ŚWIATOWA KAMPANA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Nasza szkoła również podjęła wyzwanie i dołączyła do tej akcji. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. A w naszej placówce przez cały listopad mówiliśmy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Dlatego miesiąc listopad w naszej szkole był miesiącem świadomości - Pamiętajcie, że najgorsze co można zrobić to bezczynność. Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia REAGUJ. Symbolem kampanii stała się pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania miały ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Teraz - jeszcze bardziej niż na co dzień - staramy się edukować i wyczulać naszych uczniów na problem jakim jest przemoc - zarówno ta domowa jak i rówieśnicza. Uczniowie na przestrzeni listopada brali udział w różnych aktywnościach , wykonując prace plastyczne STOP PRZEMOCY ! oraz uczestnicząc w projekcjach filmów promujących zapobieganie przemocy- pt. „ Przemoc ... takie to śmieszne ? Na korytarzach szkolnych zawisły promujące ten czas różnego rodzaju hasła pomagające zrozumieć problem i uczące czym jest przemoc i jak się przed nią bronić. W promowaniu wszelkich działań na terenie szkoły aktywnie zajęli się pedagożki i psycholog szkolny Panie Edyta Tymińska , Paulina Leroch – Plecińska i Magdalena Nowak.