Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

SZKÓŁKA WĘDKARSKA

Szkółka  Wędkarska „Esoxs- 2 ka” działa od kwietnia 2017 roku i skupia uczniów pasjonujących się wędkarstwem. Na zajęciach odbywających się we wtorki o godzinie 15.30 w sali numer 2 (duży budynek) przy ulicy Reymonta, szkolimy się w zakresie:

- wiedzy o środowisku i jego ochronie,
- poznajemy zasady zachowania się nad wodą,
- poznajemy gatunki ryb i zwierząt wodnych,
- na zajęciach poznajemy  też (węzły, sprzęt wędkarski),
- uczestniczymy w zawodach wędkarskich  nad wodą,
- integrujemy się z uczniami innych szkół,
- jeździmy na obozy wędkarskie.

Zajęcia praktyczne odbywają się na Zalewie Czerwona Woda, pod opieką mgr Adama Rebigera instruktora PZW. Dla chętnych zajęcia organizowane są w wakacje. Przedstawiciele naszej szkółki  odnoszą też sukcesy w zawodach. Zwycięstwo drużynowe z okazji „ Dnia Dziecka” 2017 oraz 3 miejsce. Indywidualne zawody  w Bogatyni „międzynarodowe” Paskal Pegen, Piotr Ławrynowicz, Michał Przystaś 3  i 4 miejsce. Osoby zainteresowane naszą szkółką mogą skontaktować się z przewodniczącym Paskalem Peganem klasa VII a
W planach szkółki w 2018 jest wiele imprez i zawodów (w tym również międzynarodowe).
Najlepsi- w/w rankingu wezmą udział w obozie wędkarskim w Żninie w miesiącu sierpniu.
Dużą pomoc okazuje  Zarząd Koła PZW w Zgorzelcu pan Piotr Kękus (zakup drobnego sprzętu, organizowanie zawodów oraz obsługa medialna. Na stronie www.pzw- zgorzelec.info, będą zamieszczane wyniki zawodów, jak również informacje z życia szkółki.

Opiekun pan Adam Rebiger

Artykuły

ZAWODY WĘDKARSKIE

2018-10-23

   Dnia 14.10.2018 r. w Żarkach Średnich odbyły się ZAWODY WĘDKARSKIE na zakończenie sezonu w kategorii kadetów do 14 lat. W zawodach brali również udział uczestnicy szkółki wędkarskiej „KORMORAN”, którzy zrewanżowali się za porażkę w Bogatyni:

 

Oto wyniki:

1. miejsce - Maksymilian Wyrwał

2. miejsce - Maciej Hęś

3. miejsce - Piotr Ławrynowicz

4. miejsce - Hubert Kapkowicz

5. miejsce - Michał Przystaś

6. miejsce - Tomasz Dębkowski/Michał Sułkowski

7. miejsce - Konrad Obuchowski/Artur Wojtukiewicz/Paweł Jaskowski

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary, ponadto wszystkim uczestnikom podarowano upominki w postaci drobnego sprzętu wędkarskiego. Potem był czas na wzajemne rozmowy i poczęstunek.

Nasz szkółka „Esoks–Z-KA” udanie zakończyła sezon.

Wspomnieć należy również o udziale Paskala Pegena w kategorii spinningistów. Paskal konkurował z dorosłymi wędkarzami i ostatecznie zajął II miejsce w GRAND PRIX KOŁA ZGORZELEC. To ważne osiągnięcie, które nobilituje naszą szkółkę.

               Ogromne gratulacje dla uczniów naszej szkoły, którzy realizują swoje zamiłowania wędkarskie. Warto nadmienić, że najmłodszym uczestnikiem zawodów był uczeń klasy IV – Michał Sułkowski.

                

Zapraszam chętnych uczniów z klas III – V SP na nowy kurs dla początkujących od nowego roku kalendarzowego – w planie pierwsze kroki wędkarskie.

Adam Rebiger

 

Czytaj więcej o: ZAWODY WĘDKARSKIE

SUKCESY NASZYCH WĘDKARZY!

2018-06-08

Reprezentacja naszej szkoły uczniowie klasy VIIa /wychowawca  pani A.Kalinowska/ i członkowie Szkółki Wędkarskiej ESOKS-2K/opiekun pan Adam Rebiger/ brali udział w V Międzynarodowych zawodach wędkarskich w dyscyplinie spławikowej  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, które odbyły się 2.06.2018 r. w Sieniawce. Nasza reprezentacja odniosła najlepsze wyniki w grupie juniorów 13-17 lat.
I miejsce zajął Paskal Pegen VIIa
V miejsce zajął Filip Skibiński ESOKS-2K
VI miejsce zajął Piotr VIIa.

Natomiast 3 czerwca 2018 r. na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej dla szkół podstawowych. Organizatorem zawodów było Koło PZW Zgorzelec .W zawodach uczestniczyło 29 zawodników z różnych szkół m.in.: Szkoła Podstawowa nr 5 i nr 3 ,Szkoła Specjalna, a największą grupę stanowiła nasza szkoła. Najmłodszym uczestnikiem był 6-letni Antoś Rebiger od września uczeń SP2.
W punktacji drużynowej zwyciężyła nasza szkoła w składzie:
1.Paskal Pegen VIIa,2.Piotr Ławrynowicz VIIa,3.Michał Przystaś VIIa
Indywidualnie zwyciężył 1 miejsce  nasz uczeń Paskal Pegen  ze wspaniałym wynikiem 3.340 pkt,
2.Bartosz Piątek -Szkoła Podstawowa nr 3-1.140 pkt
3.Filip Skibiński ESOX-Dwójka 860 pkt.
Impreza była bardzo licznie obserwowana przez rodziców i dziadków oraz sprawnie przeprowadzona przez Koło PZW Zgorzelec. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe upominki ufundowane przez Starostwo Zgorzeleckie.
A na koniec po udanych zawodach poczęstunek.


Gratulacje składa instruktor prowadzący szkółkę Pan Adam Rebiger.

 

Czytaj więcej o: SUKCESY NASZYCH WĘDKARZY!

Młodzieżowe Zawody Wędkarskie

2018-05-23
 
W dniu 13.05.2018 r.odbyły się zawody Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej ESSOX-2-ZG w dyscyplinie spławikowej na zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. W zawodach pod okiem doświadczonych wędkarzy instruktora Pana Adama Rebigera ,Prezesa Koła PZW Zgorzelec Pana Piotra Kękusia i dwóch sędziów uczestniczyło 12 zawodników w tym dwóch kolegów z Bogatyni i jeden kolega z Görlitz .
Z grupy zgorzeleckiej z naszej szkoły pierwsze miejsce zajął Kacper Grałek uczeń klasy VB, drugie miejsce zajął Paskal Pegen i czwarte miejsce Michał Przystaś. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy a najlepsi nagrody.
 
Uczestnicy zawodów:
 
Paskal Pegen, Michał Przystaś,Hubert Kapkowicz,Piotr Ławrynowicz,Artur Wojtukiewicz,Konrad Obuchowski,Filip Skibiński(Görlitz),Maciej Hęś (Bogatynia ),Maksymilian Wyrwał (Bogatynia),Kacper Grałek,Mikołaj Kopiński,Tomasz Dąbkowski.
Czytaj więcej o: Młodzieżowe Zawody Wędkarskie

Nasze sukcesy wędkarskie

2018-03-09

Reprezentacji naszej szkoły brali udział w Okręgowych Zawodach Teoretyczno-Sprawnościowych o ”Puchar PZW” w Piechowicach. W dniu 4.03.2018 uczniowie z klasy VII a (opiekun pani A. Kalinowska) oraz członkowie Szkółki Wędkarskiej ESOKS- 2K (opiekun pan Adam Rebiger)

Drużyna w składzie: Paskal Pegen (kapitan), Piotr Ławrynowicz, Hubert Kapkowicz  zajęła 4 miejsce!!!
Zaś najlepszym wynikiem (2 miejsce test i 2 miejsce rzut do celu) zwyciężył Hubert Kapkowicz.
Piotr Ławrynowicz był 3 w rzucie piłeczką do celu.
Prezes Koła PZW złożył osobiście gratulacje wędkarzom z Szkółki Wędkarskiej ESOKS- 2K, życząc sukcesów nad wodą.

Opiekun Pan Adam Rebiger

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy wędkarskieKalendarium

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1673242
  • Do końca roku: 46 dni
  • Do wakacji: 218 dni

Ilosc zapytan : 188