Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2016/2017

Artykuły

II Wiosenny Mini Playback Show cz.1

2017-04-28

II Wiosenny Mini Playback Show Piosenki m. in. z repertuaru Celin Dion, zespołu Spice Girlls, a także współczesnych artystów, m. in. Natalii Nykiel, Grubsona, Zenka Martyniuka w dniu 24 kwietnia 2016 r. wybrzmiały na scenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu. Szkoła była organizatorem II Konkursu Muzycznego „Mini Playback Show”. Uczniowie walczyli o pamiątkowe statuetki złotego mikrofonu. Liczyły się umiejętności wokalne, sceniczne, choreografia artystów. Występy w dwóch kategoriach klasy: 1-3 i 4-6 kategoriach oceniało jury (w składzie: pani Marzanna Stelmasik, Izabela Borkowska, Joanna Małdrzykowska, Danuta Śliwińska), które nagrodziło najlepsze występy. Uczniowie klas 4-6 wybrali również Nagrodę Publiczności. Tytuł ten przypadł Marcinowi Olczykowi z klasy 6 c za wcielenie się w postać artysty disco polo Zenka Martyniuka w piosence Przez Twe oczy zielone. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Już tradycyjnie nauczyciele zrobili dzieciom niespodziankę i podczas obrad Jury również wcielili się w muzycznych wykonawców: pan Marcin Filozof jako Mrozu, pani Katarzyna Mańkowska jako lady Gaga, pani Marzena Kata jako Tina Turner, pani Iwona Meller jako Kasia Klich i pani Izabela Adamowska jako Kajah. Emocji było wiele. Aż strach pomyśleć co będzie za rok.... Informację przygotowała Marzena Kata

Czytaj więcej o: II Wiosenny Mini Playback Show cz.1

Zbiórka Karmy Wiosna 2017

2017-04-21

Inicjatywa Dla Zwierząt zaprasza dzieci oraz ich opiekunów (rodziców i nauczycieli)do wzięcia udziału w akcji na rzecz Schroniska Dla Zwierząt w Dłużynie Górnej "Zbiórka Karmy Wiosna 2017". Akcja polega na zbiórce darów dla schroniska: karmy suchej i mokrej, dla psów i kotów, karmę specjalistyczną, legowiska smycze, szelki, obroże dla psów, zabawki przeznaczone dla kotów i psów. Akcja trwa do 8 maja. Przyniesione dary składamy w gabinecie nr 5 (duży budynek).

Czytaj więcej o: Zbiórka Karmy Wiosna 2017

Sadzimy drzewka

2017-04-20

"Mamy tylko jedną Ziemię
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas". Florian Plit

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczniowie klas 2d, 3a oraz 5a i 6b wraz z koszykarzami PGE Turów Zgorzelec posadzili drzewka przy ul. Orzeszkowej.

Czytaj więcej o: Sadzimy drzewka

Szkoła w wiosennej szacie

2017-04-11

Wiosenna wycieczka do lasu

2017-04-11

10 kwietnia klasy 4a, 5a oraz klasa 3c wybrały się do Nadleśnictwa Ruszów, aby obserwować budzącą się przyrodę leśną. Była piękna, słoneczna pogoda. Dzieci miały okazję zobaczyć czaple, żuczki oraz żermia  bobrów. Wsłuchiwały się w odgłosy lasu i próbowały szczawik zajęczy. Pan leśniczy zdementował kilka mitów na temat zwierząt leśnych. Uczniowie dowiedzieli się, że wilki wcale nie czyhają na człowieka, ale wręcz go unikają. Następnie dzieci czekała niespodzianka- pieczenie kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu.
Nasz wyjazd odbył się dzięki Stowarzyszeniu „Społecznemu  Komitetowi Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej”. Bardzo dziękujemy panu prezesowi Ryszardowi Laparowskiemu oraz panu Zbigniewowi Kursa.

Czytaj więcej o: Wiosenna wycieczka do lasu

WARSZTATY WIELKANOCNE

2017-04-11

Klasa 2d, wychowawczni Pani Izabela Adamowska

Czytaj więcej o: WARSZTATY WIELKANOCNE

CZEKOLADOWA LEKCJA W KLASIE 4 Bi

2017-04-06

Przy okazji omawiania lektury „Charlie i fabryka czekolady” na języku polskim uczniowie klasy IV bi wraz z panią Elżbietą Górecką tworzyli fantastyczne przepisy na czekoladowe przysmaki, wykazując się niezwykłą kreatywnością. W nagrodę wszyscy mogli napić się gorącej czekolady z bitą śmietaną i podzielić się ogromną mleczną tabliczką w niczym nie ustępującą słodyczom samego pana Wonki. Dziękujemy mamie Weroniki, która podarowała nam pyszną rozpuszczalną czekoladę.

Elżbieta Górecka

Czytaj więcej o: CZEKOLADOWA LEKCJA W KLASIE 4 Bi

Klasa V a poznaje kolejne legendy w ciekawy sposób

2017-04-06

Uczniowie klasy V a od kilku tygodni poznają różne legendy. Ostatnio poznali legendę o złotej kaczce i bardzo chętnie wcielili się w role bohaterów tej opowieści. Rozłożyli piękną scenografię i z ogromnym zaangażowaniem odczytali przygotowany tekst z podziałem na role. Na koniec wyciągnęli najważniejszy wniosek z lekcji: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym.

Elżbieta Górecka

Czytaj więcej o: Klasa V a poznaje kolejne legendy w ciekawy sposób

Kiermasz Wielkanocny

2017-04-06

W niedzielę, 2 kwietnia 2017r. dzięki przychylności i życzliwości ks. Mariana Oleksego w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela miał miejsce kolejny już kiermasz wielkanocny. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas: Weronika Skrzypczyk, Karol Zimnicki, Mikołaj Piotrowski, Małgorzata Mazur, Ania Budnik oraz Roksana Dunicz sprzedawali stroiki, pisanki, baranki oraz inne ozdoby wielkanocne. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla dzieci z naszej Szkoły, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Za udział, pomoc i dobre serce wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Iwona Miklaszewska-Stawowa

Czytaj więcej o: Kiermasz Wielkanocny

WYJAZD NA LODOWISKO KLASY 6C I 5B

2017-04-04

W dniu 22.03.2017 r. odbył się wyjazd na lodowisko. W wyjeździe wzięły udział klasy 6c i 5b. Opiekunami była wychowawczyni klasy 6c-pani Janina Rothkegel oraz wychowawczyni klasy 5b-pani Katarzyna Mańkowska. Zbiórka odbyła się w szkole o godzinie 8:00, została sprawdzona lista obecności i udaliśmy się do autobusu. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się z tej wyprawy. Po przybyciu do celu pani kupiła dla nas zbiorowy bilet, a osoby, które nie posiadały ze sobą łyżew, pożyczyły je w punkcie wypożyczalni i weszliśmy na lodowisko. Gdy wkroczyliśmy na jego płytę, rozpoczęła się super zabawa. Na początku wszyscy jeździli ostrożnie   i rozważnie. Potem zrobiło się wesoło, gdyż jazda nabierała tempa.
       Szybko minął czas jazdy na łyżwach. Po udanej zabawie na lodowisku, musieliśmy już wracać do szkoły. Uważamy, że był to udany wyjazd. Mimo że byliśmy zmarznięci i wyczerpani, nie żałowaliśmy ani jednej chwili spędzonej razem.

 

Czytaj więcej o: WYJAZD NA LODOWISKO KLASY 6C I 5B

Najlepsi recytatorzy z klas IV – VI

2017-04-03

 

Dnia 31 marca w naszej Szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, doskonalenie umiejętności recytatorskich, aktywizowanie miłośników poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, ponieważ uczestnicy wysoko postawili poprzeczkę i decyzja o wyróżnieniach nie była prosta. Jury w składzie: p. Aleksandra Piotrowska, p. Elżbieta Lisiecka,

p. Elżbieta Górecka, p. Agnieszka Łykus i p. Katarzyna Mańkowska wysłuchało mnóstwo pięknych, zabawnych i wzruszających utworów polskich poetów .

Wyłoniono sześciu laureatów, którzy będą reprezentować naszą Szkołę

w Miejskim Konkursie Recytatorskim:

I miejsce – Michał Gajek – kl. IV c

I miejsce – Anna Aftyka – kl. IV d

II miejsce – Anna Budnik – kl. V a

II miejsce – Zuzanna Marciszyn – kl. V b

Najlepsi recytatorzy z klas IV – VI

III miejsce – Bianka Zdanowicz – kl. IV d

III miejsce – Filip Rachwalski – kl. V b

Przyznane zostały także wyróżnienia, które otrzymali Jakub Jaworski z kl. IV d

i Aleks Maciejczyk z kl. IV a.

Czytaj więcej o: Najlepsi recytatorzy z klas IV – VI

Świat liczb

2017-04-03

31 marca 2017r dzieci z klasy 3a i 3e były na współpracy w Niemczech. Wspólnie pracowały i bawiły się wokół tematu Świat liczb. Zajęcia były bardzo ciekawe i wymagające szybkiego liczenia.Okazało się, że liczby w obydwu językach brzmią różnie, ale wyniki są takie sameUśmiech
opiekunki: M. Pinkowicz i D.Klimczak

Czytaj więcej o: Świat liczb

English day

2017-04-03

W konkursie uczestniczyły 3 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu, Szkoła Podstawowa z Zawidowa oraz nasza szkoła. Rozegrano konkurencje drużynowe, ale również indywidualnie oceniano znajomość języka angielskiego. Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce, natomiast 2 miejsce indywidualnie zajął uczeń klasy 6b Oskar Zima, a Julia Marek z klasy 6c zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: English day

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY

2017-04-01

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-VI do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym. Bliższych informacji udziela Pani Janina Rothkegel. Chęć udziału w konkursie należy zgłaszać do 5 kwietnia 2017r. do Pani Rothkegel.
Konkurs zostanie przeprowadzony 25 kwietnia 2017r.

Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY

II Wiosenny Mini Playback Show- eliminacje!

2017-04-01

30 marca 2017r odbyły się eliminacje do II Wiosennego Mini Playback Show. Jury w składzie panie: Ada Burdzy, Danuta Śliwińska, Grażyna Michalik-Wojtukiewicz, Alina Czechowska wysłuchały i oglądnęły aż 35 występów uczniów naszej szkoły. Poziom był bardzo wysoki, na twarzach uczestników widać było wielkie emocje.
Czekamy na was 20 kwietnia 2017r. szykuje się wspaniała zabawa!
Organizator - pani Marzena Kata

Czytaj więcej o: II Wiosenny Mini Playback Show- eliminacje!

Współpraca polsko- niemiecka klasy 4bi

2017-04-01

W wiosennych nastrojach po raz kolejny w tym roku szkolnym spotkali się uczniowie klasy 4bi z kolegami zza Nasy. Wspólnie poznawali nasz kraj. Była praca w grupach, ale również sportowe zabawy na wesoło, na sali gimnastycznej. Takie  wspólne spotkania to najlepsza lekcja języka!

Czytaj więcej o: Współpraca polsko- niemiecka klasy 4bi

Mamy II miejsce!!!

2017-04-01

20 marca 2017r. nasz uczeń Oliwer Basiak z klasy III a uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla dzieci integracyjnych, który odbył się w Wałbrzychu. Tam wyrecytował II miejsce "Księżycowym wierszykiem" Danuty Wawiłow. Gratulujemy sukcesu!
Opiekun Pani Iwona Meller

Czytaj więcej o: Mamy II miejsce!!!

Nasz dom- 4bi

2017-04-01

Uczniowie klasy 4bi, podczas wychowania fizycznego, otrzymali zadanie. Polegało ono na zbudowaniu z kolorowych klocków domu. Inwencja twórcza dzieci przerosła moje oczekiwania. Był kominek, telewizor,sypialnia... Zachwyciła mnie zgodna współpraca uczniów. Wszyscy razem czuli się odpowiedzialni za swoje dzieło i o to chodzi!

Czytaj więcej o: Nasz dom- 4bi

W naszej szkole

2017-04-01

25 marca 2017r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pierwszaki z Ib gościły przyjaciół z Niemiec. Tematem spotkania była wiosna.
Organizator pani Monika Pinkowicz

Czytaj więcej o: W naszej szkole

WARSZTATY WIELKANOCNE W 2D!

2017-04-01

Święta tuż, tuż... pamiętają o tym uczniowie klasy 2d. Wraz z wychowawczynią panią Izabelą Adamczewską zorganizowali w swojej klasie warsztaty wielkanocne. Było wesoło, kolorowo i twórczo. Zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: WARSZTATY WIELKANOCNE W 2D!Kalendarium

Niedziela, 2017-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Statystyki

  • Odwiedziny: 962257
  • Do końca roku: 245 dni
  • Do wakacji: 54 dni