,,Brzydkie kaczątko" - lektura w pudełku w klasie 2c

Uczniowie klasy 2c po przeczytaniu baśni Hansa Christiana Andersena pt.,,Brzydkie kaczątko" przygotowali lekturę zamkniętą w pudełku. W ozdobionych kartonowych pudełkach umieszczali wszystko, co kojarzyło im się z przeczytaną baśnią. W pudełkach znalazły się prawdziwe skarby: rysunki nawiązujące do treści baśni, figurki z plasteliny i klocków LEGO, łabędzie origami, ptasie gniazda, skorupki jajek, rośliny. Dzieci wykazały się kreatywnością i udowodniły, że znają treść lektury.
Baśń pt.,,Brzydkie kaczątko" dostarczyła dzieciom wielu wzruszeń i nauczyła tolerancji wobec innych. Nie należy nikogo oceniać po wyglądzie zewnętrznym, prawdziwą wartością jest wnętrze człowieka. Każdy z nas jest wyjątkowy, a różnice między nami sprawiają, że jesteśmy niepowtarzalni i piękni.