Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Lekcja biblioteczna klas czwartych

2018-04-24

18 kwietnia 2018r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w ciekawych zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu.

Czytaj więcej o: Lekcja biblioteczna klas czwartych

Godziny otwarcia

2017-09-27

Uwaga konkurs

2017-09-27

Gry planszowe

2017-09-17

Najlepsi czytelnicy 2016/2017

2017-06-25

ŚLADAMI BOHATERÓW "W PUSTYNI I W PUSZCZY"

2016-12-13

Czytelnictwo w listopadzie 2016

2016-12-12

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

2016-12-05

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się impreza, której celem było przybliżenie młodszym uczniom postaci ulubionego pluszaka i promocja czytelnictwa. Dzieci usłyszały historię powstania pluszowego misia, a także poznały różne gatunki prawdziwych niedźwiedzi i ciekawostki związane z ich życiem.
Uczniowie klas starszych czytali maluchom rozdziały Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Dzieci chętnie rozmawiały o przygodach Kubusia i Uszatka, kolorowały ich postacie, odpowiadały na pytania w misiowych mini konkursach. Każda poprawna odpowiedź była nagrodzona. Słodki poczęstuneki umieszczenie wykonanych przez siebie prac na wystawie i gazetce zakończyło spotkanie.
W misiowej scenerii, 28 listopada odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci z klasy I a i I b poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, regulamin wypożyczalni, czytelni i  ICIM, a także dowiedziały się jak należy właściwie dbać o książki. Na koniec spotkania odbyło się uroczyste przyrzeczenie i pierwsze samodzielne wypożyczenie książek. Na pamiątkę pasowania mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. 

 

                                                                                            Elżbieta Lisiecka

 

Czytaj więcej o: 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

Mini konkurs poezji

2016-11-07

Tydzień Biblioteki Szkolnej

2016-11-06

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był okazją

do zorganizowania w dniach 24 – 28 października 2016 r. Tygodnia Biblioteki Szkolnej. 

Imprezę rozpoczęły Imieniny Biblioteki, na które przybyli czytelnicy klas I-IV. Na dużym arkuszu szarego papieru złożyli swojej bibliotece życzenia. W następnych godzinach dzieci ze świetlicy szkolnej wysłuchały opowiadania o wróbelku Elemelku i wzięły udział w zabawie inscenizowanej treścią utworu.

W drugim dniu uczniowie klas starszych czytali młodszym koleżankom i kolegom „Bajki samograjki” Jana Brzechwy. Chętni uczestnicy spotkania z Brzechwą wykonali ilustracje do bajki „Kot w butach” a także obejrzeli wystawkę książek z autografami ich autorów.

26 października to dzień urodzin Wandy Chotomskiej. Z tej okazji mali czytelnicy zostali zapoznani z twórczością znanej poetki. Wysłuchali wybranych utworów i bawili się, układając puzzle do ilustracji z wierszy i opowiadań autorki.

O roli baśni i jej przekazie dzieci dowiedziały się na podstawie tekstu „Królewny Śnieżki”. Usłyszały co to są rekwizyty, a także fikcja i prawda literacka.

         Starsi uczniowie nie uczęszczający na lekcje religii słuchali głośno czytanych tekstów „W pustyni i w puszczy” i „Janka Muzykanta” Henryka Sienkiewicza. Młodsze jak i starsze dzieci przygotowały prace plastyczne na konkurs zatytułowany „Śladami postaci „W pustyni i w puszczy”, zorganizowany w ramach roku autora przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W ramach Tygodnia powstały listy książek czytanych chętnie przez rodziców i nauczycieli naszych uczniów z okresu ich dzieciństwa.

Słodkie nagrody można było wygrać odpowiadając na zgaduj -zgadule czytelnicze, natomiast pisząc krótkie rymowanki na mini konkurs pt. „Mojej bibliotece krótki wierszyk sklecę” – wygrać nagrody rzeczowe. Nazwiska zwycięzców i ich rymowanek znajdziecie poniżej.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Tygodnia Biblioteki Szkolnej i zachęcam do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Czytaj więcej o: Tydzień Biblioteki SzkolnejKalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1676580
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 197