WYCIECZKA NA KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI

W środę 18 maja 2022 r. uczniowie klasy 2c odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, sposobem wykonywania obowiązków służbowych oraz zwiedzenie komisariatu. Na miejscu przywitała nas Pani podkom. Agnieszka Goguł, która pełni funkcję oficera prasowego. Zwiedzaliśmy z nią budynek komendy. Następnie zapoznaliśmy się z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeliśmy o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa, zbierania śladów oraz poznaliśmy technikę zdejmowania odcisków palców. Na parkingu policyjnym mogliśmy obejrzeć radiowóz policyjny oraz posłuchać sygnałów alarmowych. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa na drodze. Po wycieczce wielu uczniów zadeklarowało chęć zostania w przyszłości policjantem. Na zakończenie miłego spotkania każde dziecko otrzymało odblaskowe upominki. My również podziękowaliśmy za ciekawe spotkanie i wręczyliśmy na ręce Pani Agnieszki podziękowanie oraz słodkie, filmowe pączki.

Wioletta Zdanowicz