Zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w Lwówku Śląskim

W dniu 21.09.2016 w Lwówku Śląskim odbyły się regionalne zawody lekkoatletyczne NESTLE CUP w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". W tych zawodach wzięło udział aż 12 uczniów z naszej szkoły z klas IV - VI. Największym zaskoczeniem jest indywidualny sukces Martyny Banachowicz z klasy IV c, która wywalczyła IV miejsce w biegu na 60m. Martyna również przyczyniła się wraz z kolegą z klasy Michałem Gajek i jeszcze dwoma zawodnikami z SP 3 i SP 5 do osiągnięcia III miejsca w sztafecie 4x200m klas IV! Na zawodach lekkoatletycznych wystąpili po raz pierwszy! Swój debiut na tych zawodach zaliczył również Kacper Kemfert z kl. IV a. Piątoklasistki również wypadły na tych zawodach bardzo dobrze: Amelia Szulc zajęła VI miejsce, Nikola Tetke IV miejsce, a Natalka Gogalińska zajęła II miejsce w skoku w dal w roczniku 2005. Ich koleżanka z klasy  Kinga Jezierska z bardzo dobrym wynikiem w skoku w dal w roczniku 2006 uplasowała się na II miejscu! Piotrek Ławrynowicz z kl. VIa uplasował się na V miejscu w skoku w dal, natomiast Damian Ramulewicz po bardzo zaciętej walce wywalczył sobie srebrny medal! Złoto dla naszej szkoły wywalczył Marek Kacper z kl. Vb w rzucie kulą Vortex oraz Piekarek Jakub z kl. VIa w skoku w dal oraz Małgorzata Mazur z VIc w biegu na dystansie 200m. Sztafeta klas V w której biegł Kacper Marek wraz z koleżankami i kolegą ze SP 3 i SP 5 wywalczyła I miejsce! Również I miejsce zajęła sztafeta klas VI, w której biegła Małgorzata Mazur i Damian Ramulewicz. Gratuluję wszystkim zawodnikom!

Opiekun grupy

Danuta Śliwińska