Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2014/2015

Artykuły

Wigilia, Koncert kolęd

2014-12-21

19.12. br. był dniem wigilii szkolnej zakończonej koncertem kolęd. W poszczególnych klasach pod opieką wychowawców i rodziców odbyły się wigilie klasowe. Następnie na sali gimnastycznej odbył się koncert kolęd klas 0-3. Pani dyrektor Barbara Buciuto przywitała zebranych. Chrześcijańskie zawołanie Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, zapalenie świecy Caritas, czytanie Ewangelii o Bożym narodzeniu Łk 2, 8-14, 12 kolęd wyśpiewanych, zagranych przez poszczególne klasy(12), tworzyły klimat wokół wartości: pokój, radość, rodzina, wiara, nadzieja, miłość, które przyniósł na świat Bóg-Jezus nazwany w kolędzie ,,maleńką miłością, która zbawi świat''. Czytanie Ewangelii Mt 2, 9-12 o pokłonie 3 króli, kolęda ,,Mędrcy świata monarchowie'' wykonana przez uczniów klasy 3 b, zawołanie orszakowe króla Baltazara ,,W naszej rodzinie -uśmiech nie zaginie!; Pokorę dziś głoszę- umiem mówić Proszę!'' były okazją do promocji Orszaku Trzech Króli 2015. SP 2 uczestniczy w orszaku tworząc orszak 1 z 3 króli. Uczniowie naszej szkoły tworzą orszak 3 króla reprezentującego Afrykę - króla Baltazara. Ubrani jesteśmy w niebieskie peleryny. Wiary, nadziei, miłości, błogosławieństwa Bożego życzyli nam na zakończenie pan Grzegorz Gałkowski-reprezentant rodziców i pani dyrektor.

                                                Katechetka K. Kozłowska

 

Czytaj więcej o: Wigilia, Koncert kolęd

Lekcja przedsiębiorczości

2014-11-21

18 listopada 2014r. uczniowie klas V b i V c uczestniczyli w lekcji przedsiębiorczości zorganizowanej przez panią Dorotę Kordasiewicz- Stecynę i panią Beatę Zimną, przedstawicielki Banku  Pekao SA. Młodzież poznała odpowiedzi na pytania: Co to jest bank? Czym  zajmuje się bank? Uczniowie z zainteresowaniem oglądnęli prezentację multimedialną dotyczącą historii pieniądza. Był quiz, kalambury i słodkie jabłuszka. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zaproszenie dla rodziców do banku, abymogli  poznać ofertę usług bankowych.  Uczniowie klas 5a, 6a oraz 6c swoją lekcję przedsiębiorczości będą mieli 2 grudnia 2014r. Było ciekawie, wesoło- dziękujemy !!!

Czytaj więcej o: Lekcja przedsiębiorczości

Dwójka czeka już na Mikołaja !!!

2014-11-30

Andrzejki w 1c

2014-11-30

W piątek w klasie 1 c odbyły się klasowe andrzejki. Były wróżby, zabawy i tańce- wyginańce. Bardzo dziękuję rodzicom za wspaniałą organizację imprezy. Zapraszam do fotogalerii
                                                  Wychowawca klasy Grażyna Michalik-Wojtukiewcz

Czytaj więcej o: Andrzejki w 1c

Andrzejki w Plazie

2014-11-30

27 listopada 2014r. w czwartek klasy IV-VI bawiły się  na Dyskotece Andrzejkowej w zgorzeleckiej Plazie. Była świetna muzyka, zabawy i gry. Wreszcie zasłużony relaks i zero nauki !

                                          Anita Fink-Wojtków opiekun Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej o: Andrzejki w Plazie

Umiem słuchać

2014-11-23

Od 1 grudnia 2014r. rusza druga edycja projektu  "Umiem słuchać". Celem jest kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Uczniowie klas Ic i IIa będą codziennie słuchali krótkich adwentowych opowieści. Nagrodę dla super słuchacza będzie emblemat gwiazdka- "Umiem słuchać" oraz słodka niespodzianka.

                                                                        Stowarzyszenie Zintegrowani

Czytaj więcej o: Umiem słuchać

Piszemy list do Świętego Mikołaja

2014-12-03

Uczniowie klasy III a pisali list do Świętego Mikołaja

Dzieci w swoich listach pisały o sobie i o swoich marzeniach. Zapewniały Świętego Mikołaja, że były grzeczne i dobrze uczyły się. Prosiły o różne prezenty: zabawki, książki, zwierzątka, zdrowie i miłość w rodzinie oraz pokój na świecie. Nie zabrakło pozdrowień i miłych życzeń dla Mikołaja. Dzieci bardzo dbały o to, żeby listy były napisane starannie i wyglądały estetycznie. Uczyły się poprawnie adresować kopertę.

Teraz czekają na Świętego Mikołaja i mają nadzieję, że ich prośby i marzenia spełnią się.

 

                                                                               Małgorzata Marek-Konopska

Czytaj więcej o: Piszemy list do Świętego Mikołaja

Czekoladowy dzień

2014-12-04

Takiego dnia się nie zapomina, było słodko, przyjemnie i wesoło. Uczniowie klas Ic i IVc wraz z rodzicami poznali  tajniki produkcji czekolady w fabryce czekolady Felicitas znajdującej się w Hornovie  u naszych sąsiadów. Już na początku wszystkich zachwyciła możliwość zobaczenia poszczególnych etapów produkcji  czekoladowych specjałów. Następnie zostaliśmy zaproszeni do kawiarenki,  gdzie oczywiście poczęstowano dzieci gorącą czekoladą  a dorosłych kawą. W tej miłej atmosferze oglądnęliśmy film o historii czekolady. Niespodziankom nie było końca, każdy uczestnik  wycieczki otrzymał swoją czekaladę i mógł ją ozdobić według własnego pomysłu. Potem  wszyscy udali się do czekoladowego sklepiku. Na koniec zrobiliśmy  wspólne zdjęcie, aby utrwalić te słodkie chwile.

                                                                              Grażyna Michalik-Wojtukiewcz

Czytaj więcej o: Czekoladowy dzień

ORGANIZACJA FESTYNU MIKOŁAJKOWEGO

2014-12-05

Kiermasz

2014-12-05

Ho, ho, ho

2014-12-08

Grudzień za pasem a tu śniegu nie ma. Miałem duży problem z dotarciem do waszej szkoły. Na szczęście przywitały mnie uśmiechnięte twarze dzieci. Zwykle wpadam i wypadam przez komin, ale dziś postanowiłem pozostać u was dłużej. Poczułem się jak gwiazdor, Szkolne Koło Caritas przygotowało przedstawienie dotyczące mojej osoby. Następnie dowiedziałem się, że Stowarzyszenie Zintegrowani z pomocą rodziców przygotowało na moją cześć festyn mikołajkowy. Na początku jak tradycja każe rozdałem prezenty, o dziwo nie było komu dać rózgi Uśmiech Potem przyszedł czas na wspólne zabawy. Był mikołajkowy tor przeszkód, malowanie pierników, malowanie twarzy. Wspaniała loteria fantowa i śpiewy karaoke. Pyszne ciasto kusiło swoim zapachem w cukierni. Żal było odjeżdżać. Do zobaczenia za rok!
                                                           Wasz Mikołaj

Czytaj więcej o: Ho, ho, ho

PRZYBIJ PIĄTKĘ !!!

2014-12-15

Nasza szkoła wzi ęła udział w akcji charytatywnej „THE POWER OF 5”  („Przybij Piątkę”), której celem jest  pomoc niedożywionym dzieciom. Wystarczyło tylko zostawić kolorowy odcisk dłoni na kartce. Jedna dłoń to 1$ na walkę z niedożywieniem dzieci.

 

Czytaj więcej o: PRZYBIJ PIĄTKĘ !!!

DZIEŃ WIGILII W NASZEJ SZKOLE

2014-12-15

Kiermasz Bożonarodzeniowy

2014-12-21

16.12. br. w godz. 17:00-19:00 podczas Dnia Otwartej Szkoły odbył się pokonkursowy kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkie prace wykonane przez uczniów na konkurs bożonarodzeniowy: szopki, stroiki, bombki, witraże, kartki świąteczne-wykonane w ramach ,,papiero-terapii'' przez p. Janinę Rothkegel można było oglądać i kupić. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas prezentowali, zachęcali, sprzedawali prace zgromadzone na przygotowanym przez siebie stoisku. Wśród kupujacych: rodzice, nauczyciele, uczniowie. Prace nie miały ceny. Dziękujemy za hojność. Zebrane pieniądze przekazujemy na charytatywny cel.

                                               Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej o: Kiermasz Bożonarodzeniowy

Jak karnawał to karnawał !

2015-02-09

4 lutego 2015r. uczniowie klas 0-3 mieli zabawę karnawałową. Tego dnia towarzyszyły dzieciom wielkie emocje. W klubie PINK bowling & club pojawiłły się wróżki, księżniczki, pszczółki, kotki a także rycerze, kowboje, czarodzieje  Wszyscy bawili się znakomicie. Najbardziej podobały się dzieciom konkursy z chustą animacyjną.
5 lutego 2015 r. przyszedł czas na dyskotekę karnawałową klas 4-6. Humory wszystkim dopisywały. Zmęczeni tańcem, ale zadowolenie długo będą wspominać KARNAWAŁ 2015!

Czytaj więcej o: Jak karnawał to karnawał !

Brawo Krzysiu !!!

2015-02-13

Uczeń klasy V b zajął I miejsce w Konkursie Fotograficznym " Najpiękniejszy zabytek w moim miejscu zamieszkania".

warto zobaczyć

Czytaj więcej o: Brawo Krzysiu !!!

Walentynkowo

2015-02-14

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego zadabali aby w naszej szkole było miło i walentynkowo.W piątek każdy uczeń otrzymał lizaka w kształcie serca. O walentynkach przypominała nam również piękna dekoracja szkoły zrobiona specjalnie na tą okazję. Zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: Walentynkowo

Zgorzelec w legendach – ciekawa lekcja języka polskiego w klasie V b

2015-03-26

Dnia 19 marca uczniowie klasy V b mieli okazję pełniej poznać dziedzictwo historyczne swojej małej ojczyzny oraz rozwinąć poczucie własnej tożsamości regionalnej. Najpierw  przypomniane  zostały ciekawostki związane z historią Zgorzelca i Görlitz. Następnie omówiliśmy usytuowanie miasta na Dolnym Śląsku.  Uczniowie, wcielając się w role przewodników, wskazywali najciekawsze atrakcje turystyczne w naszym regionie. Później piątoklasiści poznali trzy najbardziej interesujące legendy opowiadające o naszej miejscowości zamieszczone w zbiorze „Sagi Łużyckie i Śląskie”:„O czarnym psie ze Zgorzelca”, „O sprawiedliwej lipie na dziedzińcu kościoła św. Mikołaja” oraz „O nocnym kowalu ze Zgorzelca”. Dzieciaki układały pytania do legend i wskazywały miejsca, które zostały wspomniane w opowieściach.  Lekcja zakończyła się opisem herbu Zgorzelca.  

Czytaj więcej o: Zgorzelec w legendach – ciekawa lekcja języka polskiego w klasie V b

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

2015-03-30

Od niedzieli do środy (15-18.03.br.) w Parafii św. Jana Chrzciciela odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Uczniowie Szkoły nr 2 klasy ,,0''-VI i Przedszkola nr 8 uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, które głosił ks. Marcin Delestowicz. Ks. Marcin uczył nas jak budować Świątynię Bożą, co i kto nam pomoże w budowaniu Świątyni Bożej w naszych sercach. Uczniowie na nauki rekolekcyjne do kościoła wychodzili pod opieką wychowawców, wracając na zajęcia mogli oglądać religijne filmy. Chrześcijańskim zawołaniem ,,Bóg zapłać'' dziękujemy ks. Marcinowi, dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom w opiece nad uczniami czasie rekolekcji.  Katechetki

Czytaj więcej o: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Trzymamy kciuki

2015-03-30Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1676657
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 207