Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2016/2017

Artykuły

KARTA ROWEROWA

2016-10-12

Dnia 10 października 2016 r. w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Wcześniej uczniowie klas V i VI na lekcji zajęć komputerowych przygotowywali się do egzaminu teoretycznego oraz dzięki pani pielęgniarce zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej przystąpili do egzaminu pisemnego z zasad ruchu drogowego.

 Gratulacje

Czytaj więcej o: KARTA ROWEROWA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

2016-10-12

Życzenia i laurki wykonane przez uczniów klasy szóstych na lekcji zajęć komputerowych

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich pracowników naszej szkoły !

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ CHŁOPAKA

2016-10-21

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Najserdeczniejsze życzenia
naszym drogim mężczyznom
i tym małym, i tym dużym,
szczęścia, zdrowia, radości  - składa żeńska  społeczność z naszej szkoły.


                    Historia święta ma swój początek w 1999 roku,

kiedy pierwszy raz obchodzono Dzień Chłopaka na wyspach Trinidad i Tobago

w Ameryce Południowej.
                    Dzień Chłopaka jest obchodzony w wielu krajach na świecie,

 jednak 30 września świętuje się go głównie w Polsce.

 

W naszej szkole również obchodziliśmy to święto.

Ten wyjątkowy dzień został upamiętniony apelem i przedstawieniem

przygotowanym przez uczniów klasy 5b i 5c.
        Największy entuzjazm wzbudził konkurs,

podczas którego nasi Panowie - nauczyciele

musieli wykazać się umiejętnością zaplecenia warkocza.

 


Dziękujemy za wspólną zabawę:)

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA

MARSZ SYBIRAKÓW

2016-10-21

DZIEŃ SYBIRAKAW dniu 16.09.2016 r.

uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą

uczestniczyli w uroczystości

z okazji 77. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę

oraz „Dnia Sybiraka” w 18. rocznicę odsłonięcia Pomnika Sybiraka

na Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu

przed Pomnikiem Orła.

Czytaj więcej o: MARSZ SYBIRAKÓW

Lekcje na basenie

2016-10-22

Raz w tygodniu pakujemy swoje stroje i jedziemy na basen. Tam czeka na nas pani M. Czajkowska i pan P. Wróblewski. Już trzeci rok uczą nas pływać. W trzeciej klasie pływamy na średnim i dużym basenie. Doskonalimy już techniki pływa. To ciekawe lekcje, które wszyscy lubią.          

Czytaj więcej o: Lekcje na basenie

Poznajemy ptaki zamieszkujące teren naszego miasta

2016-10-24

Dnia 20 października 2016 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat „Ptaki zamieszkujące nasze miasta”. W prelekcji uczniowie klasy VI b oraz klasy VI c. Uczniowie dowiedzieli się o życiu nietoperzy, kawki, jaskółki, jerzyka, dymówki, płomykówki, pustułki oraz o zwyczajach ptaszka o bajkowej nazwie Kopciuszek.

Czytaj więcej o: Poznajemy ptaki zamieszkujące teren naszego miasta

Zbieramy karmę dla zwierząt

2016-10-25

Uczniowie naszej szkoły są wrażliwi na krzywdę i potrzeby zwierząt. Zorganizowali więc zbiórkę karmy dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Dłużynie Górnej. W imieniu organizatorów, bardzo dziękujemy za przyłączenie się do tej szlachetnej akcji. Zwierzęta na pewno są szczęśliwe!

Czytaj więcej o: Zbieramy karmę dla zwierząt

Liście dla naszej Pani!

2016-11-05

Podczas jesiennego spaceru uczniowie klasy 2 d zrobili dla swojej Pani niespodziankę :)

Czytaj więcej o: Liście dla naszej Pani!

Jesteśmy małymi kucharzami!

2016-11-05

To był wspaniały dzień, uczniowie klasy 3e postanowili zostać małymi kucharzami. Dzieci przygotwały pyszne i pomysłowe kanapki. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej o: Jesteśmy małymi kucharzami!

Pamiętamy- Co dla mnie znaczy Polska?

2016-11-11

10 listpoda 2016 r. w naszej szkole odbyły sie uroczyste apele klas I-III i IV-VI poświęcone najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apele z okazji Święta Niepodległości w jego 98 rocznicę przygotowali uczniowie i nauczyciele. Na początku uczestnicy koła teatralnego pod kierunkiem pani Elżbiety Góreckiej przygotowali lekcję patriotyczną podczas,  której próbowali odpowiedzieć na pytanie- Co znaczy dla mnie Polska? Następnie uczennice koła muzycznego pod kierunkiem pani Izabeli Borkowskiej zaśpiewały piękne pieśni patriotyczne. Tegoroczną niespodzianką było klasowe śpiewanie pieśni patriotycznych przez uczniów klas IV-VI.
Pani  Dyrektor Jadwiga Barbara Buciuto podziękowała organizatorom za wspaniałą i w prosty sposób przekazaną wiedzę dotyczącą historii naszej Ojczyzny. Pochwaliła też uczniów, którzy zachowali się godnie podczas uroczystości.
Dziękujemy organizatorom pani Beacie Burdzy, pani Izabeli Borkowskiej, pani Izabeli Adamowskiej, pani Joannie Małdrzykowskiej, panu Marcinowi Filozofowi oraz społeczności szkolnej.

Czytaj więcej o: Pamiętamy- Co dla mnie znaczy Polska?

Zabawa Andrzejkowa

2016-11-28

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień zabaw, połączony z tańcem. W ten niezwykły czas, 24 listopada 2016 r., uczniowie klas IV – VI   Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu udali się do Plazy, gdzie uczestniczyli   w dyskotece.
Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Byli zmęczeni, ale zadowoleni. Już kolejny raz zabawa okazała się  dla wszystkich wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

 

Katarzyna Mańkowska

Czytaj więcej o: Zabawa Andrzejkowa

Dzień Pracownika Socjalnego

2016-12-01

Pamiętaliśmy również o pracownikach domu i zbliżającym się Dniu Pracownika Socjalnego, który przypada na 21 listopada. Na ręce pani Renaty Rosiejak - kierownika zespołu opiekuńczo- terapeutycznego złożyliśmy życzenia oraz symboliczne fiołki od grona pedagogicznego, pracowników szkoły i całej społeczności uczniowskiej.
Serdecznie dziękujemy za życzliwe i ciepłe przyjęcie nas na w placówce.

Czytaj więcej o: Dzień Pracownika Socjalnego

Pamiętamy!

2017-03-01

Karma dla zwierząt

2017-05-23

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 1 edycji akcji “Zbiórka Karmy Wiosna 2017” na rzecz Schroniska Dla Zwierząt Małych i Dużych w Dłużynie Górnej. Karmę przelicza się na punkty, nasza szkoła zebrała aż 755,8 punktów. Brawo za wielkie serce! Akcje koordynowała pani Janina Rothkegel.

Czytaj więcej o: Karma dla zwierząt

Spotkanie z górnikiem

2016-12-05

2 grudnia 2016r. klasę 3c odwiedził  pan górnik Łukasz Rebiger. Do tego spotkania dzieci długo się przygotowywały. Podczas zajęć poznały skarby Ziemi, oglądnęły prezentację multimedialną związną z pracą w kopalni,  a także wykonały  węglem pięknę prace plastyczne. Pan górnik przybliżył uczniom pracę w kopalni odkrywkowej. Dzieci  z zainteresowaniem słuchały legendy o Świętej Barbarze, która jest patronką górników. Następnie pan Rebiger zaprezentował galowy strój górniczy. Za wspaniałą lekcję dzieci podziękowały własnoręcznie wykonanymi laurkami. Pan górnik przygotował niespodziankę. Uczniowie otrzymali słodyczne, notesy oraz długopisy. Bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej o: Spotkanie z górnikiem

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

2016-12-05

Karnawał tuż, tuż

2017-02-04

Karnawał trwa. Nasze Świetliczki do balu karnawałowego są gotowe!

Czytaj więcej o: Karnawał tuż, tuż

Życzenia świąteczne

2017-04-11

Festyn Mikołajkowy

2016-12-09

Festyn Mikołajkowy

Tradycyjnie 6 grudnia odbył się w naszej szkole Festyn Mikołajkowy.  Już od rana czuło się magiczną atmosferę. Prawie wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w biało-czerwonych mikołajkowych strojach, a pięknie przyozdobiona sala gimnastyczna przypominała krainę Świętego Mikołaja. O godz. 8:30 na uroczystym apelu w sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć swoich nauczycieli w nietypowych rolach. Tym razem bowiem to oni odegrali przedstawienie Mikołajkowe. Po apelu wszyscy wzięli udział w Festynie Mikołajkowym.  

LINK DO ZDJĘĆ-  POBIERZ        lub   https://drive.google.com/drive/folders/0ByN_XMFFR5O8OFdGNkN1UDYyZE0      

 

To był niezapomniany dzień.

Katarzyna Mańkowska

Czytaj więcej o: Festyn Mikołajkowy

Koncert Kolęd i Pastorałek

2016-12-26

Wspólne śpiewanie raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia, w związku z tym 22 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek. Każda klasa,  przy akompaniamencie Pani Izabeli Borkowskiej, wykonała jeden świąteczny utwór.  Było poruszająco, a świąteczne dekoracje przybliżały atmosferą świąt. Celem nadrzędnym koncertu było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się w tak licznym gronie.
Wspólne kolędowanie dzieci i dorosłych było dla wszystkich niezwykłym  i pięknym doświadczeniem. Wyzwalało pozytywne emocje, wprowadzało  w świąt, na które szczególnie czekają dzieci.
Wspólne kolędowanie poprzedził występ uczniów z klasy 5b i 5c przygotowany                                            Panią Katarzynę Mańkowską.

K. Mańkowska

 

Czytaj więcej o: Koncert Kolęd i PastorałekKalendarium

Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 154