Spotkanie z policjantem

13 września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, panem Jarosławem Szatkowskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali odblaski.

Wtorek, 2018-08-14

Imieniny: Alfreda, Maksymiliana