Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Dzień Chłopca u Świetliczaków

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

W kalendarzu w niedzielę wypadł Dzień Chłopca, ale u nas z lekkim opóźnieniem dla naszych chłopców. Dzisiaj z okazji Dnia Chłopca w świetlicy dla kawalerów czekał worek z cukierkami, dyplomy wykonywane przez dziewczynki oraz kolorowe obrazki. Na zakończenie dnia radość zwieńczyło wyjście na szkolny plac zabaw.

Natalia Kubala                                         

Czytaj więcej o: Dzień Chłopca u Świetliczaków

Zajęcia psychoterapeutyczne

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

W dniu 2 października 2018 r. klasie  6b i 8b odbyły się zajęcia psychoedukacyjne  w zakresie problemu przemocy rówieśniczej w szkole. Zajęcia poprowadziły na zaproszenie szkoły panie Marta Biegarczyk i Agnieszka Dąbrowska-Pfister  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zgorzelcu.
Spotkanie ze specjalistami miało na celu  uwrażliwienie  uczniów na potrzeby kolegów - ofiar agresji i przemocy rówieśniczej oraz poznanie i zrozumienie ich sytuacji psychologicznej, a także wypracowanie sposobów konstruktywnych zachowań świadków przemocy.

Czytaj więcej o: Zajęcia psychoterapeutyczne

Wyjątkowy Gość w SP 2!!!

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

W dniu 04.10.2018 r. odwiedziła nas Ewa Harapin – pedagog, „trener wsparcia“, wolontariuszka. Ta młoda, piękna, pełna pasji i energii dziewczyna przyjechała do naszej szkoły, aby opowiedzieć młodzieży, jak odnalazła się w świecie po długiej walce z nowotworem.
Swoją postawą pokazała młodym ludziom, że osoby, które utraciły sprawność mogą realizować się w różnych rolach, mogą osiągać sukcesy, realizować swoje cele, spełniać marzenia i być niezależnym.
Ewa dzieląc się z młodzieżą swoją historią sprawiła, że wśród uczniów naszej szkoły pojawiło się wiele pozytywnych emocji i spontanicznych gestów ...

Stella! OGROMNE UZNANIE ZA ODWAGĘ I PIĘKNĄ LEKCJĘ POKORY!

Jeszcze raz dziękujemy pani Ewie. Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci uczniów i grona pedagogicznego.

Uczniom dziękuję i gratuluję wzorowej postawy podczas spotkania :)       

Czytaj więcej o: Wyjątkowy Gość w SP 2!!!

III miejsce chłopców w Finale Dolnośląskim w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

W czwartek 27.09.2018 na stadionie olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach startowały najlepsze drużyny z całego dolnego śląska wyłonione z zawodów powiatowych. Duży sukces odnieśli chłopcy SP2 Zgorzelec, którzy zdobyli brązowe medale. Natomiast  nasze dziewczyny po ambitnej walce uplasowały się na XI pozycji.

Reprezentacja szkoły chłopców: Gaspar  Błaszczyk, Jakub Piekarek, Paweł Jaworowski, Kacper Kunicki, Gracjan Szawuła, Mateusz Mikołajczyk, Przemysław Grabowski, Marcin Wyskok, Gracjan Fidoruk, Patryk Śrutka, Kacper Suszyński, Konrad Obuchowski, Mateusz Kamysz, Kacper Kubacki, Kacper Kocemba. Opiekun: Łukasz Kubala.

Reprezentacja szkoły dziewcząt: Małgorzata Durak, Oliwia Michalik, Aleksandra Skrzypińska, Wiktoria Zagrodnik,  Kamila Cepowska, Nikola Tetke, Alicja Holy, Klaudia Kociemba,  Amelia Szulc, Marita Kurasiewicz, Dobrosława Grabska, Amelia Traczyk, Katarzyna Paciorek, Natalia Gogalińska, Opiekun : Michał Jaworski.

Czytaj więcej o: III miejsce chłopców w Finale Dolnośląskim w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

REMONT W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 PRZY ULICY REYMONTA

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

W okresie wakacyjnym Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul Reymonta w Zgorzelcu przeszła poważną modernizację. Została wykonana renowacja podłogi na korytarzu szkolnym i we wszystkich gabinetach na całym parterze. Odnowiona została również sala lekcyjna nr 1 przeznaczona do zajęć artystycznych. Jednak największą zmianę przeszły toalety uczniowskie oraz toalety dla nauczycieli. Planowany jest również remont toalet dla chłopców.

 

Czytaj więcej o: REMONT W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 PRZY ULICY REYMONTA


Kalendarium

Środa, 2018-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1649954
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 247 dni

Ilosc zapytan : 219