WYJŚCIE DO KINA

W dniu 21 grudnia 2017 roku, klasy: 3 A, 3 B i 2 C wraz z wychowawcami: Panią Anną Marszał, Renatą Andrzejewską i Panem Łukaszem Kubalą, w ramach profilaktyki uzależnień uczestniczyły w projekcji filmu pt.: „Najlepszy”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawione tam życie Pana Jerzego Górskiego, który narkotyki zaczął brać już w wieku nastoletnim. Gdy trafił do wrocławskiego Monaru i poznał Marka Kotańskiego, zaczął długą pracę nad sobą, ale najważniejsze zaczynało się poza murami ośrodka. Jednak on dokonał czegoś z pozoru niemożliwego: po spektakularnym upadku wspiął się na sam szczyt i w 1990 roku wziął udział w prestiżowych triathlonowych zawodach na dystansie Double Ironman w Alabamie w 1990 roku, obejmujących osiem kilometrów pływania, trzysta sześćdziesiąt kilometrów jazdy rowerem i osiemdziesiąt cztery kilometry biegu. Na metę dotarł jako pierwszy. Główny bohater pokonał swoje słabości i stał się Mistrzem Świata. Uczniowie z kina wyszli pod wielkim wrażaniem.

Wtorek, 2018-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii