Biblioteka- archiwum 2017/2018

2017-10-09

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE

2017-10-05

29 września 2017 r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dla uczczenia tego dnia, w bibliotece naszej Szkoły odbyło się głośne czytanie dzieciom i przez dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas: 4b, 2a wraz z wychowawczynią Panią Beatą Burdzy oraz 1 - 3 uczęszczający na zajęcia świetlicowe. Młodzi słuchacze poznali postać p. Janiny Porazińskiej oraz książki znajdujące się szkolnej bibliotece, które napisała z myślą o dzieciach, dowiedzieli się dlaczego właśnie 29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania oraz usłyszeli jeden z wierszy napisany przez poetkę pt. „Chciał się żenić burak”.

Książki: „Wielka skarbnica bajek – Gwóźdź Salema”, „Detektyw Pozytywka” G. Kasdepke oraz „ Kaktus, szukaj!” B. Gawryluk” czytali nauczyciele: p. I. Meller, p. B. Burdzy, p. I. Stawowa i uczniowie klasy 4b. Dzień ten był okazją do wprowadzenia dzieci w świat bajek, baśni, zabawnych historyjek detektywistycznych i wierszy.

oprac. Iwona Stawowa

Czytaj więcej o: DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE