Dziecięca podróż do muzyki

W dniach od 13 do 18.11.2017 r. uczniowie klasy 3 c z wychowawcą p. Danutą Konieczną i nauczycielem języka niemieckiego p. Moniką Mazur – Heider wzięli udział polsko-niemieckim projekcie muzycznym „Dziecięca podróż do muzyki”. Naszą bazą była miejscowość Seifhennersdorf, gdzie w uroczo położonym pensjonacie przygotowywaliśmy się do wystawienia musicalu pt. „Gdzie jest Susi?”. Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenki, dialogi i taniec. Cała treść utworu wyrażona jest poprzez słowo, muzykę, ruch oraz elementy techniczne, które tworzą jedną, spójną całość. Aby to osiągnąć, przez cały nasz pobyt ciężko pracowaliśmy podczas warsztatów aktorskich, tanecznych i wokalnych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, aktorów i choreografów z Polski i Niemiec. Efekt naszej pracy można było zobaczyć podczas przedstawienia, które zostało zaprezentowane 19.11.2017 r. w Karli-Haus w Seifhennersdorf. Obecni na premierze nasi najbliżsi nie kryli wzruszenia widząc nas na scenie tańczących oraz recytujących i śpiewających w dwóch językach. Poczuliśmy, co to znaczy być gwiazdą J. To była dla nas jedyna w swoim rodzaju, niezapomniana przygoda.

Wychowawca klasy 3 c  Danuta Konieczna

Poniedziałek, 2017-12-18