Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2018/2019

Artykuły

Czytamy!

2018-10-14

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" . Rodzice uczniów klasy 1c wspierają tą inicjatywę, czytając dzieciom. Dziękujemy!

Czytaj więcej o: Czytamy!

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

2018-10-14

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, to okazja do wyrażenia pamięci i złożenia podziękowań dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. O tym święcie nie zapomnieli uczniowie naszej szkoły, którzy w odświętnych strojach wzięli liczny udział w uroczystej akademii przygotowanej przez nowo wybrany „mały” Samorząd Uczniowski, pod czujną opieką p. Elżbiety Iwanowskiej. Na ręce Dyrektor SP 2 – p. Kingi Chudej-Jaworskiej uczniowie przekazali wiązankę kwiatów wraz z życzeniami dla wszystkich nauczycieli pracujących w szkole. Dzieci nie zapomniały także o naszej pielęgniarce – p. Bożenie Rożek oraz o wszystkich pracownikach obsługi, którzy dbają o czysty i estetyczny wygląd szkoły. Na zakończenie odbyła się krótka część artystyczna, były wiersze i piosenki w oprawie muzycznej, przygotowanej przez p. Izabelę Borkowską. Szczególne podziękowania należą się p. Dorocie Bieleckiej za przepiękną dekorację. Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej o: APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

ZMIEŃ SZKOLNĄ TOALETĘ WE WZOROWĄ ŁAZIENKĘ!

2018-10-09

Miejsce, w którym każdy chce czuć się komfortowo, do którego powinien mieć swobodny dostęp i móc z niego korzystać bez skrępowania. Czysta, funkcjonalna, wygodna, przystosowana  do wieku i potrzeb, estetyczna – tak powinna wyglądać wzorowa łazienka.

            Niestety, te znajdujące się w polskich szkołach często są dalekie od ideału. Dlatego już po raz kolejny rusza program „Wzorowa Łazienka”, którego inicjatorem jest marka Domestos.  Celem akcji jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Również i my chcemy zawalczyć o generalny remont szkolnej toalety w budynku przy ul. Reymonta o wartości 30000 zł.

 

JAK TO ZROBIĆ?

MOŻNA GŁOSOWAĆ NA TRZY SPOSOBY:

1) Trzeba wejść na stronę www.wzorowalazienka.pl i postępować zgodnie z wybraną instrukcją (kliknij GŁOSUJ).

2) 1 PARAGON = 20 PUNKTÓW
Wystarczy kupić dowolny produkt marki Domestos, zachować paragon, wejść na stronę i w sekcji „Głosuj” podać dane z paragonu oraz załączyć jego zdjęcie. Nie ma limitów w głosowaniu z paragonami. Nie ma znaczenia liczba produktów marki Domestos na paragonie. Każdy unikalny paragon, to 20 punktów dla szkoły.

3) 100 PUNKTÓW W GRZE = 1 PUNKT
Zdobywanie głosów z gry odbywa się poprzez aplikację mobilną dostępną na telefony komórkowe z systemem android i iOS. Aby oddać głos za pomocą gry, należy pobrać aplikację na swój telefon, wybrać w niej zarejestrowaną szkołę, na którą chce się oddać głos i zagrać w grę. Każde 100 punktów zdobyte w grze to 1 punkt dla wybranej szkoły.

 

 

KAŻDY Z WAS MOŻE WŁĄCZYĆ SIĘ DO TEJ AKCJI I POMÓC NASZEJ SZKOLE OSIĄGNĄĆ ZAŁOŻONY CEL!

Czytaj więcej o: ZMIEŃ SZKOLNĄ TOALETĘ WE WZOROWĄ ŁAZIENKĘ!

Czytamy!

2018-10-07
Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", który inspiruje dzieci do czytania.
4 października 2018 był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tą inicjatywę zaangażowali się rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy!
Czytaj więcej o: Czytamy!

Europejski Dzień Języków Obcych

2018-09-26

Dnia 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Dzięki wspaniałej pracy naszych uczniów w szkole przy ul. Orzeszkowej można było podziwiać plakaty językowe przedstawiające różne kraje europejskie. Na ścianach wisiały słowniki obrazkowe w różnych językach, które wykonali uczniowie. Na długiej przerwie w tle włoskiej i francuskiej muzyki szczęśliwcy mieli możliwość spróbować europejskich przysmaków: bawarskich bajgli z masełkiem, francuskich rogalików lub przepysznej włoskiej pizzy która specjalnie na ten dzień przygotował uczeń klasy 7 c Szymon Stefaniak.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków Obcych

W Zgorzelcu bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

2018-09-25

do  pobrania        

24 września 2018

WPWZ.0544.266.2018.DW Zmiany w bezpłatnych i ulgowych przejazdach

Od 27 września br. rozszerzeniu ulega zakres bezpłatnych i ulgowych przejazdów liniami 1, 2S  i 3 w komunikacji miejskiej na terenie Zgorzelca. Od tego dnia także dzieci od 4 roku życia do rozpoczęcia nauki, a także dzieci i młodzież ucząca się, będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów zgorzelecką komunikacją miejską. Ponadto honorowi dawcy krwi zyskali uprawnienia do zakupu jednorazowego biletu ulgowego. Dokonano także korekty cen biletów poprzez zlikwidowanie zależności wysokości opłaty od długości trasy przejazdu oraz zaokrąglono ceny biletów ulgowych. Podstawą do wprowadzenia zmian jest podjęta z inicjatywy Burmistrza Zgorzelca Uchwała Rady Miasta Zgorzelec nr 408/2018 z dnia 28 sierpnia 2018r. zmieniająca wcześniejszą uchwałę w sprawie taryfy opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta Zgorzelec. Treść uchwały dostępna tutaj.

 Zmiany w bezpłatnych i ulgowych przejazdach  transportem publicznym w Zgorzelcu – pytania i odpowiedzi

1.       Od kiedy zwiększa się zakres uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów?

Zakres bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską w Zgorzelcu zostaje rozszerzony od dnia
27 września 2018r.

2.      Kto mógł do tej pory skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską?

Były to:

- osoby, które ukończyły 70 rok życia

-  dzieci w wieku do 4 roku życia

- osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz ich opiekunowie

- dzieci i młodzież dotknięta inwalidztwem lub niepełnosprawna objęta kształceniem specjalnym oraz ich opiekunowie

- ociemniali oraz ich przewodnicy

- członkowie Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę

- osoby represjonowane z powodów politycznych oraz działacze opozycji antykomunistycznej

3. Kto dodatkowo będzie mógł korzystać z bezpłatnych przejazdów od 27 września 2018 r.?

Będą to:

- dzieci od 4 roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

- uczniowie szkół krajowych i zagranicznych do ukończenia 22 roku życia

- studenci szkół wyższych do ukończenia 26 roku życia

4. Jakie dokumenty będą uprawniać do bezpłatnych przejazdów nowe grupy nimi objęte?

- dzieci – urzędowy dokument stwierdzający wiek dziecka

- uczniowie – ważna legitymacja szkolna określająca tożsamość i wiek

- studenci  – ważna legitymacja studencka

5. Kto mógł do tej pory skorzystać  z uprawnienia do zakupu jednorazowego biletu ulgowego?

Byli to:

- emeryci do ukończenia 70 roku życia

- renciści do ukończenia 70 roku życia

- osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym i lekkim do ukończenia 70 roku życia

- kombatanci

6. Kto dodatkowo będzie mógł korzystać z uprawnienia do zakupu jednorazowego biletu ulgowego od
27 września 2018r.?

Będą to zasłużeni honorowi dawcy krwi

7. Ile kosztują bilety jednorazowe na liniach 1, 2S oraz 3?

- bilet normalny – 2,50 zł

- bilet ulgowy – 1,50 zł

8. Ile kosztują bilety miesięczne na liniach 1, 2S oraz 3 (bilet obejmuje wszystkie linie łącznie)?

- bilet normalny – 100 zł

- bilet ulgowy – 50 zł

Źródło: WIŚM | UM ZGORZELEC

 

 

Czytaj więcej o: W Zgorzelcu bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

25 edycja akcji ,,Sprzątanie świata"

2018-09-25

25 edycja akcji ,,Sprzątanie świata" pod hasłem,, Akcja - segregacja. 2 razy więcej, 2 razy czyściej" W piątek 21.09.2018 po zajęciach dydaktycznych o godzinie 15.30  spotkała się młodzież klas 6-8 i klas 3 gimnazjum , aby  aktywnie uczestniczyć w 24 już edycji – akcji ,, Sprzątania świata”  W sprzątaniu uczestniczyło 28 uczniów  tj. klasa VI d – 15 uczniow7a – 2 uczennice, 7c – 3 uczniów, 3c gim. - 5 uczniów, klasa 3d gim. -3 uczniów.Serdecznie dziękuje za tak liczny udział i zaangażowanie.

 Organizator szkolny – Krystyna Pogłódek

 

 

Czytaj więcej o: 25 edycja akcji ,,Sprzątanie świata"

„Akcja –Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

2018-09-24

     Sprawozdanie z 25 edycji ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018.

            Głównym celem 25 edycji „Sprzątanie Świata- Polska 2018” jest pomoc w wyrabianiu nawyku i postaw w utrzymaniu czystości, rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja ma również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było „Akcja –Segregacja!  2 x więcej, 2 x czyściej”.

21 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z O.I. w Zgorzelcu, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Klasy I-III sprzątały teren szkoły,
w tym boisko i plac zabaw. Klasy IV-V zajęły się terenem wokół pobliskiego zalewu. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Zebraliśmy  niestety dużo śmieci. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach.Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości. Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji :uczniom i nauczycielom bardzo dziękuję. Koordynator akcji w Szkole Podstawowej nr 2 z O.I. klas I-V; Janina Szeremeta.

 

Czytaj więcej o: „Akcja –Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”


Dbamy o bezpieczeństwo

2018-09-14

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związana z bezpieczeństwem dzieci . Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami , które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta pana Jarosława Szatkowskiego , który spotkał się z uczniami klas 1. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta , a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Na koniec każdy uczeń dostał znaczek odblaskowy aby był widoczny na drodze.

Czytaj więcej o: Dbamy o bezpieczeństwoKalendarium

Środa, 2018-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1649984
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 247 dni

Ilosc zapytan : 196