ZAJĘCIA W KLASIE 2C W RAMACH PROJEKTU "UNIWERSYTET DZIECI"

Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki? Jak przygotować się do śpiewania? Uczniowie obejrzeli filmu pt. "Jak dyrygent kieruje chórem?". Następnie wymienili się informacjami, jakich wskazówek udzielił dyrygent chórzystom. Nauczyli się rozpoznawać poszczególne głosy w chórze. Zgodnie ze wskazówkami dyrygenta, podczas zabaw ruchowo-dźwiękowych, wykonywali ćwiczenia, służące rozgrzaniu całego ciała i aparatu śpiewu. Brali aktywnie udział w rozśpiewankach, naśladując chórzystów. Obserwowali i analizowali, co działo się z ich ciałem podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Na zakończenie zajęć, w dwóch grupach zaśpiewali kanon - belle mamma. Uczniom podobały się zajęcia, jednocześnie wywnioskowali, że łatwiej się śpiewa, kiedy ich ciało i struny głosowe są do tego przygotowane.