Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Mini Euro- Zgorzelec 2018

Artykuły

MINI EURO ZGORZELEC 2018

2018-06-08

W dniu 30 maja 2018 już po raz siódmy w naszej szkole został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Mini Euro – Zgorzelec 2018. Od 2012 roku jest ten turniej organizowany w SP 2, biorą w nim udział uczniowie wielu szkół podstawowych z powiatu zgorzeleckiego. Formuła turnieju jest taka, że najpierw przez okres kilku tygodni odbywają się mecze "kwalifikacyjne" pomiędzy nimi, a następnie ostatniego dnia maja odbywa się Turniej Finałowy na boisku w SP 2 w Zgorzelcu przy ulicy Reymonta, gdzie dzieci reprezentujące swoje szkoły, umawiają się, że reprezentują wybrane przez siebie kraje. A więc mecze odbywają się np pomiędzy Francją a Ukrainą lub Polską a Czechami. Rozgrywki turniejowe, mają zapewnioną odpowiednią oprawę, zaangażowanych kibiców - uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, prawdziwego sędziego piłkarskiego, orkiestrę itp. Główną nagrodą dla drużyny jest możliwość zabrania do szkoły na cały rok olbrzymiego przechodniego pucharu, który jest oficjalnie i z wielką "pompą" wręczany przez Burmistrza Miasta.

Mecze ćwiećfinałowe:

SP 2 (1)  (Niemcy) - SP Cogito (Czechy) – 2:0

SP 2 (2) (Dania) – SP Bierna (Anglia) - 1:1                                   

SP Pieńsk (Irlandia) – SP 3 Zgorzelec (Polska) – 0:1

SP „Tęcza” (Grecja) – SP Węgliniec (Holandia) – 2:1

Mecze półfinałowe:

SP 2 (1)  (Niemcy) - SP Bierna (Anglia) – 4:0

SP 3 Zgorzelec (Polska) - SP „Tęcza” (Grecja) – 4:0

 III miejsce w turnieju wywalczyła sobie szkoła podstawowa „Tęcza”. Natomiast w meczu finałowym spotkały się dwie zgorzeleckie szkoły: gospodarze i ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju SP 3. Przy ogromnym wsparciu kibiców niestety gospodarze ulegli 0:2 i Mistrzem Turnieju Piłki Nożnej Mini Euro – Zgorzelec 2018 została Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu! Gratulujemy!!!

Finałowy turniej jest elementem większego festynu organizowanego w naszej szkole tego dnia. W organizację festynu zaangażowani są wszyscy nauczyciele, którzy organizują różne stoiska/punkty atrakcyjne dla dzieci. W tym roku odwiedziła nas Policja z różnymi pokazami i prelekcjami, Straż Graniczna z pokazami sprzętu, Straż Pożarna, która zorganizowała wejścia dla chętnych dzieci na najdłuższą rozkładaną drabinę będącą na jej wyposażeniu, a zakład wodociągowy postawił kurtynę wodną, aby można było się schłodzić. Dzieci podczas festynu mają możliwość zakupienia kiełbaski z grilla, ciasta, czy też zjedzenia gofra, zdrowej owocowej sałatki lub napić się koktajlu owocowego. Oprócz kawiarenki był również salon piękności, gdzie można było pomalować sobie paznokcie, czy też zrobić szaloną fryzurę.

Jak dotąd do wsparcia naszego turnieju udało się nam pozyskać wiele firm z terenu Zgorzelca i nie tylko. Są to np. stale współpracujący z nami McDonalds, Sparkasse Goerlitz, Kopalnia i Elektrownia Turów, Biuro Projektowe Witold Jaśkiewicz, firma transportowa Bieleccy, piekarnia Huebner i wiele innych darczyńców i sponsorów. Wspiera nas medialnie zinfo.pl, zgorzelec.info oraz lokalna prasa drukowana.

 

Lista naszych sponsorów:

 1. Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz
 2. Wójt Gminy Zgorzelec - Piotr Machaj
 3. Ryszard Roszkowski dyrektor spółki Ultima Skoda Jelenia Góra
 4. Marek Dziamski przedstawiciel spółki Ultima Zgorzelec
 5. Piotr Borowy - McDonald Polska
 6. Witold Jaśkiewicz - Biuro projektowe
 7. Arkadiusz Olejnik - Sparkasse
 8. Armin Hübner - Hübner Baker Horka
 9. Rafał Zarzecki - Citronex
 10.  Mariusz Latus -  Mario Market
 11.  Roman Butra - właściciel Rowery serwis (ul. Kościuszki 27c)
 12.  Rojek Radosław - FYO Artykuły Biurowe
 13.  Pani Andżelika Grabowska
 14.  Pani Anita Pacyniak przedstawiciel kawiarnio-lodziarni Carte D'or w Plazie
 15.  Maria Chmara - Kaufland Zgorzelec
 16.  Pan Piotr Staszewski
 17.  Magda Brzeska - Fitness Studio "Magda"
 18.  Pani Katarzyna Chodorowska „Chodex’
 19.  MK Bowling Zgorzelec
 20. Stowarzyszenie przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Zgorzelcu „Zintegrowani”

Wszystkim sponsorom oraz innym przychylnym nam firmom, rodzicom, zaangażowanym nauczycielom bardzo, bardzo dziękujmy!!! Bez was ta impreza by się nie udała!

 

 

 

 

Czytaj więcej o: MINI EURO ZGORZELEC 2018

Mini Euro Zgorzelec 2018- eliminacje grupa 4

2018-05-17

W dniu 14.05.2018r. zostały rozegrane mecze w ostatniej z grup eliminacyjnych do turnieju „Mini Euro 2018 Zgorzelec”. Awans wywalczyły sobie zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Zgorzelca (grupa młodsza) z pierwszego miejsca  oraz Cogito ze Zgorzelca z miejsca drugiego.  Bardzo dobrze zaprezentowała się Szkoła Podstawowa z Trójcy, która zajęła trzecie miejsce. Mieli oni najmłodszych zawodników, a rewelacją rozgrywek grupy 4 okazała się dziewczynka z tej szkoły. 

Pary ćwierćfinałowe:

SP 2 (1)  - Cogito

SP 2 (2) – SP Bierna

SP Pieńsk – SP 3

SP „Tęcza” – SP Węgliniec

Zapraszamy 30 maja. Zapewniamy wielkie emocje oraz wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej o: Mini Euro Zgorzelec 2018- eliminacje grupa 4

Mini Euro Zgorzelec- eliminacje grupy 2

2018-05-17

11 maja 2018r na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Reymonta 16 zostały rozegrane mecze eliminacyjne grupy 2. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i do ostatniego meczu nie wiadomo było kto awansuje do finału. W pierwszym meczu SP Pieńsk zremisował z SP 5 ze Zgorzelca 1:1. W drugim spotkaniu Węgliniec okazał się lepszy od SP 5 wygrywając 4:0. Awans zagwarantowała sobie szkoła z Pieńska wygrywając w ostatnim meczu z Węglińcem 2:0. Tym samym SP Pieńsk awansuje z miejsca pierwszego, a Węgliniec z miejsca drugiego. Czekamy na rozstrzygnięcie grupy 4.

Czytaj więcej o: Mini Euro Zgorzelec- eliminacje grupy 2

„Mini Euro 2018 Zgorzelec” w grupie 3

2018-05-15

W czwartek 10.05.2018 r. zostały rozegrane eliminacje do turnieju „Mini Euro 2018 Zgorzelec” w grupie 3. W zawodach wzięły udział Szkoła Podstawowa „Tęcza” ze Zgorzelca, Szkoła Podstawowa nr 3 ze Zgorzelca , Szkoła Podstawowa z Osieka Łużyckiego oraz po raz pierwszy „Prymus” Zgorzelec.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się „Tęcza”  z miejsca pierwszego oraz SP 3 Zgorzelec z miejsca drugiego.

Wszystkim drużynom biorącym udział serdecznie gratulujemy.

Wyniki:

„Tęcza” – „Prymus”    7:1

„Tęcza” – SP 3     2:1

„Prymus” – Osiek Łużycki    3:3

„Tęcza” - Osiek Łużycki    11 : 0

SP 3 – „Prymus” 11 : 0

SP 3 - Osiek Łużycki    3 : 1

Czytaj więcej o: „Mini Euro 2018 Zgorzelec” w grupie 3Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 1676649
 • Do końca roku: 42 dni
 • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 192