. Atrakcją okazało się samodzielne wykonanie wełnianych owieczek. Był też czas na pyszną kiełbaskę i kompocik. Następnie właściciele gospodarstwa ekologicznego pokazali owce wrzosówki, daniele. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, dużo się nauczyły i zobaczyły!

Czytaj więcej o: Wycieczka 1c

Smaczna lekcja

2018-05-23

21 maja uczniowie klasy 1c na zaproszenie Państwa Suchcickich, odwiedzili Pizzerię Gatto Nero przy ul. Reymonta 5/1. Właściciele przybliżyli dzieciom historię pizzy a także „zdradzili” tajniki jej wypieku. Następnie mali kucharze samodzielnie wykonali pizzę. Potem z niecierpliwością czekali aż się upieką na efekty ich pracy. Okazało się, że pizza była pierwsza klasa! Nie zostało po niej ani okruszka :) Dziękujemy bardzo właścicielom pizzerii Państwu Suchcickim, uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią.Takie niesamowite lekcje na długo pozostaną w naszej pamięci!

Czytaj więcej o: Smaczna lekcja

Wycieczka

2018-05-18

17 maja klasy 5a,b,c pojechały na wycieczkę. Odwiedzili Zamek Książ, Palmiarnie, ExploraPark w Wałbrzychu.

Czytaj więcej o: Wycieczka

Z wizytą w Muzeum Łużyckim

2018-05-13

10 maja klasa 5c wybrała się do Muzeum Łużyckiego, aby zwiedzić wystawę „Trójnogi pies i inne legendy łużyckie”. Była to wspaniała przygoda, dzięki której uczniowie zostali wprowadzeni w świat miejscowych baśni.Akcja sześciu wybranych na potrzeby wystawy historii rozgrywa się w Zgorzelcu/Görlitz lub w pobliskich miejscowościach. Każdą legendę/baśń zwiedzający mogli poznać w specjalnie to tego zaaranżowanym wnętrzu. Po zwiedzaniu wystawy uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, poprowadzonych przez pracowników muzeum.

Czytaj więcej o: Z wizytą w Muzeum ŁużyckimKalendarium

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 137