Archiwum 2014/2015

Artykuły

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO … … dla każdego ucznia z naszej szkoły!

2014-12-16

Pod takim hasłem w hali sportowej CSR w Zgorzelcu odbyły się zawody dla  uczniów  klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Reprezentację naszej szkoły stanowiły klasy 2 a, 3b i 3c z opiekunami. Pod wprawnym okiem Pani Danusi Śliwińskiej i Pana Marcina Filozofa, którzy przygotowywali dzieci na zajęciach wychowania fizycznego oraz Pani Danusi Koniecznej – koordynatora projektu w szkole udało się zdobyć II miejsce!

Dziękuję całej reprezentacji szkoły za zaangażowanie , sportową postawę, ogromne emocje, których nam dostarczyli!
                                                                                                      Beata Burdzy

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

2014-11-19

NARODOWY  PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

To ambitny, powszechny i długofalowy projekt, mający na celu odnowę polskiego sportu. Może się ona dokonać tylko w szkołach: na szkolnych bieżniach, boiskach, skoczniach, w salach gimnastycznych. To tam trzeba dostrzegać talenty, a potem pomagać w ich rozkwicie.

Innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem staje się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej. Nasza szkoła już drugi rok jest aktywnym uczestnikiem tego programu. Nasi uczniowie mają możliwość porównania swoich wyników z wynikami kolegów z innych szkół w całej Polsce.

TURNIEJ MIEJSKO-GMINNY W TENISIE STOŁOWYM

2015-04-15

W dniu dzisiejszym odbyła się już druga edycja turnieju miejsko-gminnego w  tenisie  stołowym. Organizatorem tego turnieju było Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu. Podobnie jak w zeszłym roku również i w tym roku dla nas ten turniej zakończył się sukcesem. Karol Franczak z klasy 6a zajął I miejsce , gdzie pokonał kolegę ze szkoły Kajetana Juzyszyna z klasy 6c. Tym samym wywalczyli I miejsce w kategorii drużynowej dla naszej szkoły. U dziewcząt, również sukces - Oliwia Topa z klasy VI c po wyczerpującej walce z koleżanką z Sulikowa wywalczyła sobie  I miejsce. Natomiast Sandra Wojtków (klasa VIb) zajęła IV miejsce w kategorii dziewcząt. Uczennice naszej szkoły wspólnie wywalczyły drugie miejsce w turnieju. Gratulujemy sukcesów!!!

Chłopcy z SP 2 Zgorzelec Wicemistrzami Powiatu w Minisiatkówce „2”

2015-04-16

W dniu 10.04.2015r w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minisiatkówce „2” Chłopców Szkół Podstawowych, na których nasi uczniowie zajęli bardzo dobre drugie miejsce, czym sprawili ogromną niespodziankę.W turnieju wzięło udział 6 zespołów z naszego powiatu, a uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji końcowej okazali się słabsi tylko od rówieśników z Pieńska. Szkołę reprezentowali: Damian Ramulewicz (kl. 4c), Patryk Średniawa (kl. 4c), Amadeusz Oleszkiewicz (kl. 4b), Radosław Chalcarz (kl. 4b) oraz Kacper Marek (kl. 3b).

Gratulujemy!!!

Wędkowanie

2015-05-13

Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne dla klas I – IV

2015-06-07

W piątek 29 maja 2015r. na stadionie miejskim odbyły się Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne dla klas I – IV. Nasi uczniowie wystąpili w trzech konkurencjach: bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal z miejsca. Niektórzy z nich byli na zawodach po raz pierwszy. Najwięcej emocji było przy biegu na 60m, gdzie zawodnicy biegli po raz pierwszy w życiu po profesjonalnej bieżni i startowali z bloków startowych.  Zdobyte podczas tej imprezy doświadczenia z pewnością pomogą zdobyć medale na następnych zawodach lekkoatletycznych.