Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2016/2017

Artykuły

Apel klas 1-2 z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

2017-06-24

Dnia 22 czerwca 2017 roku zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017. Z uśmiechami i radością nastąpiło wręczenie nagród najlepszym uczniom naszej szkoły. Nie brakowało też łez kręcących się w oczach dających się zauważyć na twarzach rodziców, babć i dziadków. W tych chwilach czuliśmy obecność Przyjaciół Szkoły, którzy wpisali się w pamięć tego roku szkolnego. Po zaprezentowaniu melodyjnych piosenek przez klasy pierwsze i drugie wszyscy rozeszliśmy się do klas szkolnych z uczniowskim oczekiwaniem na przyjście upragnionych wakacji oraz prezentami i dyplomami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo tego dnia w tej podniosłej i ważnej dla dzieci uroczystości oraz wsparcie nas duchowo, mentalnie i fizycznie własną osobą. Życzymy cudownych wakacji.

Czytaj więcej o: Apel klas 1-2 z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

LEŚNY TURNIEJ

2017-06-16

7 czerwca 2017r. odbył się ostatni etap a zarazem finał Powiatowego Konkursu Przyrodniczego ”Leśny Turniej”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6c Julia Marek, Alicja Holy i Małgorzata Mazur. Dziewczęta zajęły grupowo 2 miejsce. Opiekunem naszych finalistek była pani Marzanna Stelmasik. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: LEŚNY TURNIEJ

MINI EURO- ZGORZELEC 2017- FESTYN RODZINNY

2017-06-08

Podczas Mini Euro- Zgorzelec 2017 odbył się tradycyjnie Festyn Rodzinny. Przygotowany przez rodziców, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły. Było wiele atrakcji, z których chętnie korzystały dzieci. Salon piękności, gdzie można było pomalować twarz oraz studio tatuażu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, balony, bańki wodne, dmuchany zamek, strefa tańca i muzyki. Nie zawiodła staż pożarna, która spisała się na 5! Były lody, kawiarenka z pysznymi ciastami, koktajle mleczne, kiełbaski z grilla oraz pyszne bezalkoholowe drinki, które sporządzał Karol Wojdyła i Rafał Piżewicz Vertigo Jazz Club&Restaurant. Podczas pokazu sztuki barmańskiej Pan Karol przygotował specjalnego drinka dla Pani Dyrektor. Dziękujemy wspaniałym Rodzicom za pomoc w organizacji festynu. Uśmiechnięte buźki naszych dzieci na zdjęciach będą najlepszym podziękowaniemUśmiech

Czytaj więcej o: MINI EURO- ZGORZELEC 2017- FESTYN RODZINNY

Piknik Edukacyjny z okazji Dnia Dziecka

2017-06-05

2 czerwca uczniowie klasy 3e wzięli udział w Edukacyjnym Pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez pracowników Elektrowni Turów. Dzieci najpierw obejrzały film przedstawiający historię elektrowni i dowiedziały się skąd się bierze prąd. Następnie mogły wspólnie z animatorami bawić się przy wielu stanowiskach i korzystać z różnych atrakcji. Były kule, klocki, tańce, zjeżdżalnia malowanie buziek. Gospodarze przygotowali także poczęstunek i prezenty. Dziękujemy bardzo za zaproszenie! I gratulujemy pięknego jubileuszu!
Opiekunowie: Beata Burdzy i Grażyna Michalik-Wojtukiewicz

Czytaj więcej o: Piknik Edukacyjny z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka w 3c

2017-06-04

Takie dni dzieci najbardziej lubią. Zamiast książek i przyborów szkolnych uczniowie przynieśli produkty na koktajle owocowe, które następnie zrobili. Był to również dzień małych artystów, którzy różnymi technikami wykonywali prace plastyczne na dowolny temat. Na koniec dnia była słodka niespodzianka-LODY!- od rodziców Uśmiech

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w 3c

Brawo Sandra!

2017-06-04

Dzień Matki w 2a

2017-05-29

26 maja to wyjątkowy dzień w roku- Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci z klasy 2 a przygotowały dla swoich mam niespodzianki-laurki z wierszykami i kolorowe obrazki z kwiatami. Na dużym serduszku przykleiły karteczki, na których wyraziły wdzięczność dla swojej Mamy. Dzieci podziękowały za życie, miłość, troskę, cierpliwość, wspólnie spędzony czas, pomoc przy odrabianiu lekcji, naukę czytania, naukę jazdy na rolkach, wspólną zabawę…

Czytaj więcej o: Dzień Matki w 2a

70-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu

2017-05-17

Super Amelka!

2017-05-16

10 maja drużyna w składzie: Amelia Szulc, Joanna Ilnicka oraz Dominika Rec, reprezentowała w naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym. Dziewczyny spisały się na medal. Amelka Szulc zajęła trzecie miejsce! - Brawo!

Czytaj więcej o: Super Amelka!

Egzamin na kartę rowerową

2017-05-16

Egzamin teoretyczny uczniowie naszej szkoły zdali śpiewająco. Dziś przyszedł czas na egzamin praktyczny.

Czytaj więcej o: Egzamin na kartę rowerową

Misje Święte

2017-05-16

W dniach ood 8 do 10 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Misjach Świętych w Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu.

Czytaj więcej o: Misje Święte

Apele z okazji święta szkoły

2017-05-16

11 maja 2017r. odbyły się apele klas 1-3 i klas 4-6. Zapraszamy do fotorelacji!

Czytaj więcej o: Apele z okazji święta szkoły

Wystawa zdjęć- podróż w czasie

2017-05-16

Zapraszamy na podróż  w czasie. Wystawa okolicznościowa znajduje się w łączniku między salą gimnastyczną a dużym budynkiem. Ekspozycja znajduje się również w wejściu oraz na parterze  dużego budynku.

Czytaj więcej o: Wystawa zdjęć- podróż w czasie

Uczniowie naszej szkoły na przestrzeni lat

2017-05-16

Konkurs plastyczny " Moja szkoła"

2017-05-16

Podczas uroczystości 70- lecia Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  w Zgorzelcu, wyłoniono laureatów Szkolnego Konkursu " Moja szkoła". Nagrody otrzymali: Jan Kasza, Lena Spalik, Jakub Wolanin oraz Wiktor Lisakowski.

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny " Moja szkoła"

70-lecie naszej szkoły!

2017-05-15

12 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu, obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali uroczystą galę, na którą przybyło wielu znamienitych gości, m.in. wiceburmistrz miasta Zgorzelec Radosław Baranowski, wicestarosta Mariusz Wieczorek, naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Gminy Zgorzelec pani Małgorzata Dzięcielska, ksiądz kanonik Maciej Wesołowski - dziekan dekanatu Zgorzelec, ksiądz kanonik Marian Oleksy- proboszcz Parafii p.w. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu oraz ksiądz Sławomir Lewandowski- proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Swoją obecnością zaszczycili nas również dyrektorzy zgorzeleckich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, prezesi zgorzeleckich zakładów pracy i organizacji charytatywnych, a także rodzice, absolwenci oraz byli pracownicy szkoły. Obchody jubileuszu rozpoczęła przemówieniem dyrektor szkoły Jadwiga Buciuto, która serdecznie i ciepło powitała przybyłych na jubileusz 70-lecia Szkoły i zaprosiła wszystkich obecnych do udziału w uroczystej akademii. Następnie były przemówienia gości, życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki. Nagrodzono laureatów konkursów, których tematem była nasza szkoła. W konkursie plastycznym nagrody otrzymali: Jan Kasza, Lena Spalik, Jakub Wolanin oraz Wiktor Lisakowski. Laureatami konkursu poetyckiego byli: Cyprian Sawicki, Anna Budnik oraz Aleksandra Burda. Był również czas na wspomnienia byłych dyrektorów szkoły, pani Jolanty Rybotyckiej oraz pan Andrzej Krasowski. Pani Iwona Meller, przybliżyła nam sylwetkę pierwszej absolwentki naszej szkoły pani Erny  Wilim.
Następnie rozpoczęła się druga część uroczystej gali, na której zgromadzeni goście obejrzeli wspaniały program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Specjalnie na ten piękny jubileusz swoje siły połączyły trzy grupy teatralne działające w szkole: Teatr Szkolny „Szuflada”, Teatr Szkolny „Z klasą”, Teatr Nauczycieli „Ferwor”, aby wprowadzić gości w magiczny świat wspomnień i wzruszeń. Jednak nim nasi aktorzy przenieśli gości do przeszłości pan Piotr Zubrzycki przybliżył nam realia danego okresu (szkoła po wojnie, szkoła w PRL-u, szkoła dziś) nawiązując do faktów z kart historii i życia naszej szkoły. Godna podkreślenia była gra aktorska. Pomimo, że uczniowie i nauczyciele stanęli przed nie lada wyzwaniem sprostali mu w sposób imponujący. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem gości jak i byłych absolwentów. Skłonił do refleksji i zadumy nad tym wszystkim co bezpowrotnie minęło, ale przecież odcisnęło trwały ślad w ich sercach. Uroczystość przeplatana była piosenkami szkolnego zespołu wokalnego przywołującymi czar wspomnień. Nie zabrakło też sentymentalnej podróży do przeszłości, w postaci zdjęć z dawnych lat, umieszczonymi w galeriach, rozmieszczonych w różnych częściach budynku. Galę zakończono przepiękną piosenką finałową pt. Księga życia pani Aleksandry Kotłowskiej (nauczyciela ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Społecznego nr 1 w Wejherowie). I tym razem swoje siły również połączyły dzieci, nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły, aby w przepięknym wykonaniu zakończyć tę jubileuszową akademię. Całej uroczystości przyświecało hasło św. Augusta z Hippony Zrozum człowieku jak wiele znaczysz...

Czytaj więcej o: 70-lecie naszej szkoły!

Koncert muzyczny

2017-05-08

8 maja uczniowie zgorzeleckiej dwójki udali się na niezwykły koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Artyści, którzy przed nimi wystąpili to koleżanki i koledzy ze szkolnych ławek. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Koncert muzyczny

Tańcowała igła z nitką...

2017-05-02

Na chwilę sala lekcyjna 3c zamieniła się w warsztat krawiecki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem szyli maskotki. Jestem z nich bardzo dumna, zobaczcie sami!
Grażyna Michalik-Wojtukiewicz

Czytaj więcej o: Tańcowała igła z nitką...

II Wiosenny Mini Playback Show cz.1

2017-04-28

II Wiosenny Mini Playback Show Piosenki m. in. z repertuaru Celin Dion, zespołu Spice Girlls, a także współczesnych artystów, m. in. Natalii Nykiel, Grubsona, Zenka Martyniuka w dniu 24 kwietnia 2016 r. wybrzmiały na scenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu. Szkoła była organizatorem II Konkursu Muzycznego „Mini Playback Show”. Uczniowie walczyli o pamiątkowe statuetki złotego mikrofonu. Liczyły się umiejętności wokalne, sceniczne, choreografia artystów. Występy w dwóch kategoriach klasy: 1-3 i 4-6 kategoriach oceniało jury (w składzie: pani Marzanna Stelmasik, Izabela Borkowska, Joanna Małdrzykowska, Danuta Śliwińska), które nagrodziło najlepsze występy. Uczniowie klas 4-6 wybrali również Nagrodę Publiczności. Tytuł ten przypadł Marcinowi Olczykowi z klasy 6 c za wcielenie się w postać artysty disco polo Zenka Martyniuka w piosence Przez Twe oczy zielone. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Już tradycyjnie nauczyciele zrobili dzieciom niespodziankę i podczas obrad Jury również wcielili się w muzycznych wykonawców: pan Marcin Filozof jako Mrozu, pani Katarzyna Mańkowska jako lady Gaga, pani Marzena Kata jako Tina Turner, pani Iwona Meller jako Kasia Klich i pani Izabela Adamowska jako Kajah. Emocji było wiele. Aż strach pomyśleć co będzie za rok.... Informację przygotowała Marzena Kata

Czytaj więcej o: II Wiosenny Mini Playback Show cz.1

Zbiórka Karmy Wiosna 2017

2017-04-21

Inicjatywa Dla Zwierząt zaprasza dzieci oraz ich opiekunów (rodziców i nauczycieli)do wzięcia udziału w akcji na rzecz Schroniska Dla Zwierząt w Dłużynie Górnej "Zbiórka Karmy Wiosna 2017". Akcja polega na zbiórce darów dla schroniska: karmy suchej i mokrej, dla psów i kotów, karmę specjalistyczną, legowiska smycze, szelki, obroże dla psów, zabawki przeznaczone dla kotów i psów. Akcja trwa do 8 maja. Przyniesione dary składamy w gabinecie nr 5 (duży budynek).

Czytaj więcej o: Zbiórka Karmy Wiosna 2017Kalendarium

Sobota, 2017-08-19

Imieniny: Emilii, Julinana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1090165
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!