Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Książka miesiąca

Artykuły

Książki na zimowe wieczory-„Rywalki” Kiera Cass

2017-12-08

Chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie znałby historii o Kopciuszku, której zła macocha nie pozwoliła pójść na bal do księcia. Jednak, co by się wydarzyło, gdyby dziewczyna sama nie chciała tam pójść? Co więcej, gdyby to nie był bal, a po prostu coś na wzór dzisiejszego reality show, w którym musiałaby walczyć o względy księcia z 34 innymi dziewczętami? A całkowicie abstrahując od tematyki tej znanej baśni… Co by było, gdyby dziewczyna nie kochała księcia i wcale nie marzyła, aby stać się jego wybranką? Można się łatwo tego wszystkiego dowiedzieć, wystarczy sięgnąć po „Rywalki” Kiery Cass.

America Singer, zwana Ami, należy do kasty Piątek, czyli artystów. Specjalizuje się w śpiewie oraz grze na różnych instrumentach, dzięki czemu może zarabiać, aby pomagać rodzinie w utrzymaniu się. Dziewczyna skrywa również pewien sekret, od dwóch lat spotyka się z Aspenem, którego kocha ponad życie. Wie jednak, że jej matka nie zaakceptowałaby tego związku, ponieważ chłopak pochodzi z rodziny z niższej kasty.

Eliminacje to konkurs o miłość księcia Maxona oraz koronę. Udział bierze w nim 35 dziewcząt, a każda ma swoje powody do tego, aby starać się zostać aż do samego końca. Każda młoda dama, będąca w odpowiednim wieku, pragnie znaleźć się w zamku i chociaż na chwilę poczuć się jak księżniczka. Każda… oprócz Ami. Mimo jej niechęci, zarówno jej rodzina jak i sam Aspen, namawiają ją, aby chociaż wypełniła zgłoszenie. Dziewczyna zgadza się, acz niechętnie. Ma nadzieję, że wśród tysięcy dziewcząt jej kandydatura przejdzie bez żadnego echa.

 

Czytaj więcej o: Książki na zimowe wieczory-„Rywalki” Kiera Cass

Ksiązki na zimowe wieczory- “ Never Never”-Colleen Hoover, Tarryn Fisher

2017-12-08

Drogi Czytelniku czy wyobrażasz sobie sytuację, gdy w pewnej chwili tracisz pamięć? Gubisz każde wczoraj, nie masz żadnych wspomnień. Nie wiesz kim jesteś, nie wiesz jak masz na imię. Nie znasz swojej rodziny, nie poznajesz swoich rodziców, nie znasz adresu swego zamieszkania. Nie masz pojęcia jaki masz numer telefonu, nie wiesz kto jest twoim najlepszym przyjacielem, nie potrafisz powiedzieć gdzie znajduje się twoja szkoła. Jesteś jak czysta karta. Potrafisz czytać i pisać, robić zdjęcia i prowadzić samochód, ale nie masz pojęcia kogo kochasz. Po lekturze powieści „Never  never” dodam, że to bardzo niekomfortowa sytuacja, ba! to spory dramat. Jeśli masz ochotę na wiele emocji i przeczytanie znakomitej książki, to sprwdź jak to jest odkrywać na nowo prawdę o sobie i swoje ja wraz z Silasem i Charlie. Usiądź wygodnie, zapomnij o tym, co wokół Ciebie i zaczytaj się w książkę, która została napisana, by być hitem.

Akcja tej historii rozgrywa się współcześnie w Nowym Orleanie. To tu mieszka para głównych bohaterów, którzy pewnego dnia tracą pamięć. Nie wiedzą o sobie kompletnie nic, muszą odkryć na nowo swoje ja i odnaleźć się w nieznanym świecie. Chwila po chwili poznają prawdę, która nie jest wcale łatwa. Nad ich głowami niebo bowiem jest bardzo zachmurzone. Ich największym sprzymierzeńcem okazuje się miłość...

 

 

Czytaj więcej o: Ksiązki na zimowe wieczory- “ Never Never”-Colleen Hoover, Tarryn Fisher

Książki na zimowe wieczory- „110 ulic” Małgorzata Gutowska-Adamczyk

2017-12-07

Biblioteka szkolna przy ul. Orzeszkowej poleca bestsellerowe tytuły na zimowe wieczory , które chętnie czytają  i polecają  uczniowie naszej szkoły.

 

Michał Wierzbicki (Wierzba) mieszka sobie z bratem Mikołajem, mamą Jolą i tatą Krzysztofem, w Warszawie. No i, co tu dużo kryć, dobrze mu się powodzi! Ma wszystko, a nawet jeszcze więcej...
Gdy pewnego dnia jego matka rzuca pracę w gazecie ze względu na to, że zwolniono jej koleżankę Ankę, okazuje się, że rodzina Wierzbickich zostaje praktycznie na bruku. Wtedy wychodzi na jaw, że ojciec stracił pracę trzy miesiące temu. Z Warszawy będą musieli się przeprowadzić do Grajewa- na... stację benzynową!!!
Pierwszym klientem będzie Sławek-Wiking. Potem już jakoś pójdzie, bo wieści szybko się rozchodzą. Wkrótce na stacji pojawi się Wojtek z bratankiem Bartkiem. Będzie też Marzena i jej dzieci: Ania i Tomek (Marzena wyjdzie za Zenka, którego ojcem jest Franciszek Olszewski).
Jednak największe znaczenie będzie miała marchewkowa Marta- ukochana Michała. Niestety nie wszystko układa się tak, jak powinno...
Książka warta waszej uwagi .

 

 

Czytaj więcej o: Książki na zimowe wieczory- „110 ulic” Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Ulubione książki nauczycieli naszej szkoły z okresu ich dzieciństwa

2016-11-06

Ulubione książki waszych rodziców z okresu ich dzieciństwa

2016-11-06

Jakie książki warto przeczytać?

2016-11-06

Najlepsi czytelnicy 2014/2015

2015-06-25

KSIĄŻKA PAŹDZIERNIKA

2014-11-24Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1676572
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 195