Wyróżnienie dla współpracy SP 2 ze szkołą po drugiej stronie Nysy Łużyckiej

Wyróżnienie „Dobry Sąsiad / Guter Nachbar" dla Szkoły Podstawowej Nr 2 ze Zgorzelca i Augustum-Annen-Gymnasium z Görlitz!

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z okazji swojego 20-lecia uhonorowała osoby i partnerstwa, które w szczególny sposób angażowały się na rzecz polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Spośród 700 zgłoszeń wybrano 10 osób i 6 partnestw, które w najróżniejszy sposób przyczyniają się do zbliżenia polskiej i niemieckiej młodzieży, umożliwiają jej wzajemne uczenie się od siebie i dobre sąsiedztwo.

Z naszej szkoły w systematycznych spotkaniach w roku szkolnym 2010/2011 biorą uczniowie obecnej V a (wych. Izabela Borkowska) i VI c (wych. Marcin Filozof).

Wyróżnienia zostaną przyznane podczas imprezy jubileuszowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w dn. 17 czerwca 2011 w Berlinie przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Prezydenta RFN Christiana Wulffa.

M. Czajkowska