Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2018/2019

Artykuły

FESTYN "MIKOŁAKI NA WESOŁO"

2018-12-06

     Dnia 6 grudnia 2018 r. w szkole przy ul. Reymonta odbył się festyn pt. „Mikołajki na sportowo”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-V.

    Imprezę rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły, zakończone spotkaniem z Mikołajem i rozdaniem wspaniałych prezentów. Kolejnym punktem imprezy były zawody sportowe, w których uczestniczyli przedstawiciele klas I-III. Wśród zabaw sportowych było: ubieranie Mikołaja, zaprzęgi reniferów i pakowanie prezentów.

     Po zabawach sportowych na uczniów czekały kolejne atrakcje:

- loteria fantowa,
- słodka kawiarenka,
- dekorowanie pierników,
- projektowanie własnych kartek świątecznych,
- salon piękności.
 
    Wszystkim atrakcjom towarzyszyły zabawy przy muzyce.

Iwona Makowska-Rybak

Czytaj więcej o: FESTYN "MIKOŁAKI NA WESOŁO"

Andrzejki w klasie IB

2018-12-06

    Andrzejki to zakorzeniony w polskiej tradycji wieczór wróżb i magii. W tym dniu uczniowie klasy IB postanowili wspólnie przybliżyć sobie tajemnice przyszłości. Przy stolikach „wróżki” odkrywały sekrety zapisane w czerwonych sercach, kubkach, jabłkach, pudełku marzeń  i płonącej świecy. Na osłodę mamy pierwszaków przygotowały słodki poczęstunek.

    Jesteśmy ciekawi, ile z tych wróżb okaże się prawdą… :-)

 

 Danuta Konieczna

 

Czytaj więcej o: Andrzejki w klasie IB

Godzina wychowawcza w klasie 4a

2018-11-11

    Dnia 08.11.2018 r., na godzinie wychowawczej, klasa 4a kolorowała duży plakat nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Plakat podzielony był na 12 części, które uczniowie musieli połączyć, skleić i powiesić w swojej klasie. Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w zadaniu i wykonali je celująco.

 

Paulina Gierwatowska

Czytaj więcej o: Godzina wychowawcza w klasie 4a

Praktyczna lekcja biologii

2018-10-20

     12 października 2018 r. klasa 3d, wraz z wychowawcą,          Panią Krystyną Pogłodek, udała się na lekcję biologii do Zakładu Uzdatniania Wody przy ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu.

      Zakład ten został zaprojektowany, wraz z ujęciem wody podziemnej, w 1968 roku, a jego budowa została zakończona w 1972 r.          Zaopatruje w wodę miasto Zgorzelec, częściowo wieś Tylice               oraz Koźmin.   

      Podczas pobytu zostaliśmy zapoznani z nowoczesnym systemem monitoringu, działającym w tym zakładzie, a opartym na systemie monitoringu czystości wody z wykorzystaniem mięczaka – skójki zaostrzonej (UNIO TUMIDUS). Jest to gatunek stosunkowo często spotykany w krajowych wodach słodkich. Organizmy te szybko reagują na zmiany w środowisku wodnym – zwierzęta te są kilkaset razy bardziej wrażliwe niż organizm człowieka, dlatego znakomicie nadają się jako bioindykatory czystości wody.

      Pracownicy zakładu przyjęli nas bardzo miło i sympatycznie.

     Każdy uczestnik otrzymał wodę, napoje, cukierki, kalendarze ścienne i biurowe.

 

Wychowawca klasy: Krystyna Pogłódek

 

 

 

Czytaj więcej o: Praktyczna lekcja biologii

Europejski Dzień Języków Obcych

2018-09-26

Dnia 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Dzięki wspaniałej pracy naszych uczniów w szkole przy ul. Orzeszkowej można było podziwiać plakaty językowe przedstawiające różne kraje europejskie. Na ścianach wisiały słowniki obrazkowe w różnych językach, które wykonali uczniowie. Na długiej przerwie w tle włoskiej i francuskiej muzyki szczęśliwcy mieli możliwość spróbować europejskich przysmaków: bawarskich bajgli z masełkiem, francuskich rogalików lub przepysznej włoskiej pizzy która specjalnie na ten dzień przygotował uczeń klasy 7 c Szymon Stefaniak.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków ObcychKalendarium

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 137