Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2017/2018

Artykuły

Konkurs Historyczny WEHIKUŁ CZASU

2018-05-18

18 maja w SP 3 odbył się konkurs historyczny WEHIKUŁ CZASU. Wspaniale wypadli uczniowie naszej szkoły:

II miejsce zajęła Alicja Holy;

IV miejsce Damian Ramulewicz;

V miejsce Paweł Gorbacz.

Czytaj więcej o: Konkurs Historyczny WEHIKUŁ CZASU

Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Gatunki inwazyjne”

2018-05-18

16 maja 2018r. w Miejskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Gatunki inwazyjne” zorganizowany przez Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6c przygotowywani przez p. Marzannę Stelmasik: Tadeusz Chodorowski, Michał Gajek oraz Jakub Komsta.

 Klasy gimnazjalne reprezentowały uczennice 2b przygotowywane przez p. Krystynę Pogłódek: Oliwia Borucka, Paulina Gałach oraz Klaudia Małecka.

 Wyniki:

  I miejsce zajął Michał Gajek

  III miejsce zajął Jakub Komsta

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Gatunki inwazyjne”

Gratulacje!

2018-05-16

Miło jest mi poinformować, że w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY 2018. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy 3C: Joanna Puchalska oraz Laura Michalak.

Szkolny koordynator konkursu-Jadwiga Proniewicz- Hasiak.

Czytaj więcej o: Gratulacje!

Powiatowy Konkurs Recytatorski klasa IV-VI

2018-05-12

7 maja 2018 roku w MDK Zgorzelec odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski klasa IV-VI
Uczennica klasy 4c  Hanna Zwolak zajęła drugie miejsce! Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Recytatorski klasa IV-VI

Czytać każdy może, ale Mistrz jest tylko jeden ….

2018-05-15

W piątek 11 maja w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania, podczas którego 27 uczniów z klas I-III walczyło o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Zadaniem uczestników w pierwszej części było przygotowanie dowolnego fragmentu prozy i zaprezentowanie go przed czteroosobowym jury. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć półtorej minuty. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in.: Jaś i Małgosia, Żółw i zając, Dziewczynka z zapałkami, przygody Martynki, Neli, Mikołajka czy Krecika, Kwiat paproci, Dukat, Księga dżungli, Srebrny dzwoneczek, Kuba i Buba, czyli…, Białóśnieżka i Różyczka, Ania z Zielonego Wzgórza czy Mały Książę. 

W drugiej części uczniowie mieli przeczytać fragment tekstu z książki Astrid Lindgren pt.: „Dzieci z Bullerbyn”. Trudność w tej rundzie polegała na tym, że uczestnicy nie znali wcześniej tekstów, z którymi musieli się zmierzyć.

Podczas oceny jury oceniało: właściwy dobór tekstu do osoby, płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację czytanego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy etap podlegał osobnej ocenie.

Po podsumowaniu wyników z rundy pierwszej i drugiej okazało się, ze Mistrzem, a właściwie Mistrzynią Pięknego Czytania została uczennica klasy Ia HANIA WIERNICKA, która zaprezentowała fragment historii pt. „Skarby na strychu” zdobywając 171 punktów na 180 możliwych. Tuż za zwyciężczynią ze 170 punktami uplasował się pierwszy wicemistrz - Krystian Tryliński z klasy IIIa z utworem „Lewy, chłopak, który zachwycił świat”. Suma 167 punktów dała tytuł drugiego wicemistrza Nataszy Królikiewicz z kl. Ic, która zachwyciła jury swoją interpretacją Czerwonego Kapturka. Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia dla: Dawida Koputa z kl. Ib, Roksany Podłużnej z kl. IIIa oraz Adama Leszczuka także z kl. IIIa.

Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z nieznanym wcześniej tekstem „Dzieci z Bullerbyn”, presją czasu ale także tremą i stresem związanym z występem przed komisją. Podziękowania także należą się rodzicom oraz jury.

                                                          

Czytaj więcej o: Czytać każdy może, ale Mistrz jest tylko jeden ….

Powiatowy Konkurs języka Angielskiego

2018-05-11

9 maja 2018 w Sp 3 w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs języka Angielskiego.  Naszą szkołę reprezentowali:

- kl.  III. Julia Mączka

- kl. IV  Hanna Brzozowska

- kl. V Jakub Kirkowski

- kl. VI Katarzyna Paciorek

-kl. VII Julia Marek

Uczniowie zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym. Julia Marek z klasy 7 b zdobyła zaszczytne II miejsce w kategorii klas VII. Pozostali nasi uczniowie także wykazali się wysoką znajomością języka niestety pozostali poza podium.  Gratulujemy i do następnego konkursu.

 

Anita Fink-Wojtków

 

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs języka Angielskiego

Konkurs Piosenki Obcojęzyczej

2018-04-24

Dnia 10.04.2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Obcojęzyczej. W konkursie brali udział uczniowie z 2 i 3 klasy gimnazjum. W konkursie ceniany był poziom językowy, walory wokalne i ogólne wrażenie wykonywanego utworu. Laureaci tego konkursu to:

I miejsce - Katarzyna Kuriata (kl.3b) z utworem zespołu Little Mix  "Turn your face"

II miejsce - Margarita Sieradzka (kl.3b) z utworem Christiny Aguilery "Hurt"

III miejsce - Karolina Senkowska i Natan Marszał (kl.3a) z utworem Eda Sheerana "I see fire"

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów, laureatów zapraszamy do etapu powiatowego!

Aneta Polak

                  

 

Czytaj więcej o: Konkurs Piosenki Obcojęzyczej

Miejski Konkurs Recytatorski

2018-04-18

Dnia 9 kwietnia 2018 roku w MDK w Zgorzelcu odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Wyróżnienie otrzymała Maja Rachwalska, natomiast Natasza Królikiewicz z klasy I, zajęła 3 miejsce oraz również 3 miejsce zajęła Aleksandra Starczewska w kategorii klas II-III. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Oli i Nataszy życzymy powodzenia 23 kwietnia 2018 r - wezmą wówczas udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Joanna Małdrzykowska

Czytaj więcej o: Miejski Konkurs Recytatorski

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM XVI RODZINNNEGO - DEKANALNEGO I POWIATOWEGO - KONKURSU WIELKANOCNEGO

2018-04-18

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu, 12 kwietnia 2018 r., odbyła się Uroczystość wręczenia nagród laureatom XVI Rodzinnego - Dekanalnego i Powiatowego - Konkursu Wielkanocnego.
Do naszej szkoły przybyli laureaci Konkursu Wielkanocnego, dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Powiatu Zgorzeleckiego. Towarzyszyli im nauczyciele i rodzice. Było nam bardzo miło gościć zwycięzców Konkursu i wręczyć im nagrody i wyróżnienia. Autorom najlepszych prac jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy!
Swoją obecnością na Uroczystości zaszczycili nas również: Pan Rafał Gronicz - Burmistrz Miasta Zgorzelec, Ksiądz Kanonik Maciej Wesołowski – Dziekan Dekanatu Zgorzelec, Ksiądz Kanonik Marian Oleksy – Wicedziekan, Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu, Pan Mariusz Wieczorek – Wicestarosta, Pani Jolanta Mały – Skarbnik Powiatu Zgorzeleckiego.
Cieszymy się, że podczas tegorocznej edycji Konkursu Wielkanocnego mogliśmy wyeksponować tyle pięknych rękodzieł. Już dzisiaj zachęcamy do szukania inspiracji i wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Wielkanocnego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu

Czytaj więcej o: UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM XVI RODZINNNEGO - DEKANALNEGO I POWIATOWEGO - KONKURSU WIELKANOCNEGO

The big challenge

2018-04-18

W dniu 11.04.2018 r. w naszej szkole odbył się internetowy konkurs języka angielskiego "The big challenge", który promuje naukę języka angielskiego w formie ciekawej i przyjemnej zabawy. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas: 2 i 3 gimnazjum oraz 7 szkoły podstawowej. Uczniowie byli podzieleni na 3 grupy i musieli udzielić odpowiedzi na 45 pytań testowych w czasie 45 minut. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in.: tablety, odtwarzacze MP3, głośniki bluetooth, kalendarze i albumy fotograficzne. Niezależnie od uzyskanych wyników, każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzyma dyplom i duży plakat nawiązujący do znanych miejsc krajów anglojęzycznych. Ogłoszenie wyników konkursu 22 maja 2018 r. Czekamy z niecierpliwością na wyniki naszych uczniów.

Czytaj więcej o: The big challenge

Powiatowy Konkurs Wiedzy z Chemii

2018-04-18

Powiatowy Konkurs Wiedzy z Chemii organizowany przez Politechnikę Wrocławską przy współpracy z Liceum im. Braci Śniadeckich wyłonił zwycięzców. Z naszej szkoły do finału dostał się Adam Mazerant i zajął tam VI miejsce. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Wiedzy z Chemii

Galeria prac konkursowych

2018-03-29

XVI Rodzinno- Dekanalny i Powiatowy Konkurs Wielkanocny-fotorelacja

Czytaj więcej o: Galeria prac konkursowych

Konkurs Wielkanocny-obrady jury

2018-03-29

XVI Rodzinno-Dekanalny i Powiatowy Konkurs Wielkanocny był wielkim wyzwaniem dla jury. Prace były oryginalne, w związku z tym wybór laureatów był trudny. Skład Komisji Konkursowej: Pan Radosław Baranowski Ks. Dziekan Maciej Wesołowski Ks. Wicedziekan Marian Oleksy Pani Małgorzata Dzięcielska Pani Jolanta Mały Pani Kinga Chuda-Jaworska Pani Mariola Osińska Pani Agnieszka Dworzyńska Pani Iwona Warchoł Pani Barbara Andrzejak Pani Joanna Pal Pani Beata Poręba

Czytaj więcej o: Konkurs Wielkanocny-obrady jury

Szkolny Konkurs Ratujemy i uczymy się Ratować!

2018-03-28

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ratujemy i uczymy się Ratować!. Oto laureaci tego etapu:

Karolina Brandys – klasa 5a

Bartek Wójcik klasa 5a

Alex Maciejczyk – klasa 5a

Wiktor Lisakowski – klasa 4b

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Ratujemy i uczymy się Ratować!

XVI Rodzinno - Dekanalny i Powiatowy Konkurs Wielkanocny

2018-03-28

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu,  w tym roku, tradycyjnie, od szesnastu lat, była organizatorem  RODZINNEGO- DEKANALNEGO I POWIATOWEGO - KONKURSU WIELKANOCNEGO.22.03.2018 r. rozstrzygnięto Konkurs i wyniki prezentują się następująco:

Protokół z rozstrzygnięcia

XVI Rodzinnego - Dekanalnego i Powiatowego -

Konkursu Wielkanocnego

 

Do Konkursu przystąpiły:

 1. Przedszkole Publiczne nr  9 w Zgorzelcu
 2. Przedszkole Niepubliczne nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu
 3. Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Zgorzelcu
 4. Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” w Zgorzelcu
 5. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu
 6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu
 7. Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu
 8. Szkoła Podstawowa „Tęcza” w Zgorzelcu
 9. Łużycka Szkoła Podstawowa w Zgorzelcu
 10. Prywatna Szkoła Podstawowa „Prymus” w Zgorzelcu
 11. Szkoła Podstawowa w Łagowie
 12. Szkoła Podstawowa w Trójcy
 13. Szkoła Podstawowa w Osieku Łużyckim
 14. Szkoła Podstawowa w Jerzmankach
 15. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. J. Korczaka w Zgorzelcu

 

Czytaj więcej o: XVI Rodzinno - Dekanalny i Powiatowy Konkurs Wielkanocny

XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS/HIV

2018-03-27

Miło mi zakomunikować, że uczennica klasy 2b Kamila Cepowska otrzymała 1 wyróżnienie w XII powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS/HIV. Kamila zajęła 4 miejsce przegrywając 2 punktami.- napisała na 85% testu.Konkurs obejmował wiedzę z zakresu wiedzy- o wirusie HIV i AIDS , przekazywaniu choroby i zapobieganiu zakażeniom wirusem HIV, anatomii i fizjologii człowieka. Pytania były zróżnicowane co do formy odpowiedzi: zamknięte, otwarte i typu prawda- fałsz. Druga uczennica Julia Piotrowska z klasy 3b również poradziła sobie dobrze – pisząc na 72% testu.   Serdeczne gratulacje

Czytaj więcej o: XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS/HIV

Mamy trzecie miejsce!!!

2018-03-26

Dziś 26 marca 2018 roku w Wałbrzychu odbył się XXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski organizowany przez Państwową Szkołę Specjalną w Wałbrzychu. W tym święcie słowa, którego tematem przewodnim był GÓRNIK, w kategorii klas IV-VII, III miejsce zajął nasz uczeń Oliwer Basiak!!! Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy... Oraz zazdrościmy wspaniałych nagród

Joanna Małdrzykowska

Czytaj więcej o: Mamy trzecie miejsce!!!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

2018-03-25

Zapraszam do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Pocztówka z Polski".
Celem konkursu jest refleksja nad tym co wartościowego możemy pokazać ze swojej kultury mieszkańcom Europy.
Adresatem konkursu są klasy 4-7.
Prace powinny być wykonane techniką płaską, dowolną plastycznie, w formacie A3 lub A4.
Dodatkowe informacje dot. konkursu przekażę zainteresowanym uczniom po zgłoszeniu się do mnie z chęcią udziału.
Gorąco zachęcam do wykonania prac konkursowych.
Izabela Borkowska

Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

2018-03-23

    Dnia 22 marca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie tym wzięło udział 25 uczniów z klas I- III.
Wszyscy uczestnicy prezentowali się znakomicie. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Na ogłoszenie werdyktu dzieci czekały przy słodkim poczęstunku.

Jury w składzie:

- Pani Violeta Szymczak- wicedyrektor

- Pani Marzena Kata- pedagog

- Pani Elżbieta Górecka- nauczyciel j. polskiego

- Pani Joanna Małdrzykowska- logopeda

Miało twardy orzech do zgryzienia;-)

Na podium laureatów stanęli następujący uczniowie:

W kategorii klas 0-I

I miejsce   – Filip Morawski, wiersz J. Cudnego „W sieci”

II miejsce  – Dawid Chodysz, wiersz W. Chotomskiej „Literki”

III miejsce – Natasza Królikiewicz, wiersz J.Brzechwy „Daktyle”

W kategorii klas II-III

I miejsce- Maja Rachwalska z wierszem D.Gellner „W ogródku”

II miejsce – Aleksandra Starczewska z wierszem A. Frączek „Miss Stonoga”,

III miejsce- Krystian Tryliński z wierszem T.Matuszewskiego „Śpioch”

Dodatkową kategorią była Nagroda Publiczności, którą bezapelacyjnie zdobył Filip Morawski

 

Wszystkim Małym Artystom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas reprezentowania naszej szkoły w Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu 09 kwietnia 2018 r.

Joanna Małdrzykowska

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

Zapraszamy do udziału w 7 Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

2018-03-22

Celem organizowanego Konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. W tym roku odbędzie się już 7 edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Do tej pory w konkursie brały udział szkoły z całej Polski, walcząc tym samym bardzo atrakcyjne nagrody. Przez te wszystkie lata mieliśmy przyjemność gościć dzieciaki szkół podstawowych wraz z nauczycielami na Finale, który odbywa się w Warszawie. Co roku jest to świetny dowód na ogromne zaangażowanie nauczycieli w Program i radość jaka towarzyszy uczniom podczas rywalizacji. Udział w Konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół podstawowych z całej Polski.

Konkurs będzie odbywał się w 3 etapach. Dwa z nich będą polegały na przygotowaniu pracy przez uczniów pod okiem nauczyciela. W drugim etapie wyłonimy 10 szkół, które zostaną zaproszone przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do Finału Konkursu, który odbędzie się w Warszawie 6.06.2018 roku.

Jak zgłosić się do udziału w Konkursie?

Aby przystąpić do rywalizacji wystarczy do 30.03.2018 roku przygotować plakat, o maksymalnym rozmiarze B1, dotyczący jednego - wybranego z poniższych - tematu:

 • Łańcuch przeżycia;
 • Wezwanie pomocy;
 • Resuscytacja krążeniowo - oddechowa;
 • Pozycja boczna.
  Przygotowany plakat powinien zostać podzielony na dwie części:
 • rysunek właściwy;
 • rysunek z brakującymi/dodanymi/zmienionymi elementami na którym trzeba będzie zaznaczyć znalezione różnice.
  Do Plakatu musi zostać dołączona instrukcja, z opisem/umiejscowieniem różnic. Plakat może zostać wykonany dowolną techniką.
  Gotowy plakat (wraz z formularzem zgłoszeniowym) należy przesłać pocztą elektroniczną (konkursrur@wosp.org.pl) lub za pomocą poczty tradycyjnej, na adres:

  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  ul. Dominikańska 19c

  02-738 Warszawa

                                                                                                                            "Konkurs"
Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w 7 Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować"!Kalendarium

Środa, 2018-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Statystyki

 • Odwiedziny: 1523263
 • Do końca roku: 222 dni
 • Do wakacji: 30 dni