Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2016/2017

Artykuły

Mali wynalazcy z 3c!

2017-03-21

Podczas zajęć lekcyjnych  dzieci z klasy 3c poznały wynalazki i ich twórców. Z zainteresowaniem oglądały filmy pt. "Jak to jest zrobione". Zajęcia te były dla nich inspiracją  i tak mali odkrywcy stworzyli swoje dzieła. Kuba Kotlarz wykonał "pomocnik dla niskich osób", dzięki któremu nie potrzeba np. drabiny do ściągnięcia przedmiotu z wysokiej półki. Zuzia Horochowska pokazała nam praktyczny ochraniacz na lizaka. Julia Stachnik stworzyła parawan, który można umieścić na tarasie. Kuba Ramulewicz zrobił kamerę obscurę. Gratulujemy pomysłów!

Czytaj więcej o: Mali wynalazcy z 3c!

Geometria na szkolnym boisku!

2017-03-21

Tym razem nie szkolna ławka, ale boisko było miejscem gdzie uczniowie klasy 4ds, zdobyli wiadomości o prostych równoległych i prostopadłych. Pani Dyrektor Barbara Buciuto, w sposób praktyczny i zabawowy przekazała wiedzę uczniom.

Czytaj więcej o: Geometria na szkolnym boisku!

Klub Przyjaciela

2017-03-21

Opiekunem Klubu Przyjaciela w naszej szkole jest Pani Iwona Meller. 15 marca 2017r. Pani Iwona zabrała swoich podopiecznych na wycieczkę nad Zalew Czerwona Woda aby poszukać zwiastunów wiosny.

Czytaj więcej o: Klub Przyjaciela

W-f na dworze

2017-03-21

Zbyt długa zima wszystkim się znudziła, dzieci zatęskniły za zabawami na szkolnym boisku. Pani Danuta Śliwińska, zrobiła klasie 3c niespodziankę, uczniowie rzucali kulą Vortex. Czy się dzieciom podobało? Zobaczcie sami!

Czytaj więcej o: W-f na dworze

Wiosna, ach to ty!

2017-03-21

17 marca 2017r. uczniów klasy 2c odwiedzili sąsiedzi zza Nysy. Tematem spotkania była długo przez nas oczekiwana wiosna Uśmiech

Czytaj więcej o: Wiosna, ach to ty!

Klasy VI b i VI c w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu

2017-03-20

W dniu 15 marca 2017 roku pod patronatem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia organizowany był  Dzień Edukacji Prawnej. Uczniowie klas VI b i VI c wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  prowadzonych na sali sądowej. Wysłuchały ciekawego wykładu Pani Sędzi, z którego dowiedzieli się m.in. co symbolizuje Temida, obejrzeli ubiory sędziego, prokuratora, radcy prawnego i adwokata oraz kodeksy prawa. Mogli zadawać pytania, na które uzyskiwali rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi. Mieli również okazję obejrzeć areszt i inne pomieszczenia znajdujące się w budynku.

Czytaj więcej o: Klasy VI b i VI c w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 8 w Zgorzelcu w naszej szkole

2017-03-17

Dziś również w naszej szkole gościliśmy dzieci, tym razem z Przedszkola nr 8 w Zgorzelcu. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Pierwsza pomoc”. Pan ratownik Waldemar Woźniak wraz z grupą uczniów z klas służby zdrowia, przypomniał dzieciom numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Był też czas na przećwiczenie zdobytej wiedzy w praktyce. Pielęgniarka szkolna, Pani Bożena Rożek, zaznajomiła dzieci z wyposażeniem apteczki, następnie przeprowadziła ćwiczenia w bandażowaniu.  Dziewczęta ze szkolnej grupy teatralnej „Szafa” pod opieką pani Marzeny Katy, zaśpiewały piosenkę pt. „Numery alarmowe”. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem, była bułeczka i pyszna herbatka. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolakom, mamy nadzieję, że przyszłym pierwszakom! Czekamy na Was 1 września!

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć otwartych Panu Waldemarowi Woźniakowi wraz z grupą uczniów klas służby zdrowia.  Podziękowania należą się również pracownikom naszej szkoły, Paniom: B. Rożek, A.Piotrowskiej, M.Katy, B. Burdzy, M. Marek- Konopskiej,A. Burdzy,  E. Lisieckiej, A.Celińskiej, M. Hamerze, B.Wędzel i  Grażynie Michalik-Wojtukiewicz.

 

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z Przedszkola nr 8 w Zgorzelcu w naszej szkole

Przedszkolaki w naszej szkole!

2017-03-16

16 marca przedszkolaki z grupy Żabek i Słoneczek z Przedszkola nr 9 w Zgorzelcu odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2. Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkolny, było to dla nich nie lada przeżycie. Przedszkolaki zostały przywitane przez Panią wicedyrektor Aleksandrę Piotrowską oraz zaproszonych gości Pana Waldemara Woźniaka z grupą uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu. Podczas zajęć dzieci miały okazję poczuć się małymi ratownikami. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudziły pokazy czynności w zakresie resuscytacji wykonanej na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem Pana ratownika Waldemara Woźniaka oraz jego pomocników, mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają numery alarmowe.  Następnie Pani pielęgniarka szkolna Bożena Rożek zapoznała dzieci z wyposażeniem apteczki oraz przeprowadziła, krótką lekcję bandażowania. Atrakcją zajęć był występ dziewcząt z grupy teatralnej „Szafa” pod opieką Pani Marzeny Katy. Na zakończenie wszyscy razem zasiedli do wspólnego stołu. W radosnych nastrojach dzieci wróciły do przedszkola. Dziękujemy Wam za przybycie! Czekamy na Was 1 września!
Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć otwartych Panu Waldemarowi Woźniakowi wraz z grupą uczniów klas służby zdrowia. Podziękowania należą się również pracownikom naszej szkoły, Paniom: B. Rożek, A. Piotrowskiej, M. Katy, B. Burdzy, M. Marek- Konopskiej,A.Burdzy,  E. Lisieckiej, A. Celińskiej, M. Hamerze, B. Wędzel i  Grażynie Michalik-Wojtukiewicz.

Czytaj więcej o: Przedszkolaki w naszej szkole!

Dzień Kobiet w 4bi

2017-03-09

Współpraca polsko- niemiecka 4bi

2017-03-09

Tematem wtorkowego spotkania w Zgorzelcu był mój region i moje województwo.

Czytaj więcej o: Współpraca polsko- niemiecka 4bi

Mały Mistrz w SP2

2017-03-05

1 marca 2017 roku w Jaworze odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli realizujących program Mały Mistrz. Podczas tej konferencji zostały wręczone przez Panią Iwonę Krawczyk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego nagrody za 3 letnią pracę w programie w postaci sprzętu sportowego. Naszą szkołę reprezentowali będący w programie nauczyciele wychowania fizycznego pani Danuta Śliwińska i Pan Marcin Filozof. Podczas konferencji odbył się pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu najmłodszych zawodników KS Olimpia Jawor.

Program ten w naszej szkole realizowany jest od 2013 roku początkowo pod nazwą Sprawny Dolnoślązaczek a następnie Mały Mistrz. Jego istotą jest uatrakcyjnienie lekcji wychowania fizycznego poprzez udostępnienie uczniom nowoczesnego, bezpiecznego sprzętu sportowego oraz zachęcenie uczniów do nowych form aktywności fizycznej. Program ten obejmuje uczniów z klas I-III.

 

Czytaj więcej o: Mały Mistrz w SP2

Pierwsza pomoc 2c

2017-03-05

"Klasa małych ratowników"- taki temat omawiali na jednej z lekcji uczniowie klasy 2c. Okazało się, że teorię mamy w "małym palcu", znamy numery alarmowe do Policji, Straży Pożarnej i na Pogotowie. Wiemy wszystko o numerze 112, umiemy prawidłowo wezwać pomoc. Ale nie wiemy jak działać w praktyce, w jaki sposób możemy uratować człowieka. I właśnie takich czynności mogliśmy się nauczyć na warsztatach udzielania pierwszej pomocy przemedycznej. Trenowaliśmy układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, sprawdzaliśmy, że nawet dziecko jest w stanie ułożyć w tej pozycji osobę dużo większą i cięższą od siebie. Na kilku fantomach próbowaliśmy też swoich sił w reanimacji. Okazało się, że wykonanie 30 ucisków i 2 wdechów to bardzo duży wysiłek. Ale ten wysiłek może innym uratować życie. Więc warto nie być obojętnym.
Danuta Konieczna klasa 2c

Czytaj więcej o: Pierwsza pomoc 2c

Lekcja w-fu na lodowisku!

2017-03-03

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w zajęciach podczas, których doskonalą swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Tym razem klasy 5a,4a, 4bi oraz klasa sportowa 4ds.

Czytaj więcej o: Lekcja w-fu na lodowisku!

"ALFA" w SP2

2017-02-17

W ostatni dzień przed feriami w dniu 10.02.2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia  z  funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu  w ramach programu „ALFA”.                     
W spotkaniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas 6.  Program ukierunkowany jest na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.
Policjant  prowadzący zajęcia poruszał zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa, właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia.  W czasie spotkania prowadzący  wykorzystywał opracowane specjalnie dla tego programu materiały dydaktyczne.
Uczniowie przyswajali wiedzę dotyczącą reagowania w sytuacjach m.in. w czasie, gdy usłyszą strzały, czy też w sytuacji zauważenia podejrzanego pakunku.
Na zakończenie spotkania, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przypominał również o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj więcej o: "ALFA" w SP2

Wizyta w straży pożarnej klasy 2d

2017-02-14

W związku z tematyką zajęć przypadającą w lutym i dotyczącą bezpieczeństwa, służb ratowniczych wybraliśmy się na spotkanie ze strażakami. Uczestniczyliśmy w prelekcji, pokazach, sytuacjach symulacyjnych, instruktażach, grach i zabawach, zwiedzaliśmy placówkę od wewnątrz, obejrzeliśmy cały zasób sprzętu wykorzystywanego podczas rozmaitych akcji ratowniczych. Na naszych oczach służby wyjeżdżały do pomocy i zabezpieczeniu rzeki Nysy przed wyciekiem ropy naftowej. Otrzymaliśmy dyplomy i wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej o: Wizyta w straży pożarnej klasy 2d

Bal karnawałowy klas 1-3

2017-02-09

I dzisiaj również w naszej szkole sala gimnastyczna zamieniła się   w zaczarowaną krainę – tym razem pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadzili nauczyciele oraz zaprzyjaźniona ze szkołą wolontariuszka pani Renata Mikołajczyk.  Od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci  do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewywały tegoroczne muzyczne hity  i wykonywały poznane układy taneczne. Podczas imprezy odbywały się także „konkursy z bajką w tle”, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. W trakcie balu wyłoniono Króla i Królową Balu, Karnawałowego Mistrza Parkietu, wręczono karnawałowe maski za najciekawsze balowe przebranie. Emocji było wiele… Wielką niespodzianką była loteria fantowa pn. Karnawałowa Draka – Kto wylosuje Pluszaka? Trzy pluszowe zwierzątka znalazły swoich właścicieli właśnie na dzisiejszym balu.  Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

link do galerii zdjęć  https://dysk.onet.pl/link/UoOdR#

 

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy klas 1-3

Kapeluszowy Bal Karnawałowy

2017-02-08

W dniu 8 lutego 2017 r. w środowe przedpołudnie odbył się w naszej szkole tak długo oczekiwany przez uczniów klas 4-6  Kapeluszowy Bal Karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową krainę za sprawą oryginalnych kapeluszy, kapelutków, kapelusików, które były motywem przewodnim tegorocznego balu.
Przy dźwiękach skocznej muzyki i i hitów „na czasie”dzieci z wielką radością bawiły się z zaproszonymi gośćmi – uczniami z Gimnazjum w Leśnej, którzy wcieli się w rolę profesjonalnych animatorów. Występy artystyczno- sportowe w ich wykonaniu za każdym razem wzbudzały ogromne zainteresowanie i aplauz publiczności.  Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły wszystkich tancerzy. Podczas balu wyłoniono Karnawałowych Mistrzów Parkietu, przyznano wyróżnienia najlepszym tancerzom oraz wręczono dyplomy za najbardziej oryginalne kapelusze- wygrały dwa, te samodzielnie przygotowane – ze słomy i kart do gry. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom balu dziękujemy wyśmienitą,wspólną zabawę.

zdjęcia https://dysk.onet.pl/link/rn74E

Czytaj więcej o: Kapeluszowy Bal Karnawałowy

Nasze Świetliczaki

2017-02-03

Na naszej świetlicy gwarno i wesoło. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne. Co potrafią wyczarować zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: Nasze Świetliczaki

My się zimy nie boimy ;) Wychowanie fizyczne na dworze!

2017-02-02

Apel klas 4-6

2017-01-30

Dnia 27 stycznia br uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w apelu podsumowującym pracę w pierwszym semestrze.
Na początku poznaliśmy wyniki szkolnej LIGI KLAS.

I miejsce zajęła klasa 5a i 5b

II miejsce klasa 6b

III miejsce klasa 6c

 Następnie zostali wyczytani uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Poznaliśmy też najlepszych czytelników biblioteki szkolnej w I półroczu.

I miejsce zajęła Kamila Rędzia (kl. 5b)

II miejsce Szymon Gałkowski (kl. 4c)

III miejsce Natalia Piasecka (kl. 4b) i Karolina Biniasz (kl. 4d).

Apel uświetnił wysęp laureatek Konkursu Piosenki Obcojęzycznej oraz krótkie przedstawienie grupy „Szuflada” dotyczące bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

K. Mańkowska

Czytaj więcej o: Apel klas 4-6Kalendarium

Sobota, 2017-03-25

Imieniny: Bolka, Cezaryny

Statystyki

  • Odwiedziny: 920588
  • Do końca roku: 281 dni
  • Do wakacji: 90 dni