Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Sukces dziewczyn z SP2

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

Dziewczęta ze zgorzeleckiej dwójki  zajęły II miejsce w Finale Dolnośląskim w Szkolnej Lidze L.A GRATULUJEMY!

Czytaj więcej o: Sukces dziewczyn z SP2

Spotkanie profilaktyczne w SP 2 - CYBERPRZEMOC

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

Dziś, tj. 28 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne z udziałem funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu - sierż. sztab. Jarosławem Szatkowskim. Spotkanie dotyczyło zjawiska CYBERPRZEMOCY, a skierowane było do uczniów z klas 6 i 7 oraz 2 i 3 z oddziałów gimnazjalnych.
Podczas prezentacji multimedialnej na temat omawianego zagadnienia uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi. Poruszono także problemy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Dzisiejsze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzi słuchacze chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania oraz z uwagą wysłuchali prawnych aspektów w zakresie przestępstw internetowych. Już wkrótce kolejne spotkania z zaproszonymi specjalistami w ramach autorskiego programu ŚWIADOMY NASTOLATEK W SP 2.
  Marzena Kata pedagog szkolny

Czytaj więcej o: Spotkanie profilaktyczne w SP 2 - CYBERPRZEMOC

Pasowanie na pierwszaka TVT

2017-10-02

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (VII WMTDAY)

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

W dniu 29 września 2017r. odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (VII WMTDAY). Uczniowie klas IV i V podczas lekcji matematyki rozwiązywali łamigłówki i zadania związane z tabliczką mnożenia. Były to m.in. zadania typu „Prawda czy fałsz?” czy  „Bystrzak”. Konkurs podzielony został na 3 rundy, w trakcie których uczestnicy musieli wykazać się biegłością rachunkową jak i spostrzegawczością. Niełatwo było, ale udało się wyłonić tegorocznych MISTRZÓW TABLICZKI MNOŻENIA:kl.

IV a- Wojciech Łaziński

kl. IV b- Wiktor Lisakowski

kl. IV c- Oliwia Nicoś

kl. IV d- Kinga Czajkowska

kl. V a- Nikodem Stankiewicz

kl. V b- Natalia Piasecka

kl. V c- Szymon Gałkowski

kl. V d- Jakub Jaworski

Zwycięzcy VII WMTDAY otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Należy również wspomnieć o ciekawych i oryginalnych plakatach wykonanych przez uczniów, które zachęcały do wzięcia udziału w konkursie. Zostały one wywieszone na korytarzu szkolnym i w gabinecie matematycznym.

Czytaj więcej o: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (VII WMTDAY)

Spotkanie integracyjne uczniów z klasy 4a wraz z ich rodzinami

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

W piątek 29 września 2017 odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z klasy 4a wraz z ich rodzinami na terenie szkoły przy ul. Orzeszkowej. W godzinach popołudniowych przy pięknej pogodzie piekliśmy kiełbaski, smakowaliśmy sałatki. Bawiliśmy się też  przy muzyce oraz integrowaliśmy przy grach i zabawach sportowych. Najwięcej emocji było podczas rozegranego meczu piłki nożnej. Sprzyjała nam pogoda, dopisała frekwencja, mieliśmy świetne humory - popołudnie uznajemy za udane!!!

Czytaj więcej o: Spotkanie integracyjne uczniów z klasy 4a wraz z ich rodzinami


Kalendarium

Sobota, 2018-07-21

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1573867
  • Do końca roku: 163 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Ilosc zapytan : 254