Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2016/2017

Artykuły

"ALFA" w SP2

2017-02-17

W ostatni dzień przed feriami w dniu 10.02.2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia  z  funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu  w ramach programu „ALFA”.                     
W spotkaniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas 6.  Program ukierunkowany jest na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.
Policjant  prowadzący zajęcia poruszał zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa, właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia.  W czasie spotkania prowadzący  wykorzystywał opracowane specjalnie dla tego programu materiały dydaktyczne.
Uczniowie przyswajali wiedzę dotyczącą reagowania w sytuacjach m.in. w czasie, gdy usłyszą strzały, czy też w sytuacji zauważenia podejrzanego pakunku.
Na zakończenie spotkania, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przypominał również o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj więcej o: "ALFA" w SP2

Wizyta w straży pożarnej klasy 2d

2017-02-14

W związku z tematyką zajęć przypadającą w lutym i dotyczącą bezpieczeństwa, służb ratowniczych wybraliśmy się na spotkanie ze strażakami. Uczestniczyliśmy w prelekcji, pokazach, sytuacjach symulacyjnych, instruktażach, grach i zabawach, zwiedzaliśmy placówkę od wewnątrz, obejrzeliśmy cały zasób sprzętu wykorzystywanego podczas rozmaitych akcji ratowniczych. Na naszych oczach służby wyjeżdżały do pomocy i zabezpieczeniu rzeki Nysy przed wyciekiem ropy naftowej. Otrzymaliśmy dyplomy i wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej o: Wizyta w straży pożarnej klasy 2d

Bal karnawałowy klas 1-3

2017-02-09

I dzisiaj również w naszej szkole sala gimnastyczna zamieniła się   w zaczarowaną krainę – tym razem pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadzili nauczyciele oraz zaprzyjaźniona ze szkołą wolontariuszka pani Renata Mikołajczyk.  Od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci  do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewywały tegoroczne muzyczne hity  i wykonywały poznane układy taneczne. Podczas imprezy odbywały się także „konkursy z bajką w tle”, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. W trakcie balu wyłoniono Króla i Królową Balu, Karnawałowego Mistrza Parkietu, wręczono karnawałowe maski za najciekawsze balowe przebranie. Emocji było wiele… Wielką niespodzianką była loteria fantowa pn. Karnawałowa Draka – Kto wylosuje Pluszaka? Trzy pluszowe zwierzątka znalazły swoich właścicieli właśnie na dzisiejszym balu.  Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

link do galerii zdjęć  https://dysk.onet.pl/link/UoOdR#

 

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy klas 1-3

Kapeluszowy Bal Karnawałowy

2017-02-08

W dniu 8 lutego 2017 r. w środowe przedpołudnie odbył się w naszej szkole tak długo oczekiwany przez uczniów klas 4-6  Kapeluszowy Bal Karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową krainę za sprawą oryginalnych kapeluszy, kapelutków, kapelusików, które były motywem przewodnim tegorocznego balu.
Przy dźwiękach skocznej muzyki i i hitów „na czasie”dzieci z wielką radością bawiły się z zaproszonymi gośćmi – uczniami z Gimnazjum w Leśnej, którzy wcieli się w rolę profesjonalnych animatorów. Występy artystyczno- sportowe w ich wykonaniu za każdym razem wzbudzały ogromne zainteresowanie i aplauz publiczności.  Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły wszystkich tancerzy. Podczas balu wyłoniono Karnawałowych Mistrzów Parkietu, przyznano wyróżnienia najlepszym tancerzom oraz wręczono dyplomy za najbardziej oryginalne kapelusze- wygrały dwa, te samodzielnie przygotowane – ze słomy i kart do gry. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom balu dziękujemy wyśmienitą,wspólną zabawę.

zdjęcia https://dysk.onet.pl/link/rn74E

Czytaj więcej o: Kapeluszowy Bal Karnawałowy

Nasze Świetliczaki

2017-02-03

Na naszej świetlicy gwarno i wesoło. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne. Co potrafią wyczarować zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: Nasze Świetliczaki

My się zimy nie boimy ;) Wychowanie fizyczne na dworze!

2017-02-02

Apel klas 4-6

2017-01-30

Dnia 27 stycznia br uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w apelu podsumowującym pracę w pierwszym semestrze.
Na początku poznaliśmy wyniki szkolnej LIGI KLAS.

I miejsce zajęła klasa 5a i 5b

II miejsce klasa 6b

III miejsce klasa 6c

 Następnie zostali wyczytani uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Poznaliśmy też najlepszych czytelników biblioteki szkolnej w I półroczu.

I miejsce zajęła Kamila Rędzia (kl. 5b)

II miejsce Szymon Gałkowski (kl. 4c)

III miejsce Natalia Piasecka (kl. 4b) i Karolina Biniasz (kl. 4d).

Apel uświetnił wysęp laureatek Konkursu Piosenki Obcojęzycznej oraz krótkie przedstawienie grupy „Szuflada” dotyczące bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

K. Mańkowska

Czytaj więcej o: Apel klas 4-6

Podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2016/2017 klas 1-3

2017-01-29

W dniu 27 stycznia 2017r. odbył się apel klas 1-3, podsumowujący pracę w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017. Pani Danuta Konieczna przedstawiła wyniki Super Ligi. I miejsce zajęła klasa 2c, II miejsce klasa 2a, III miejsce zajęły klasy Ia oraz 2b. Laureaci otrzymali słodkie niespodzianki. Następnie  wyróżniono najlepszych czytelników klas 1-3. I miejsce zajęła uczennica klasy IIId Marta Pękala, II miejsce uczeń klasy IIc Damian Chodorowski, III miejsce uczennica klasy Ia Estera Rec, IV miejsce uczennica klasy IIIa Julia Bołądź. Pani dyrektor Jadwiga Barbara Buciuto pogratulowała wszystkim wyróżnionym w konkursach i nauce. Życzyła bezpiecznych ferii i sukcesów w dalszej pracy. Grupa teatralna "Szuflada"pod opieką pani Marzeny Katy, przygotowała przedstawienie, którego tematem były bezpieczne ferie. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę "Biały walczyk". Teraz już oczekujemy na ostatni dzwonek przed feriami.

Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2016/2017 klas 1-3Kalendarium

Czwartek, 2017-02-23

Imieniny: Damiana, Romana

Statystyki

  • Odwiedziny: 879587
  • Do końca roku: 311 dni
  • Do wakacji: 120 dni