Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

BRAWO SP2 !!!

2017-12-14
Powiększ zdjęcie

W dniu 14.12.2017 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym nasza reprezentacja uczniów z klas I-III brała udział w evencie sportowym w ramach programu "Lekkoatletyka na sportowo". Rywalizacja międzyszkolna odbywała się w formie wyścigów rzędów. Osobno rywalizowały klasy trzecie, drugie i pierwsze, jednak sumowały się punkty do ogólnej punktacji. I tu wielki sukces i duże brawa dla wszystkich uczniów z naszej szkoły, bo przyczynili się do zwycięstwa. Dali z siebie wszystko! Nasza szkoła pokonała wszystkie szkoły ze Zgorzelca!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na szyi zawisły medale. Gratulacje!

Czytaj więcej o: BRAWO SP2 !!!

Choinka u Świetliczaków

2017-12-14
Powiększ zdjęcie

Nastrój świąteczny czuć coraz bardziej w świetlicy. Dzisiaj dołączyła do nas choinka, a w tle było słychać świąteczne przeboje. Teraz pozostaje nam odliczanie do Wigilii Świetliczaków.

Czytaj więcej o: Choinka u Świetliczaków

Projekt Osobliwości Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz

2017-12-14
Powiększ zdjęcie

Dnia 6.12.2017 roku po czwartej lekcji w środę uczniowie naszej szkoły na czele pani Krystyny Pogłódek wybrali się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Gorlitz. Uczestnicy wycieczki  widzieli proces powstawania kakao. Oglądali, słuchali i robili notatki o zwierzętach tropikalnych i domowych. Każdy uczeń miał za zadanie narysować organizm jego zdaniem najciekawszej, najładniejszej budowy i opisać je korzystając z informacji zdobytych podczas projektu oraz z dodatkowych źródeł. Po wyprawie do muzeum odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy i poszukiwali Mikołaja niestety z mizernym skutkiem.

Kinga Jakiel klasa 6c

Czytaj więcej o: Projekt Osobliwości Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz

Mikołajki w klasie 2d

2017-12-14
Powiększ zdjęcie

Dnia 6 grudnia z okazji tradycyjnych Mikołajek, każda uczeń i wychowawca klasy 2d otrzymał czekoladowego Mikołaja cukierki. Na zajęciach języka  angielskiego uczniowie opisywali św. Mikołaja i wykonali rysunki w grupach, które zostały umieszczone na gazetce klasowej.

Wychowawca klasy Krystyna Pogłódek

Czytaj więcej o: Mikołajki w klasie 2d

Klasa 2b z wizytą w Görlitz

2017-12-14
Powiększ zdjęcie

W dniu 24.11.2017 r. mieliśmy kolejne spotkanie w ramach współpracy polsko – niemieckiej. Tym razem to my udaliśmy się do Görlitz, aby z naszymi kolegami brać udział w zajęciach językowych. Na pierwszej lekcji ćwiczyliśmy w parach wymowę i pisownię nazw odzieży zimowej. Następne zajęcia łączyły ze sobą ruch i naukę. Rywalizowaliśmy w grupach jednocześnie utrwalając liczebniki i kolory. Taka forma nauki bardzo nam się spodobała.

Czytaj więcej o: Klasa 2b z wizytą w Görlitz

Klasa 3c w Muzeum Łużyckim

2017-12-14
Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie Kuźnia i Muzeum Łużyckie zorganizowały w dniu 7.12.2017 r. warsztaty dla uczniów klasy 3c oraz ich niemieckich kolegów. Cały projekt został dofinasowany ze środków Euroregionu Nysa. Tematem przewodnim spotkania były legendy łużyckie i region Górnych Łużyc. Uczniowie brali udział w zajęciach manualnych, na których tworzyli swoje maskotki, zwiedzali muzeum, a na warsztatach poznawali niektóre polskie tańce ludowe oraz tradycje typowe dla Górnych Łużyc. Najciekawszym punktem programu okazały się mroczne legendy pochodzące ze Zgorzelca, Görlitz i okolic. By ich wysłuchać, uczniowie musieli  odnaleźć kilka skrytek i sekretnych przejść, a dodatkowo same legendy wywoływały dreszczyk emocji. Była to fajna i atrakcyjna dla uczniów lekcja muzealna.

Czytaj więcej o: Klasa 3c w Muzeum Łużyckim


Kalendarium

Środa, 2018-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1650146
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 247 dni

Ilosc zapytan : 281