Spotkanie profilaktyczne w SP 2 - CYBERPRZEMOC

Dziś, tj. 28 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne z udziałem funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu - sierż. sztab. Jarosławem Szatkowskim. Spotkanie dotyczyło zjawiska CYBERPRZEMOCY, a skierowane było do uczniów z klas 6 i 7 oraz 2 i 3 z oddziałów gimnazjalnych.
Podczas prezentacji multimedialnej na temat omawianego zagadnienia uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi. Poruszono także problemy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Dzisiejsze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzi słuchacze chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania oraz z uwagą wysłuchali prawnych aspektów w zakresie przestępstw internetowych. Już wkrótce kolejne spotkania z zaproszonymi specjalistami w ramach autorskiego programu ŚWIADOMY NASTOLATEK W SP 2.
  Marzena Kata pedagog szkolny

Poniedziałek, 2017-12-18