PASOWANIE KLAS I NA CZYTELNIKA

Dnia 19 lutego 2021 r. klasy pierwsze zostały wprowadzone  w poczet czytelników Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Podczas akademii uczniowie wykazali się wiedzą na temat właściwego zachowania, przypomnieli sobie zasady obowiązujące w bibliotece i czytelni. Odpowiadali na pytania na temat zalet czytania książek, w jaki sposób należy o nie dbać i jak je szanować. Każda klasa na tę uroczystość przygotowała krótki program artystyczny, po którym złożyła uroczyste przyrzeczenie i została pasowana przez p. Dyrektor Violettę Szymczak na czytelnika. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki.

Wychowawcy klas I,  bibliotekarz – Izabela Sudryk