Książki na zimowe wieczory- „110 ulic” Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Biblioteka szkolna przy ul. Orzeszkowej poleca bestsellerowe tytuły na zimowe wieczory , które chętnie czytają  i polecają  uczniowie naszej szkoły.

 

Michał Wierzbicki (Wierzba) mieszka sobie z bratem Mikołajem, mamą Jolą i tatą Krzysztofem, w Warszawie. No i, co tu dużo kryć, dobrze mu się powodzi! Ma wszystko, a nawet jeszcze więcej...
Gdy pewnego dnia jego matka rzuca pracę w gazecie ze względu na to, że zwolniono jej koleżankę Ankę, okazuje się, że rodzina Wierzbickich zostaje praktycznie na bruku. Wtedy wychodzi na jaw, że ojciec stracił pracę trzy miesiące temu. Z Warszawy będą musieli się przeprowadzić do Grajewa- na... stację benzynową!!!
Pierwszym klientem będzie Sławek-Wiking. Potem już jakoś pójdzie, bo wieści szybko się rozchodzą. Wkrótce na stacji pojawi się Wojtek z bratankiem Bartkiem. Będzie też Marzena i jej dzieci: Ania i Tomek (Marzena wyjdzie za Zenka, którego ojcem jest Franciszek Olszewski).
Jednak największe znaczenie będzie miała marchewkowa Marta- ukochana Michała. Niestety nie wszystko układa się tak, jak powinno...
Książka warta waszej uwagi .