Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

Artykuły

Spotkanie uczniów klasy 3bGIM i 3cGIM z wyjątkowym raperem w sutannie

2017-10-21

W dniu 20 października uczniowie z klasy 3b i 3c oddziałów gimnazjalnych z inicjatywy katechety ks. Jana Rajczakowskiego uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z księdzem Jakubem Bartczakiem. Spotkanie odbyło się w zgorzeleckiej „Emilce” z udziałem uczniów tej szkoły, dyrekcji, pedagogów i zaproszonych gości. Niektórzy zapewne zapytają: A kto to jest ten ks. Jakub Bartczak? Dlaczego to spotkanie było takie wyjątkowe?  Nasza młodzież już wie, że ta niezwykła postać to polski ksiądz, raper i autor tekstów, który w swoich produkcjach łączy hip-hop z promocją wiary. Swoją postawą łamie wszelkie stereotypy dotyczące księży. Jego piosenki cieszą się w sieci ogromną popularnością i są pozytywnie oceniane przez internautów. Niesamowite jest to, że utwór „Po prostu wierzę” ma w sieci ponad 1,5mln wyświetleń (zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=cgJH42D4084 ). Dzisiejsze spotkanie okazało się bardzo ciekawym przeżyciem, a interakcja młodzieży była dużym zaskoczeniem dla obecnych pedagogów. Dumą dla nas jest tez to, że Szymon Kret z klasy 3b, wykazał się ponadprzeciętną wiedzą religijną i w nagrodę otrzymał płytę z utworami ks. Jakuba z dedykacją!  Gratulujemy! 

                                                                                                                   

Czytaj więcej o: Spotkanie uczniów klasy 3bGIM i 3cGIM z wyjątkowym raperem w sutannie


Święto Niepodległości

2014-11-11

Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła postanowiła uczcić trochę nietypowo.
Dla dzieci z klas IV-VI została zorganizowana patriotyczna ekspozycja, po której przewodnikiem był nauczyciel historii, pan Piotr Zubrzycki. Była prezentacja multimedialna oraz opowieści o dziejach Polski, które często były dla Polaków tragiczne. Dla uczniów klas 0-III podobne warsztaty patriotyczne zostaną przeprowadzone w dniach 13-14 listopada. Natomiast w piątek, 7 listopada, wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje,  dumnie uczestniczyli w lekcjach dla Ojczyzny, na której podkreślono rangę Święta Niepodległości. Śpiewano hymn narodowy oraz polskie pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie mieli przypięte własnoręcznie wykonane kotyliony, które są oznaką dumy z polskiej historii oraz szacunku do naszych symboli narodowych. Najpiękniejsze kotyliony zostały zaprezentowane na tablicach w holach obu budynków szkoły.

 

 

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

J jak jajko

2014-11-01

Okazało się, że uczniowie klasy Ic to prawdziwe talenty kulinarne. Potrafili "wyczarować" z jajka myszkę i żaglówkę. Zajęcia były poprzedzone prelekcją na temat zdrowego żywienia. Nasi mali kucharze z nieciepliwością czekają na kolejne kulinarne wyzwanie.

Czytaj więcej o: J jak jajko

Jesienny koncert

2014-11-01

30 października 2014r. w naszej szkole odbył się jesienny koncert. Uczniowie klas 0-6 wysłuchali utworów światowych kompozytorów w wykonaniu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowejskiego w Zgorzelcu. Dla najmłodszych była to też okazja do poznania instrumentów muzycznych i ich brzmienia. Z akompaniamentem pani Anny Burgielskiej i pana Janusza Bulińskiego wystąpili:

Lange Julia- flet prosty- SP2 Zgorzelec

Cybulska Aleksandra- flet prosty- SP2 Zgorzelec

Budnik Anna- flet prosty- SP2 Zgorzelec

Jaworski Jakub-flet prosty- SP2 Zgorzelec

Kierkowski Jakub-flet prosty- SP2 Zgorzelec

Olszanowski Filip-skrzypce- SP2 Zgorzelec

Przetakiewicz Natalia-skrzypce- SP2 Zgorzelec

Wrzesińska Nina-skrzypce- SP2 Zgorzelec

Sawicki Cyprian- trąbka- SP2 Zgorzelec

Socki Jędrzej- klarnet- SP2 Zgorzelec

Małecka Klaudia -wiolonczela - SP2 Zgorzelec

Zdanowicz Blanka-flet poprzeczny- SP2 Zgorzelec

Aftyka Anna-gitara- SP2 Zgorzelec

Topolnicki Patryk- pianino- SP2 Zgorzelec

Ławrynowicz Dominik- pianino SP2 Zgorzelec

Grabowski Hubert- waltornia- SP5 Zgorzelec

Dziękujemy za wspaniały koncert. Cieszymy się, że na naszych oczach kwitną szkolne talenty muzyczne

Zapraszamy do zakładki TALENCIARZE!!!

Czytaj więcej o: Jesienny koncert

Moc wyobraźni!

2014-11-05

4 listopada 2014r.  uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Tajemnice zamku wyobraźni” autorstwa Teatru Król z Łodzi.  Piękna scenografia, rekwizyty i wspaniała gra aktorska zachwyciła dzieci, które nagrodziły występujących wielkimi brawami.

Czytaj więcej o: Moc wyobraźni!

Odblaski

2014-11-08

W dniach 5 i 6 listopada 2014 w naszą szkołę odwiedzili  starszy  sierżant Justyna Węglińska oraz posterunkowy Tomasz Maksymowicz. Policjanci przypomnieli zasady obowiązujące pieszego na drodze. Zwrócili uwagę na  obowiązek noszenia elementów odblaskowych  po zmroku, idąc poza terenem zabudowanym.

Opowiedzieli o  zagrożeniach  substancjami uzależniającymi. Udzielili kilka wskazówek, jak należy się chronić gdy ktoś  nam je oferuje. Atrakcją spotkania  był test na obecność substancji zabronionych w organizmie. Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i kolorowanki.

Czytaj więcej o: OdblaskiKalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1676610
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 203