Wykopki klasy 3 c

W dniu 24 września 2022 r. uczniowie klasy 3 C wraz z wychowawcą, wzięli udział w wykopkach we wsi Jędrzychowice zorganizowanych przez Państwo Annę i Roberta Rakoczy.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zawodem rolnika, pracami jakie wykonuje na polu oraz w gospodarstwie rolnym. Dużą atrakcją był pokaz maszyn i narzędzi, które najczęściej używane są w rolnictwie. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą traktora, podziwiały również zwierzęta, m.in.. kury, kaczki, gęsi. Pupilem okazał się jednak piesek Joda, który towarzyszył dzieciom podczas całej wyprawy. Następnie dzieci z dużym zaangażowaniem i zapałem zabrały się do pracy na polu.. Wiaderka bardzo szybko zapełniły się zebranymi ziemniakami. Przy ognisku, piekły kiełbaski oraz ziemniaczki. Najsmaczniejszą przekąską okazały się spiralki ziemniaczane przygotowane przez gospodarzy. Wykopki zapewniły wszystkim moc wrażeń i wspomnień na długi czas. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie i cudownie spędzone chwile.

Wioletta Zdanowicz