Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

SZKÓŁKA WĘDKARSKA

Szkółka  Wędkarska „Esoxs- 2 ka” działa od kwietnia 2017 roku i skupia uczniów pasjonujących się wędkarstwem. Na zajęciach odbywających się we wtorki o godzinie 15.30 w sali numer 2 (duży budynek) przy ulicy Reymonta, szkolimy się w zakresie:

- wiedzy o środowisku i jego ochronie,
- poznajemy zasady zachowania się nad wodą,
- poznajemy gatunki ryb i zwierząt wodnych,
- na zajęciach poznajemy  też (węzły, sprzęt wędkarski),
- uczestniczymy w zawodach wędkarskich  nad wodą,
- integrujemy się z uczniami innych szkół,
- jeździmy na obozy wędkarskie.

Zajęcia praktyczne odbywają się na Zalewie Czerwona Woda, pod opieką mgr Adama Rebigera instruktora PZW. Dla chętnych zajęcia organizowane są w wakacje. Przedstawiciele naszej szkółki  odnoszą też sukcesy w zawodach. Zwycięstwo drużynowe z okazji „ Dnia Dziecka” 2017 oraz 3 miejsce. Indywidualne zawody  w Bogatyni „międzynarodowe” Paskal Pegen, Piotr Ławrynowicz, Michał Przystaś 3  i 4 miejsce. Osoby zainteresowane naszą szkółką mogą skontaktować się z przewodniczącym Paskalem Peganem klasa VII a
W planach szkółki w 2018 jest wiele imprez i zawodów (w tym również międzynarodowe).
Najlepsi- w/w rankingu wezmą udział w obozie wędkarskim w Żninie w miesiącu sierpniu.
Dużą pomoc okazuje  Zarząd Koła PZW w Zgorzelcu pan Piotr Kękus (zakup drobnego sprzętu, organizowanie zawodów oraz obsługa medialna. Na stronie www.pzw- zgorzelec.info, będą zamieszczane wyniki zawodów, jak również informacje z życia szkółki.

Opiekun pan Adam Rebiger

Artykuły

SUKCESY NASZYCH WĘDKARZY!

2018-06-08

Reprezentacja naszej szkoły uczniowie klasy VIIa /wychowawca  pani A.Kalinowska/ i członkowie Szkółki Wędkarskiej ESOKS-2K/opiekun pan Adam Rebiger/ brali udział w V Międzynarodowych zawodach wędkarskich w dyscyplinie spławikowej  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, które odbyły się 2.06.2018 r. w Sieniawce. Nasza reprezentacja odniosła najlepsze wyniki w grupie juniorów 13-17 lat.
I miejsce zajął Paskal Pegen VIIa
V miejsce zajął Filip Skibiński ESOKS-2K
VI miejsce zajął Piotr VIIa.

Natomiast 3 czerwca 2018 r. na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej dla szkół podstawowych. Organizatorem zawodów było Koło PZW Zgorzelec .W zawodach uczestniczyło 29 zawodników z różnych szkół m.in.: Szkoła Podstawowa nr 5 i nr 3 ,Szkoła Specjalna, a największą grupę stanowiła nasza szkoła. Najmłodszym uczestnikiem był 6-letni Antoś Rebiger od września uczeń SP2.
W punktacji drużynowej zwyciężyła nasza szkoła w składzie:
1.Paskal Pegen VIIa,2.Piotr Ławrynowicz VIIa,3.Michał Przystaś VIIa
Indywidualnie zwyciężył 1 miejsce  nasz uczeń Paskal Pegen  ze wspaniałym wynikiem 3.340 pkt,
2.Bartosz Piątek -Szkoła Podstawowa nr 3-1.140 pkt
3.Filip Skibiński ESOX-Dwójka 860 pkt.
Impreza była bardzo licznie obserwowana przez rodziców i dziadków oraz sprawnie przeprowadzona przez Koło PZW Zgorzelec. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe upominki ufundowane przez Starostwo Zgorzeleckie.
A na koniec po udanych zawodach poczęstunek.


Gratulacje składa instruktor prowadzący szkółkę Pan Adam Rebiger.

 

Czytaj więcej o: SUKCESY NASZYCH WĘDKARZY!

Młodzieżowe Zawody Wędkarskie

2018-05-23
 
W dniu 13.05.2018 r.odbyły się zawody Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej ESSOX-2-ZG w dyscyplinie spławikowej na zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. W zawodach pod okiem doświadczonych wędkarzy instruktora Pana Adama Rebigera ,Prezesa Koła PZW Zgorzelec Pana Piotra Kękusia i dwóch sędziów uczestniczyło 12 zawodników w tym dwóch kolegów z Bogatyni i jeden kolega z Görlitz .
Z grupy zgorzeleckiej z naszej szkoły pierwsze miejsce zajął Kacper Grałek uczeń klasy VB, drugie miejsce zajął Paskal Pegen i czwarte miejsce Michał Przystaś. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy a najlepsi nagrody.
 
Uczestnicy zawodów:
 
Paskal Pegen, Michał Przystaś,Hubert Kapkowicz,Piotr Ławrynowicz,Artur Wojtukiewicz,Konrad Obuchowski,Filip Skibiński(Görlitz),Maciej Hęś (Bogatynia ),Maksymilian Wyrwał (Bogatynia),Kacper Grałek,Mikołaj Kopiński,Tomasz Dąbkowski.
Czytaj więcej o: Młodzieżowe Zawody Wędkarskie

Nasze sukcesy wędkarskie

2018-03-09

Reprezentacji naszej szkoły brali udział w Okręgowych Zawodach Teoretyczno-Sprawnościowych o ”Puchar PZW” w Piechowicach. W dniu 4.03.2018 uczniowie z klasy VII a (opiekun pani A. Kalinowska) oraz członkowie Szkółki Wędkarskiej ESOKS- 2K (opiekun pan Adam Rebiger)

Drużyna w składzie: Paskal Pegen (kapitan), Piotr Ławrynowicz, Hubert Kapkowicz  zajęła 4 miejsce!!!
Zaś najlepszym wynikiem (2 miejsce test i 2 miejsce rzut do celu) zwyciężył Hubert Kapkowicz.
Piotr Ławrynowicz był 3 w rzucie piłeczką do celu.
Prezes Koła PZW złożył osobiście gratulacje wędkarzom z Szkółki Wędkarskiej ESOKS- 2K, życząc sukcesów nad wodą.

Opiekun Pan Adam Rebiger

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy wędkarskieKalendarium

Sobota, 2018-09-22

Imieniny: Maury, Milany

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1628924
  • Do końca roku: 100 dni
  • Do wakacji: 272 dni

Ilosc zapytan : 166