Landeskrone w Goerlitz- wycieczka Kola Biologicznego – zajęcia kreatywne

Dnia 12 czerwca odbyła się wycieczka Koła Biologicznego. Celem wycieczki było zdobycie Landeskrone – zapoznanie z historią powstania góry i florą. Podczas wyprawy uczniowie uzyskali odpowiedz na pytanie: „Dlaczego miłorząb dwuklapowy to wyjątkowa oślina nagonasienna?”. Niewątpliwe zadaniem kluczowym było zachęcenie do poznawanie najbliższej okolicy i propagowania aktywnego trybu życia, jak również poznanie i utrwalenie wybranych słówek z języka niemieckiego. Uczniowie dostrzegli 15 południk, przechodzący przez Goerlitz i zwrócili uwagę na zegary słoneczne. Podczas spaceru były dwie dłuższe przerwy na placach zabaw. W wycieczce uczestniczko 9 uczniów, nad którymi sprawowali opiekę panie Katarzyna Mańkowska i  Krystyna Pogłódek. Na wycieczkę wyruszyliśmy o godzinie 9.00 z mostu Jana Pawła II, a wróciliśmy o 15.30. Podczas wycieczki zadbano o biologiczne nagrody.

Organizator wycieczki, nauczyciel prowadzący zajęcia kreatynę koła biologicznego:

Krystyna Pogłódek