ZAJĘCIA W KLASIE 2C W RAMACH PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI

Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki? Przy jakich okazjach śpiewamy? Ostatnie zajęcia projektowe rozpoczęły się od obejrzenia filmu, dzięki któremu uczniowie poznali tajniki muzyki elektronicznej. Po wysłuchaniu nagrań i omówieniu przedstawionych ilustracji, próbowali dopasować utwór do obrazka i odpowiedzieć na pytanie, gdzie taki utwór może być śpiewany i przy jakich okazjach. Następnie spróbowali swoich sił w aranżacji, śpiewając piosenkę pt. „Wlazł kotek na płotek” w nowej odsłonie, nadając jej inny,  nowy charakter. Podczas prezentacji uczniowie dołączyli do śpiewu ruch, wystukiwali rytmy, klaskali i dodawali różne dźwięki. W czasie zajęć  przekonali się, jak odmienny charakter mogą mieć utwory muzyczne i przy jakich okazjach mogą być wykonywane.

Wioletta Zdanowicz