Archiwum 2017/2018

Artykuły

X Międzynarodowe Zawody Pływackie Placówek Opiekuńczych

2017-11-23

18 listopada 2017 r. na zgorzeleckim basenie odbyły się X Międzynarodowe Zawody Pływackie Placówek Opiekuńczych. Uczniowie naszej szkoły także startowali w tych zawodach.
Indywidualnie III miejsce w swojej kategorii na dystansie 25 m zajęła Kinga Jakiel. Kolejno II i III miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęła Oliwia Topa i Sandra Szeliga.
Chłopcy z naszej szkoły zajęli całe podium w kolejności I miejsce Gaspar Błaszczyk, II miejsce Kacper Suszyński, III miejsce Dawid Jackiewicz.
Sztafeta dziewcząt w składzie: Kinga Jakiel, Sandra Szeliga, Sara Stawowa i Oliwia Topa zajęła III miejsce. Sztafeta chłopców w składzie Gaspar Błaszczyk, Mateusz Mikołajczyk, Kacper Suszyński i Dawid Jackiewicz zajęli miejsce pierwsze.
Rywalizacja była zacięta, ale wszyscy świetnie się bawili. Zadowoleni z dyplomami, medalami i upominkami wrócili do domu.

Wywalaczyliśmy drugie miejsce!!!

2017-11-06

W dniu 3 listopada o godz.12:00 odbył się przełożony z 27.10.2017 r. ,,XVIII Turniej Gminno-Powiatowy Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wzięło w nim  udział 13 zespołów  w 3 kategoriach wiekowych. Nasza szkoła wystąpiła w najstarszej grupie wiekowej U12.  Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. Walka była zacięta, do ostatniego spotkania nie wiadomo było kto zajmie pierwsze  miejsce.  Mecz o pierwsze miejsce rozegrał się pomiędzy zespołami SP „Tęcza” oraz SP 2 Zgorzelec, w którym lepsi okazali się chłopcy z „Tęczy” wygrywając 1:0.

2017-10-07

Fryszer Miłosz, Furmańczyk Miłosz oraz Ramulewicz Jakub to uczniowie klasy 4as, którzy w miniony weekend grali w Turnieju Orliku OPZN. Bardzo duży udział mieli we zwycięstwo  w całym turnieju, ponieważ zdobyli po 5 bramek w turnieju. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne medale.

Kolejne sukcesy sportowe uczniów naszej szkoły!!! Mamy złoto i 3 srebrne medale!!!

2017-10-06

W dniu 2.10.2017 na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie spisali się na medal! A mamy medale w każdej kategorii wiekowej: Igrzyska dzieci - klasy IV - VI, dziewczęta wywalczyły srebrny medal. Ustąpiły jedynie ekipie ze szkoły nr 3.  Panowie nie chcieli być gorsi od koleżanek i również "wybiegali" srebro. Jednak starsi koledzy ze szkoły byli najlepsi w swojej kategorii i pokonali wszystkich rywali, zdobyli złoty medal!!! Najstarsze uczennice szkoły zajęły II miejsce. Gratulujemy sukcesu i 10 października będzie trzymać kciuki za najstarszych chłopców, którzy będą walczyć w Olszynie w Finałach Dolnośląskich Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Wielki sukces sportowców z SP2

2017-10-05

Bardzo udany dzień na Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczyny i chłopcy klasy szóste i młodsze drugie miejsce, starsze dziewczyny również drugie miejsce, a starsi chłopcy zostali mistrzami powiatu. Gratulacje dla wszystkich

Sukces dziewczyn z SP2

2017-10-02

Dziewczęta ze zgorzeleckiej dwójki  zajęły II miejsce w Finale Dolnośląskim w Szkolnej Lidze L.A GRATULUJEMY!