Olimpijskie Nadzieje - Karpacz 2023

2 czerwca 2023 na stadionie w Karpaczu uczniowie Naszej Szkoły Reprezentowali Zgorzelec w II edycji Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w eliminacjach dolnośląskich. W zawodach brało udział blisko 400 zawodników z całego Dolnego Śląska. Nasi młodzi sportowcy startowali w dwuboju  czyli w biegu na 60m i skoku w dal. Najlepiej z Naszej Szkoły zaprezentowały się Kalina Kicmal, która wśród wszystkich startujących dziewcząt zajęła 6 miejsce, Martyna Wzorek 26 miejsce.  W zawodach startowały jeszcze Emilia Pałys , która w swoim roczniku zajęła miejsce w pierwszej 15, Ania Ostapiuk i Marta Wzorek, które dobrze skakały w dal, natomiast drobne błędy w biegu nie pozwoliły dziewczętom znaleźć się w klasyfikacji na wysokich miejscach. Wśród chłopców reprezentował nas Filip Fic, który rywalizował ze starszymi o rok zawodnikami , ale mimo to uzyskał bardzo dobre wyniki i uplasował się w pierwszej 40 ( 187 startujących chłopców) w swojej kategorii wiekowej był w pierwszej 10.